Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 13:10, 31 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Kiedyś coś naskrobałam, zaraz poszukam
sorry za jakość fotek, ciut uległo drobnym zmianom, ale zarys jakiś widać



tu jest etapami od wejścia po prawej posówając się w lewo do samej góry

na linii skrzynki początek trocinowej u dołu zdjęcia jest już posadzony żywopłot z grabu w zamiarze z bramką, a przy wejściu na ścieżkę z piachu wiodącą do ogniska powstała druga brama, aby odzielić boisko chłopaków i sad z jagodnikiem od reszty roślin, po prawej stronie po szerokości jest ten rów , który chcę pod drzewami zagospodarować



to część środkowa z ogniskiem i bacówką takie serce ogrodu dla mnie, na rysunku może ciut chaotycznie, ale będąc w ogrodzie na tej powierzchni się tego nie odczuwa , a jak drzewa urosną to porobią się enklawy mam nadzieję



i sama góra czyli tu gdzie powstaje szałas układ ścieżki będzie zmieniony i poprowadzi przez brzeziniak w łące kwietnej czyli tym półkolu
to sama góra


Nie wiem czy coś z tych moich bazgrołów odczytasz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 13:42, 31 gru 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Na rysunkach wygląda bardzo ciekawie ale wyobraźni mi nie starcza by zobaczyc jak moze byc realnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 17:47, 31 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Bogdzia napisał(a)
Na rysunkach wygląda bardzo ciekawie ale wyobraźni mi nie starcza by zobaczyc jak moze byc realnie.


Bożenko zawsze gdybyś tylko ochotę miała i możliwość bramy ogrodu naszego dla Cię są otwarte....nie zapominaj.......za parę lat może już będzie na czym oko zawiesić bo na razie wszystko tyci tycie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 17:49, 31 gru 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)


Bożenko zawsze gdybyś tylko ochotę miała i możliwość bramy ogrodu naszego dla Cię są otwarte....nie zapominaj.......za parę lat może już będzie na czym oko zawiesić bo na razie wszystko tyci tycie


Dzięki za zaproszenie ale gdyby go nie było sama bym się wprosiła jeśli bedzie okazja byc w pobliżu. Do siebie też zapraszam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 17:58, 31 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Nie omieszkam skorzystać jak się tylko okazja trafi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:05, 31 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Dla Danusi jeszcze zdjęcie całości
patrząc z dołu



i patrząc z góry

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:13, 31 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
spod łąki kwietnej
tych zielonych plastików już nie ma


w połowie łąki kwietnej



Rośliny małe nie wiele jeszcze widać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:19, 31 gru 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Apeluję do Wszystkich , którym nie są obojętni nasi bracia mniejsi i nie mam tu na myśli tylko zwierząt domowych jeśli nie musicie strzelać z petard Nie strzelajcie

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 18:32, 31 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Płot jest fajny, plastików nie ma - to dobrze, one szpecą ogród. Z rysunków nijak połapać się nie mogę,l bo działka długa i wąska.

Ogród ma za dużo detali, wszystkiego jest dużo, ale pomóc dobrze i logicznie przy tych podpowiedziach - nie umiem. Zbyt nieczytelne te materiały są.

Jak patrze na zdjęcia, to albo zawiodło wykonanie (zbyt mało staranne) albo chaos wynika ze złego podziału całej działki na strefy. Wydaje mi się, że te ścieżki zbyt przesadnie wiją się, rabaty nie są do nich ani do niczego "przyklejone" a powinny.. chciałabym pomóc ale po prostu na tych rysunkach nie da się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 18:33, 31 gru 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
sylwia_slomczewska napisał(a)
Apeluję do Wszystkich , którym nie są obojętni nasi bracia mniejsi i nie mam tu na myśli tylko zwierząt domowych jeśli nie musicie strzelać z petard Nie strzelajcie



Nikt nie musi..Oni chcą;ja do nich nie należę.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies