Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

TAR 09:04, 29 sie 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
u mnie jest ponad 40 hortek i chyba bedzie jeszcze. w tym roku planuje wlasne kilkanascie patyczkow ukorzenic, moze wyjdzie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Amelia2 11:08, 29 sie 2018


Dołączył: 25 sie 2016
Posty: 106
Gosiek33 napisał(a)



Oczy cieszą się na taki szpaler pinky winky I co za liliowce, nawet po przekwinięciu liście nieźle wyglądają. W tak mordercze upały i woda nie była dostateczną zachętą do bezproblemowego wzrostu. Widzę, że podniosłaś nieco rabatkę?

moja działka ma lekki spadek w prawą stronę a i dom jest sporo wyniesiony więc wyszła skarpka. Z tej strony mam tylko 4m do ogrodzenia wiec trzeba jakoś wygrodzić roślinki żeby było przejście.
____________________
Amelia2
TAR 11:10, 29 sie 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Amelia a co to sa za płyty na tej rabacie? fajnie sie prezentuja
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Amelia2 11:11, 29 sie 2018


Dołączył: 25 sie 2016
Posty: 106
TAR napisał(a)
u mnie jest ponad 40 hortek i chyba bedzie jeszcze. w tym roku planuje wlasne kilkanascie patyczkow ukorzenic, moze wyjdzie.


no to musisz mieć zdrowe łapki żeby je wszystkie wiosną poprzycinać
____________________
Amelia2
Amelia2 11:13, 29 sie 2018


Dołączył: 25 sie 2016
Posty: 106
TAR napisał(a)
Amelia a co to sa za płyty na tej rabacie? fajnie sie prezentuja


płytki chodnikowe 30x30 antypoślizgowe, takie jak kładą przy przejściach przez jezdnię dla pieszych, przynajmniej u nas
____________________
Amelia2
TAR 11:16, 29 sie 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
wiosenne przycinki pomaga mi mezaty robic, ale ja sie nie spinam juz tak bardzo, najwyzej nie przytne. poza tym hortki szybko ida. gorzej z pecherznicami. wiecej ich nie sadze a i te co mam zastanawiam sie by wywalic. ale T. mowi ze kupi pile zywoplotowa i bedzie na rowno z nimi jechal. akurat tam gdzie mam ich szpaler powinny zostac.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Amelia2 11:20, 29 sie 2018


Dołączył: 25 sie 2016
Posty: 106
TAR napisał(a)
wiosenne przycinki pomaga mi mezaty robic, ale ja sie nie spinam juz tak bardzo, najwyzej nie przytne. poza tym hortki szybko ida. gorzej z pecherznicami. wiecej ich nie sadze a i te co mam zastanawiam sie by wywalic. ale T. mowi ze kupi pile zywoplotowa i bedzie na rowno z nimi jechal. akurat tam gdzie mam ich szpaler powinny zostac.


ooo! a ja uwielbiam pęcherznice, mam ich najwięcej ale nie tnę bo starsze okazy pięknie się przewieszają. Cięte nie kwitną a to też ich uroda, poza tym gile zimą całymi stadami przylatują wyjadać nasiona.
____________________
Amelia2
TAR 11:24, 29 sie 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
tez lubie pecherznice i troche ich mam ale nie lubie ich ciac

mam 1 rabate gdzie nie scinam ale szpalerek przy ogrodzeniu musze, bo przeszkadzaja a chcialam miec cos co szybko mi zarosnie ten potrzebny kawalek.
tak samo wywalic chce derenie, za duzo zachodu. obecnie mam 25 szt. na zbyciu (wkopane na pryzme) a jeszcze drugie tyle do wykopania bedzie. choc te akurat wode mi dobrze zbieraja przy nadmiarach opadow
____________________
Ogrod nad bajorkiem
wunia 15:07, 29 sie 2018


Dołączył: 05 sie 2018
Posty: 77
Kasya napisał(a)


A ile masz w sumie krzaczków ?
Ciesz się ze masz jeszcze gdzie sadzić


jak dobrze w głowie liczę to aktualnie 13 sztuk tylko że 8 sztuk to już potworki 1,5 na 1,5 metra

a sadzić to ja mam gdzie oprócz tego co już to jeszcze 1400 metrów kw. do obsadzenia tylko uporządkować trzeba
TAR 15:12, 29 sie 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
wunia napisał(a)


jak dobrze w głowie liczę to aktualnie 13 sztuk tylko że 8 sztuk to już potworki 1,5 na 1,5 metra

a sadzić to ja mam gdzie oprócz tego co już to jeszcze 1400 metrów kw. do obsadzenia tylko uporządkować trzeba


bo ty sie pewnie bawisz z cieciem ja chlastam jak leci na rowno

ale w tym roku to hortki mimo braku deszczu szaleja kwietnie, na pewno rosna lepiej niz w starym ogrodzie tylko jakies takie niskie są. wiosna mniej je przytne. teraz wygladaja jak jeżyki oblepione kulkami
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies