Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały ogródeczek :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały ogródeczek :)

olga80 21:49, 02 lut 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
ciekawa jestem co wyjdzie z róż ? a na ciemiernika to widzę,że nie tylko ja się skusiłam
____________________
Teresa Moje małe królestwo
agnieszka_m 06:22, 03 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
olga80 napisał(a)
ciekawa jestem co wyjdzie z róż ? a na ciemiernika to widzę,że nie tylko ja się skusiłam

jak tak biedny stał i patrzył na mnie żebym go wzieła i jak nie wziąść
____________________
Mój mały ogródeczek :).
mirkaka 08:26, 03 lut 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
agnieszka_malysa napisał(a)
Czy to jest możliwe?????
23 stycznia kupiłam sobie bukiecik róż i............. stały już od dwóch dni aby je wyrzucić bo przekwitły, wyciągam je z wody a tu patrzę one wypuszczają nowe listki czy to gałązki poobcinałam tylko uschłe kwiaty i stare liście i zostawiłam dalej w wodzie. Czy jest możliwość że puszczą korzonki ?????


Czasami to się udaje, mnie się nigdy nie udało. W/g mnie jeśli jeszcze nie ma korzeni to za jakiś czas listki zwiędną bo sama łodyżka nie pobierze wystarczającej ilości wody aby je odżywiać. Poza tym najprawdopodobniej wiązki przewodzące wodę zatkają się namnożonymi bakteriami. Jeśli masz węgiel drzewny z kominka to go wypłucz i wrzuć do słoika, on powinien dezynfekować wodę . Nakryj również jakimś workiem aby ograniczyć parowanie, codziennie wietrz przez kilkanaście min. I trzymam kciuki Może będziesz miała szczęście
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
agnieszka_m 08:57, 03 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
mirkaka napisał(a)


Czasami to się udaje, mnie się nigdy nie udało. W/g mnie jeśli jeszcze nie ma korzeni to za jakiś czas listki zwiędną bo sama łodyżka nie pobierze wystarczającej ilości wody aby je odżywiać. Poza tym najprawdopodobniej wiązki przewodzące wodę zatkają się namnożonymi bakteriami. Jeśli masz węgiel drzewny z kominka to go wypłucz i wrzuć do słoika, on powinien dezynfekować wodę . Nakryj również jakimś workiem aby ograniczyć parowanie, codziennie wietrz przez kilkanaście min. I trzymam kciuki Może będziesz miała szczęście

Dziękuję Mirko za informację spróbuję tak zrobić, a jakbym włożyła do ziemi???
____________________
Mój mały ogródeczek :).
mirkaka 08:59, 03 lut 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Próbuj, nic nie stracisz Jeśli do ziemi to końcówkę zamocz w ukorzeniaczu i nakryj też wszystko workiem, też codziennie wietrz.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kawa 09:10, 03 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
o kurcze musze do biedy zglądnąć w tesco juz wczoraj nie było ciemierników
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
agnieszka_m 11:02, 03 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Kawa napisał(a)
o kurcze musze do biedy zglądnąć w tesco juz wczoraj nie było ciemierników


o widzisz u mnie w tesco dopiero wystawiali a i w biedro było jeszcze parę
a mój ciemiernik teraz poszedł na pole hartować się
____________________
Mój mały ogródeczek :).
kamila66 13:54, 03 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
I ja kupił am ciemierniki u mnie wyboru nie było wzięłabym więcej. Cieszę się, że w ogóle coś udało mi się kupić
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Flower1 16:24, 03 lut 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
agnieszka_malysa napisał(a)

jak tak biedny stał i patrzył na mnie żebym go wzieła i jak nie wziąść

no tak ,znam ten ból tez tak mam .
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Ewa777 19:34, 03 lut 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
U mnie w biedro marne ciemierniki więc się nie skusiłam. Może spróbuję w tesco - tylko trochę daleko mam
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies