Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki na pniu

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki na pniu

Gardenarium 08:31, 13 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
paola1a napisał(a)
A czy one wtedy mają szanse się przyjąć, zwłaszcza teraz przed zimą


My tak gdybamy, ale nie wiemy jaki jest stan ich korzeni, więc to najlepiej zobaczysz przy sadzeniu.

Szansa a nawet duże prawdopodobieństwo, a nawet pewność może być. Po prostu daj nam więcej danych, żeby to ocenić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka_B 11:30, 07 kwi 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Mam pytanie , oprocz cisow na pniu - jakie inne iglaki na pniu nadawalyby się do cienia oraz pólcienia ?
____________________
zapach-ziemi
Sebek 11:32, 07 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wydaje mi się, że wszystkie pokazane tutaj będą się nadawać na takie stanowisko - jedynie wybarwienie może być mniej intensywne z powodu mniejszej ilości światła
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agnieszka_B 11:40, 07 kwi 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
dzieki za szybka odpowiedz
____________________
zapach-ziemi
Basia_1987 11:34, 24 kwi 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Hej a czy z tuję Aurea nana można wyprowadzić na pniu w kształcie kulki?
____________________
" Baśniowy" ogród
Gardenarium 18:53, 25 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można, ale nie Nana. Thuja orientalis 'Aurea', oto dowód.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia_1987 21:38, 05 maj 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
A można odróżnić nana od aurea nana? Ja mam taką i nie wiem czy ją ciachać na kulkę na pniu, czy lepiej nie.
____________________
" Baśniowy" ogród
paulina_wero... 16:26, 09 lut 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
witam mam takie pytanie posiadam modrzewia na pniu (nie wiem czy tak to fachowo się nazywa) w tamtym roku gdzieś w lecie opadły mu wszystkie igły i tak jest jak na razie do dziś, drzewko żyje gałązki nie są martwe jedynie końcówki które i tak na wiosnę przytnę nie wiem co mu mogło zaszkodzić wcześniej miałam podobnie tylko z karagana niestety obumarła i została osunięta podczas mojej nieobecności w Polsce w tamtym roku straciłam również ponad 100 tui szmaragd były sadzone jako 2 letnie sadzonki w 2011 roku urosły tak do 50 cm niektóre więcej niektóre mniej nie wiem co im mogło zaszkodzić że aż tyle ich obumarło. I jeszcze jedno w jaki sposób najlepszy nawieź tuje by łanie się zazieleniły posiadam ok 300 ogradzają mi działkę. co mogłabym dla nich zrobić bo są strasznie mizerne. pozdrawiam i dziękuje
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Gardenarium 11:25, 10 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basia_1987 napisał(a)
A można odróżnić nana od aurea nana? Ja mam taką i nie wiem czy ją ciachać na kulkę na pniu, czy lepiej nie.


Słowo "nana' oznacza odmianę o karłowym wzroście, a forma na pniu potrzebuje tego pnia przynajmniej na wysokości 120.

Nana nie osiągnie takiej wysokości pnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza 20:37, 08 mar 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Gardenarium napisał(a)
Chamaecyparis pisifera "Filifera Aurea Nana" na pniu

Danusiu czy możesz zdradzić jakie roślinki rosną na tej rabacie po lewej stronie zdjęcia? Chodzi mi o to coś między paprocią a sosną, to co rośnie między sosną a żurawkami, i to cośjasnego co rośnie za żurawkami jakby za zakrętem? Przepraszam, że pytam ale mam fatalny i mały wyświetlacz i za nic na świecie nie mogę dojrzeć roślin. Dzięuję z góry!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies