Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

anka_ 10:24, 15 kwi 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Pięknie kwitnie Gosiu twoja wisienka.


Mojej przymroziło kwiaty.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 12:33, 15 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)
Szkoda drzewa. Czekam na derenia nn, sadziłam latem,sądziłam że się przyjął, a tu jeszcze żadnego pączka nie widzę, niby gałązki w przekroju zdrowe. One tak późno startują?
Mam rutewkę kiusjańską. Zamówiłam w A...rze. Przyszły doniczuszki z kiełkami, których przez lupę trzeba było szukać. Zostawiłam w domu, po przeszło dwóch tygodniach powolutku coś się zieleni Pozdrawiam Gosiu.


Jedne pokazują oznaki życia, inne jeszcze śpią> Niby zimy nie było ale mam nadal zimno i sucho.

Rutewki jeszcze śpią, nie grzebałam im w korzeniach. Za to po dwóch latach groszek od Bogdzi wypuścił listek. Jestem bardzo podekscytowana

Drimeth napisał(a)
Pani Przyroda, mam derenia "Baton Rouge" one mają takie wąskie listeczki przyklejone do gałązek. U mnie dopiero pomalutku się rozchylają. Daj swojemu jeszcze trochę czasu.


właśnie część ma takie przyklejone listki

TAR napisał(a)
z moich dereni widoczne tylko Controversa Variegata, reszta jeszcze spi a wiem, ze na pewno sa żywe, derenie nie startuja najwczesniej


dobrze poczytać o doświadczeniach innych

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie na dereniach w zeszłym tygodniu oznaki życia się pojawiły. Ale na pd-zach wszystko ze dwa tygodnie wcześniej jest. Jagoda kamczacka już skończyła kwitnienie.

Gosiu, z tych nosków z Ginnala będzie sporo siewek.



To moje pocieszenie, jak zwykle. Siewki będę wyrywać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:35, 15 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
zawitka napisał(a)
Czy ty te rojniki zostawiasz na zimę na dworze??????


Ale masz kompościku!!!!!


Halinko oczywiście wszystkie rosną na dworzu, tylko przeciągam naczynia bardziej pod ścianę by było im nieco cieplej.


Jeszcze trochę kompostu zostało
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:36, 15 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)


Jaka piękna!!!



Piękna i cieszy oczy kolejny rok, nawet po przymrozkach gdy padło część kwiatów, kolejne rozwijają się i zdobią
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:38, 15 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pestka56 napisał(a)
Ostro u mnie wystartowały trzmieliny oskrzydlone compacta. Krzaczki wyglądają jak zielone bukszpany, tak gęsto jest listków


To ciepło u Ciebie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:38, 15 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Agania napisał(a)
Przydałby się i u mnie taki kompostownik



Nie wierzę, że nie masz kompostownika
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:40, 15 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anka_ napisał(a)
Pięknie kwitnie Gosiu twoja wisienka.


Mojej przymroziło kwiaty.


Pierwsze -10C też nieco ją ścięło. Jedna kwitnie ale nie tak obficie jak w ubiegłym roku. Za to przesadzana 2 miesiące temu kwitnie bardzo nieśmiało. Aniu jak przyjdzie w końcu ciepło to jeszcze reszta pączków zakwitnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
UrsaMaior 12:48, 15 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8221
Urocza wisienka Jak jej na imię?
____________________
ogród pod lasem
pestka56 12:50, 15 kwi 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ale to tylko compaty tak ruszyły. Obok rośnie oakrzydlona duża i jest goła.
Jeszcze jedynie Pissardi się rozbuchała kwiatowo. Ona ma koronę od 120 cm w górę, więc te nocne przymrozki jej nie ruszyły.
Reszta ogrodu śpi w tym zimnie. Sasanki dopiero wysuwają noski z ziemi. Ledwie zaczyna być widać irysy syberyjskie i trzcinniki mają po 10-15 cm wzrostu. Cebulice kwitną, ale mróz je ścina zaraz. EH...
Patrzę z zazdrością jak u ciebie i TAR robi się wiosennie.

Za to robię listę zakupów drzewiasto-krzaczastych. Zbankrutuję w tym roku.
____________________
Kasia
TAR 13:19, 15 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
UrsaMaior napisał(a)
Urocza wisienka Jak jej na imię?


Kojou no mai zapewne

zamierzam kolejne 3 szt. zakupic, sa swietne, wczesnie kwitna, bosko sie przebarwiaja jesiennie i zima maja atrakcyjne galazki smiesnie powyginane. mam je jako zywoplot w czesci zaskrzynkowej.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies