Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Kasya 00:21, 10 kwi 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
Hmmm....ten obornik w niebieskich workach jest lekko kwasny i ja go mieszalam z kwasnym torfem.....
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 07:36, 10 kwi 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Agania napisał(a)

Nie oparłabym się tej piękności, to ile krzaczków kupiłaś?
Super te wspólne wypady



nie chciałam róż w moim ogrodzie, kupiłam jedną... to już trzecia tegoroczna
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:40, 10 kwi 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
rozark napisał(a)
Miło cię było poznać mieszkasz w pięknym miejscu i ogród masz śliczny ale niestety musze to napisać najcudniejsze są pieski , dziękuję za podarki, mam nadzieję że się przyjmą ale wiesz co mnie najbardziej uradowało do następnego miłego spotkania



I mnie bardzo miło było. Ogród... chmm może kiedyś będzie, a psiaki były wyjątkowo miłe i.... ciche Ale widocznie to Twoja obecność bo i na ręce dała się wziąć młodsza, a potem prychająca kicia Cię nie zjadła - o czymś to świadczy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:48, 10 kwi 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Toszka napisał(a)

a owczy ma ph 10,5...
wszystko zależy "od kogo" ten obornik.
Pod kwasne daje się koński.



ten nasz obornik ma napisane pH 6,5 - w składzie podano: gnojowica, łajno krowie. Mam też torf kwaśny 3,5-4,2 zawierający torf wysoki włóknisty, torf niski nierozłożony
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Drimeth 12:08, 10 kwi 2017


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
Gosiek33 napisał(a)



I mnie bardzo miło było. Ogród... chmm może kiedyś będzie, a psiaki były wyjątkowo miłe i.... ciche Ale widocznie to Twoja obecność bo i na ręce dała się wziąć młodsza, a potem prychająca kicia Cię nie zjadła - o czymś to świadczy


Prychająca kicia? Czyżby pogłowie zwierzyńca się powiększyło?
Amelia2 12:40, 10 kwi 2017


Dołączył: 25 sie 2016
Posty: 106
też coś przeoczyłam?

widzę że szaleństwo zakupowe koleżanki ogarnęło
Gosiu, fajny ten wielki krzaczor!
wiesz że moja barbula nie przeżyła zimy a co najgorsze to ukochana, cudna 6-letnia róża Pirouette przemarzła do korzeni.....
może coś z karpy wybije.....
w mieście pięknie kwitną forsycje a z moich 3 tylko jedna żółci się na jednej malutkiej gałązce tuż nad ziemią
____________________
Amelia2
iwonkap 15:40, 10 kwi 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Gosiek33 napisał(a)



ten nasz obornik ma napisane pH 6,5 - w składzie podano: gnojowica, łajno krowie. Mam też torf kwaśny 3,5-4,2 zawierający torf wysoki włóknisty, torf niski nierozłożony


Podpytam z ciekawości o obornik w workach, można go gdzieś kupić w okolicach taki "porcjowany " ?
Gosiek33 19:57, 10 kwi 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Drimeth napisał(a)


Prychająca kicia? Czyżby pogłowie zwierzyńca się powiększyło?



kicia to u Kasi


Amelia2 napisał(a)
też coś przeoczyłam?

widzę że szaleństwo zakupowe koleżanki ogarnęło
Gosiu, fajny ten wielki krzaczor!
wiesz że moja barbula nie przeżyła zimy a co najgorsze to ukochana, cudna 6-letnia róża Pirouette przemarzła do korzeni.....
może coś z karpy wybije.....
w mieście pięknie kwitną forsycje a z moich 3 tylko jedna żółci się na jednej malutkiej gałązce tuż nad ziemią


Jesteś pewna, że barbula nie przetrwała, przyznam, ze mojej nie oglądałam dogłębnie, jutro sprawdzę, bo dziś już za ciemno. Różyczka z pewnością odbije, byłyśmy na warsztatach różanych - nawet z pozoru padnięte zawsze odbiją od korzenia jeśli żywy jest. Dziś jestem padnięta bo młodszą wiozłam na operację usuwania guzików, dopiero teraz jakoś się ułożyła i może będzie spokojnie spać. A droga była cała zakorkowana




iwonkap napisał(a)


Podpytam z ciekawości o obornik w workach, można go gdzieś kupić w okolicach taki "porcjowany " ?


oczywiście w sklepach ogrodniczych, w jakiej okolicy masz ogród?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 20:09, 10 kwi 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
Gosia, sialas pomidory ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 20:16, 10 kwi 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)



nie chciałam róż w moim ogrodzie, kupiłam jedną... to już trzecia tegoroczna


Dobre
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies