Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

patrycja 21:04, 05 maj 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331





Ale krwista czerwień
Współczuję problemów z wodą.
____________________
Patrycja mój ogródek
Gosiek33 21:09, 05 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jeden taki w chaosie

Dziś zdecydowanie podeschło, i tam gdzie paskudna ziemia zupełnie sucho, grząsko jest w dołkach gdzie sadziłam nowe rośliny


a dziś na targu tak było


katalpy



wiąz Camperdownii

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Aurelllia 21:28, 05 maj 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Cudna Susan
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Kasya 21:35, 05 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42858
No ślicznie zakwitła magnolia
Ja zwykle stawiam doniczki i myśle
jak Juz jestem pewna to sadze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 21:38, 05 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22377
Ładny targ. Też chciałabym taki. U mnie tylko warzywka i byliny, te najbardziej popularne.
Pomysł z wsypywaniem do dołków żwirku i drobnej kory bardzo dobry. Używałam białego piasku. Miał większą frakcję niż żółty.
Gdyby bardzo Cię niepokoił stan tej rabaty, to może wsadź te rośliny na lato do przechowalni, wysiej zielony nawóz, a w okresie wrzesień/październik zrobisz nasadzenia.
Po budowie miałam martwicę glebową w miejscu, gdzie wjeżdżał i wyjeżdżał najcięższy sprzęt. Przekopałam na dwa szpadle, wrzuciłam pocięte gałązki i pocięte suche badyle miskantów, piasek. Wysiałam zielony nawóz (gorczycę, żyto, facelię, bobik, wykę, słonecznik i dynię). W żadnym miejscu nie stoi woda. W glinie rosną mi nawet rośliny na suche i lekkie stanowiska.
Tylko hakone zastrajkowała.
Edit: ta żywotnikowa kulka to Thuja Golden Globe. Tak myślę. Fajnie wygląda z trawami (trzcinniki) i jeżówką najzwyklejszą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 07:10, 06 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Aurelllia napisał(a)
Cudna Susan



sama jestem w zachwycie to moje pierwsze magnolie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:11, 06 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasya napisał(a)
No ślicznie zakwitła magnolia
Ja zwykle stawiam doniczki i myśle
jak Juz jestem pewna to sadze



Ba trzeba być pewnym
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:15, 06 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ładny targ. Też chciałabym taki. U mnie tylko warzywka i byliny, te najbardziej popularne.
Pomysł z wsypywaniem do dołków żwirku i drobnej kory bardzo dobry. Używałam białego piasku. Miał większą frakcję niż żółty.
Gdyby bardzo Cię niepokoił stan tej rabaty, to może wsadź te rośliny na lato do przechowalni, wysiej zielony nawóz, a w okresie wrzesień/październik zrobisz nasadzenia.
Po budowie miałam martwicę glebową w miejscu, gdzie wjeżdżał i wyjeżdżał najcięższy sprzęt. Przekopałam na dwa szpadle, wrzuciłam pocięte gałązki i pocięte suche badyle miskantów, piasek. Wysiałam zielony nawóz (gorczycę, żyto, facelię, bobik, wykę, słonecznik i dynię). W żadnym miejscu nie stoi woda. W glinie rosną mi nawet rośliny na suche i lekkie stanowiska.
Tylko hakone zastrajkowała.
Edit: ta żywotnikowa kulka to Thuja Golden Globe. Tak myślę. Fajnie wygląda z trawami (trzcinniki) i jeżówką najzwyklejszą.



Targ fajny, bywają za rozsądna cenę fajne roślinki

O zielonym nawozie właśnie myślę, jak dam radę to wykorzystam Twój przepis.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 07:28, 06 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42858
Gosiek33 napisał(a)



Ba trzeba być pewnym

A za rok przesadzam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makusia 09:09, 06 maj 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gosiu współczuję zalewania, bo w tym sezonie mam dokładnie to samo. Kora mi pływa po tafli wody, rośliny pod wodą. Myślę nad drenażem na wiosnę. Ale póki co planuje podnieść całą rabate, bo chyba jest niżej troszkę niż trawnik i z niego spływa woda..
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies