Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 12:23, 23 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
U mnie milorzad 3 rok jest i sie do tej pory nie przebarwil. Za to u siasiada, przy samym polu oba drzewka zolciutkie. Moze za bardzo osloniety moj rosnie?

Piekna jesien u ciebie.



Kasiu to jego pierwszy rok u mnie, poprzednią zimę siedział w doniczce i zupełnie nie pamiętam jak wygląda. Ciągle mam nadzieję na kurczaka.

Masz rację piękna, po raz pierwszy mam tyle przebarwień w ogrodzie dlatego tyle zdjęć wstawiam

Ale teraz zaczęło mocno wiuwać i kropić, nie wiadomo ile liści ostanie się na gałęziach?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:26, 23 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Wszystkie fotki super ale ten trzcinnik krótkowłosy i aster bocznokwiatowy cudo



Małgosiu trzcinnik krótkowłosy to mój tegoroczny, a aster ubiegłoroczny zachwyt - to taki mikroświat w sporym ogrodzie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Andrzej_ 12:31, 23 paź 2018


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Gosiek33 napisał(a)
[img
Aster bocznokwiatowy Lady in Black



Świetny ten aster Gosiek! I miedziany cypryśnik też!
pozdrawiam
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gosiek33 12:46, 23 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Andrzeju cieszę się, że coś u mnie znajduje Twoje uznanie. Proszę podaj przepis na wrzosowisko, nie tak piękne jak w Twoim ogrodzie ale takie malutkie podświerkowe
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:50, 24 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
stipa siwieje, klon cukrowy ostał się po deszczach i wiatrach

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bogdzia 17:49, 24 paź 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie znam klona cukrowego ale ładnie sie przebarwia.Macham.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gosiek33 18:11, 24 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bogdziu odmachowuję

Kiedyś na tar zajechał pan z sadzonkami różnych dziwnych roślin, większość miała w porywach po 15-20 cm i ceny przystępne. Niewielkie ryzyko. Kupiłam tego klona, który miał przebarwiać się na czerwono i derenia Milky Way. To wszystko chyba z nasion. Długo przyjdzie na oglądanie ich w dorosłym stanie



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:15, 24 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Na ostatnim zdjęciu pięknie rozłożyły się jesienne plamy. Zimozielone akcenty bardzo dobrze się wkomponowały w całość. Wielce udane zestawienie. Miłe dla oka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 18:25, 24 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Na ostatnim zdjęciu pięknie rozłożyły się jesienne plamy. Zimozielone akcenty bardzo dobrze się wkomponowały w całość. Wielce udane zestawienie. Miłe dla oka.


Ta wyszło, szkoda, że to nie moja zasługa. Pod klonem widać kawalątek czerwonej żarówki - to trzmielina oskrzydlona compactus, koniecznie muszę ją wiosną do przodu zaprosić


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 21:23, 24 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Gosiek33 napisał(a)


Ta wyszło, szkoda, że to nie moja zasługa. Pod klonem widać kawalątek czerwonej żarówki - to trzmielina oskrzydlona compactus, koniecznie muszę ją wiosną do przodu zaprosić




Oj, pomyłka. Miałam na myśli ten szeroki kadr, ostatnie zdjęcie przed wpisem Bogdzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies