Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od czego tu zacząć ? - mała działeczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Od czego tu zacząć ? - mała działeczka

Dixx37 12:12, 06 maj 2015

Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 4



Witam,

Przeszukałem kilka stron for i tak naprawdę nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Mieszkasz w szeregówce na parterze z działką z dwóch stron. O ile z przodu jest ok rośnie sobie trawa bez większych chwastów, tak z tyłu domu jest masakra.

Czytałem, przekopać, powybierać korzenie itp. itd.

U mnie jest bardzo wysoka "trawa" co widać na zdjęciu. Myślałem żeby skosić to wszystko przekopać i zacząć wybierać korzenie. Pytanie czy nie rozsieją się chwasty dalej?

1. Skosić, przekopać, wybrać korzenie i sadzić nową trawę?
2. Nie kosić, przekopać, wybrać korzenie i sadzić nową trawę?
3. Opryskać - poczekać aż wymrze wszystko, przekopać, sadzić?
4. Skosić, opryskać, przekopać, sadzić nową trawę?

Dzięki za pomoc.
Gardenarium 12:14, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przygotowanie gleby pod ogród, poczytaj, może się przejaśni idea zakładania ogrodu Najlepiej zacząc od przygotowania teoretycznego i oceny stanu działki. Potem dobrania zabiegów do Twojej działki.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/300-przygotowanie-gleby-pod-ogrod
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:17, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wkleiłeś zdjęcie i teraz widać, wyrwać tą matę chwastów, bo inaczej nie poradzisz sobie. Pokazać co zostało pod spodem. Odczekać, wzejdą chwasty - wyrwać, albo opryskać octem. Następnie użyźnić. Czym? Masz w artykule

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dixx37 12:18, 06 maj 2015

Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 4
Dziękuje bardzo, na ten poradnik nie wpadłem. Skoszę trawę, spryskam i będziemy działać
Gardenarium 12:19, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Weź w ręce widły amerykańskie i powoli krok po kroku podważaj i wyrywaj całość maty chwastowej z korzeniami. Postaw wielki wór na odpady zielone i wrzucaj do wora, nie kładź tutaj, bo nasiona się wysieją z powrotem w twój ogródek i będzie to samo. Nie kładź tych chwastów, trzeba myśleć w każdej chwili żeby sobie roboty nie dodawać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:21, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród jest tak mały, że nie idź na łatwiznę a pokaż charakter prawdziwego ogrodnika , co roboty się nie boi i wywal te chwaściory. Ja bym nie mogła na to patrzeć i w trzy sekundy bym się tego dziadostwa pozbyła.

Opryskasz dopiero to, co wyrośnie po wyrwaniu. Masz za wysoki poziom rabaty w stosunku do powierzchni bruku. Musisz ująć tej ziemi, bo nie będzie miejsca na użyźnienie (dosypiesz przecież ileś tam kompostu, czy próchnicy).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:26, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Będziesz sadzić rośliny. Mało jest miejsca, bryła korzeniowa też ma swoją objętość, a więc musisz wywalić część ziemi rodzimej także, albo zbudować murek oporowy od strony bruku, ale też i siatki. Chyba to za droga impreza
lepiej ująć ziemi i dosypać potem, plus bryły korzeniowe roślin które będą posadzone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:27, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie poczekam z radami aż usuniesz chwastowisko, zrobisz to do jutra ok?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dixx37 12:45, 06 maj 2015

Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 4
Kupiliśmy surowe mieszkanie, gdzie na "ogród" nie było czasu. Ziemi jeszcze mi braknie (tego nie widać ale przy samym płocie jest dość duży spadek - tak rozłoży mi się ziemia). Zrobię jak radzisz, powyrywam zobaczymy co mi wyrośnie. Mam dziś wolne i bardzo chciałem się tym zająć ale jakoś pogoda nie chce mi dać pracować :/ ale w deszczu pewnie lepiej się wyrywa bo ziemia mokra
Dixx37 13:03, 09 cze 2015

Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 4
Dawno mnie nie było ale przyszedłem podziękować za pomoc i pochwalić się moją pracą

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies