Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jestem w polu

Pokaż wątki Pokaż posty

Jestem w polu

Warmia 21:15, 07 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gardener27 napisał(a)
Marta wszystko się u Ciebie budzi do życia w ogrodzie

Od Ciebie zależy czy będziesz pryskać miedzianem Ja w tamtym roku wczesną wiosną profilaktycznie obleciałem swoje róże Czy pomogło ? Ciężko powiedzieć
Zastosuj w ogrodzie ekologiczny Promanol


Ja też w zeszłym roku prysnęłam róże miedzianem i chorowały bez względu na to. Zmieniłam im miejsce i prysnę, ale jeżeli nadal bedą chorować, to chyba nie ma sensu pryskać.

Promanal to na robactwo? Dobrze kojarzę? Mam go w domu. W zeszłym roku kupiłam, ale nie zdążyłam już zrobić oprysków. Mam nadzieję, że w tym roku nie przegapię terminu.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Warmia 21:15, 07 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Dubelek

Żeby nie było pusto to wstawiam moje śliczne mordeczki



____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gardener27 21:18, 07 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Trochę etytowałem wcześniejszy post
Tak Promanal jest środkiem owadobójczym Stosuje się go w fazie mysiego ucha po miedzianie jeśli się zdecydujesz
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Warmia 21:21, 07 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gardener27 napisał(a)
Ja swoje patyki pierw moczyłem w wodzie Gdy puściły korzonki dopiero sadziłem ale różne są szkoły


Tak mi poradziła znajoma, która ma szkółkę z roślinkami. Ona sama tak robi, więc może i mi się uda.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Warmia 21:23, 07 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gardener27 napisał(a)
Trochę etytowałem wcześniejszy post
Tak Promanal jest środkiem owadobójczym Stosuje się go w fazie mysiego ucha po miedzianie jeśli się zdecydujesz


Oj tam, wiedziałam o co Ci chodzi To teraz mi mądralo wytłumacz co to jest faza mysiego ucha Próbuję się domyślać,ale...
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gardener27 21:29, 07 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Faza mysiego ucha to stadium roślin gdy z pączków rozwijają się już powoli listki
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Warmia 21:33, 07 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gardener27 napisał(a)
Faza mysiego ucha to stadium roślin gdy z pączków rozwijają się już powoli listki


A co temperaturą na dworze?
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gardener27 21:45, 07 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Źle to wytłumaczyłem
Mamy pąk zimowy Dalej-rozchylają się jego łuski;dalej-na pąku widoczny jest jakby szary meszek;dalej-symetrycznie wyłaniają się małe zawiązki listków,początkowo szarawe,po chwili zielone a pomiędzy nimi szary "łebek' a po chwili zielony -i to jest właśnie faza "mysie ucho"

Promanal stosujemy do końca lutego jak mnie pamięć nie myli Temperatura nie może być niższa niż 5*C podczas wykonywania oprysku gdyż w innym wypadku preparat jest mniej skuteczny

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
AsiaK_Z 21:50, 07 lut 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
mysie ucho, dobrze że nie ucho Shreka...
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Warmia 21:54, 07 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gardener27 napisał(a)
Źle to wytłumaczyłem
Mamy pąk zimowy Dalej-rozchylają się jego łuski;dalej-na pąku widoczny jest jakby szary meszek;dalej-symetrycznie wyłaniają się małe zawiązki listków,początkowo szarawe,po chwili zielone a pomiędzy nimi szary "łebek' a po chwili zielony -i to jest właśnie faza "mysie ucho"

Promanal stosujemy do końca lutego jak mnie pamięć nie myli Temperatura nie może być niższa niż 5*C podczas wykonywania oprysku gdyż w innym wypadku preparat jest mniej skuteczny



i teraz jestem w domu Właśnie szukałam zdjęć w necie
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies