Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 06:29, 21 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)
Nadrobiłam fajne oczko się zapowiada jeszcze jak z pomocą Ani, to w ogóle czad

Spodobała mi się ta fioletowa różyczka, choć na moje Lavender ice w tym sezonie nie mogłabym narzekać, gdyby 3/4 pąków im nie odpadło. I to na wielu moich różach zaobserwowalam takie żółknięcie i opadanie przy byle dotknięciu. Jakiś szkodnik niezidentyfikowany chyba je napadł perfidnie

Tą Twoją rutewkę/epimedium chyba sobie kupię, bo śliczna. A penstemona jakiej masz odmiany? Tytule kwiatków, cudo!

Widziałam, że masz firletkę- czy nie pałęta Ci się jakaś wysiana gdzieś ?


U mnie też bezogonki, ale w wersji sroczej na się pojawiają




Oczko nadal obsadzam, powoli


Odpadające pąki to chyba efekt żerowania bruzdownicy, wkłuwa się pod pąk a on potem usycha. Wycinałam w tym roku wszystkie podejrzane pąki aż do czystego pędu.

Gdzieś może odnajdę nazwę tego penstemona, ale on dziwny, Kasya ma identycznego ale u niej o połowę niższy


Firletka oczywiście się wysiałała i mam kilka ładnych rozetek, jeśli będziesz w sobotę na spotkaniu to mogę Ci ukopać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:32, 21 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W nocy delikatnie padało, rano krwiożercze bzyki, chyba się właśnie wykluły bo głodne rzuciły się na mnie. W zimowej kurtce po ogrodzie chodziłam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 10:58, 21 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)




Oczko nadal obsadzam, powoli


Odpadające pąki to chyba efekt żerowania bruzdownicy, wkłuwa się pod pąk a on potem usycha. Wycinałam w tym roku wszystkie podejrzane pąki aż do czystego pędu.

Gdzieś może odnajdę nazwę tego penstemona, ale on dziwny, Kasya ma identycznego ale u niej o połowę niższy


Firletka oczywiście się wysiałała i mam kilka ładnych rozetek, jeśli będziesz w sobotę na spotkaniu to mogę Ci ukopać

A z bruzdownicą to nie tak, że zawsze będzie w pędzie korytarzyk? Bo takie to kojarzę i robię tak samo jak Ty. Jeszcze to może być kwieciak, ale nie wiem na bank.

U Joli będę! Z Kasią Mrokasią się zabieram jestem chętna na firletkę

I u mnie pokropiło
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 12:13, 21 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)

A z bruzdownicą to nie tak, że zawsze będzie w pędzie korytarzyk? Bo takie to kojarzę i robię tak samo jak Ty. Jeszcze to może być kwieciak, ale nie wiem na bank.

U Joli będę! Z Kasią Mrokasią się zabieram jestem chętna na firletkę

I u mnie pokropiło



Nie jestem znawcą, o bruzdownicy doczytałam jak miałam ją u siebie, korytarzyk jest do pewnej głębkości i to usuwam, inaczej szkodnik się rozwija w roślinie a potem jakaś jego forma złazi w korzenie... czy jakoś tak. Wtedy znowu to samo co roku

Wykopię zatem mniejsze i większe ?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 12:39, 21 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18027
Gosiu, chodzi o firletkę kwiecistą? Jeśli tak i coś zostanie to chętnie przygarnę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 12:43, 21 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)
Gosiu, chodzi o firletkę kwiecistą? Jeśli tak i coś zostanie to chętnie przygarnę .



taką fioletową, białą dopiero kupiłam i mam nadzieję na przyszłoroczne siewki


tu z lewej

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:49, 21 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Agnes Schillinger











pierwszy kwiatek Chery Fluff, choć późno wzeszła to pierwsza kwitnie. A ten clematis ciągle kwitnie w półcieniu





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 15:06, 21 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Śliczna ta Agnes Jak mocno pachnie? Jednym z jej rodziców jest Mary Rose Austina
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 15:22, 21 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
obiela owocnik



knautia




trojeść różowa





dla Ani do kompletu filipendula palmata nana. Zobacz czy o takim motylku mówiłaś - Czerwończyk zamgleniec



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 15:43, 21 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anda napisał(a)
Śliczna ta Agnes Jak mocno pachnie? Jednym z jej rodziców jest Mary Rose Austina



Na pewno pachnie ale w ten upał nie mogę go wyczuć

Za to pomimo upału pięknie pachnie francuska Village De Saint Yrieix Sous Aixe
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies