Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jestem w polu

Pokaż wątki Pokaż posty

Jestem w polu

iwka 22:40, 06 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Makao_J napisał(a)

Z trawą to różnie bywa. Widziałam jak pleśnieje a u mnie np. rozsiała się grzybnia i od kilku sezonów po deszczu mam mnóstwo beżowych grzybków ( u nas potocznie psiunów). Z sezonu na sezon na szczęście coraz mniej ale pryskałam od grzybni cały trawnik.


u mnie z kolei, w jednym miejscu obok bukszpanów wyrastają takie czerwone długie jakieś grzyby, co je wykopię, to za jakiś czas od nowa
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Warmia 22:41, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Iwonko, miedzian jest grzybobójczy- znasz swoje roślinki, wiesz, które są podatne na mączniaki, plamistość, szarą pleśń itp. Je spryskaj. Trawy raczej nie chorują z powodu grzybów. Tak mi się wydaje..
U siebie będę opryskiwała sad, róże, rododendrony, berberysy, świerki kłujące, wrzosowisko.


Moje ostróżki łapią mączniaka i co teraz? Mam spryskać ziemię, bo ich jeszcze nie widać?
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 22:41, 06 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Promanalem spryskam te rośliny, które są zagrożone atakiem mszyc-mam u siebie bez czarny w odmianach, wszystkie świerki, róże, kalinę rozeum, drzewka owocowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Warmia 22:42, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Makao_J napisał(a)

Z trawą to różnie bywa. Widziałam jak pleśnieje a u mnie np. rozsiała się grzybnia i od kilku sezonów po deszczu mam mnóstwo beżowych grzybków ( u nas potocznie psiunów). Z sezonu na sezon na szczęście coraz mniej ale pryskałam od grzybni cały trawnik.


to u mnie też rosną grzybki w trawie, ale jakoś od niedawna.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Warmia 22:43, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Promanalem spryskam te rośliny, które są zagrożone atakiem mszyc-mam u siebie bez czarny w odmianach, wszystkie świerki, róże, kalinę rozeum, drzewka owocowe.


U mnie najwięcej mszyc było na jaśminowcach
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Makao_J 22:43, 06 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
iwka napisał(a)


u mnie z kolei, w jednym miejscu obok bukszpanów wyrastają takie czerwone długie jakieś grzyby, co je wykopię, to za jakiś czas od nowa

Więc pewnie tak jak do mnie wiatr przyniósł grzybnię. Wyrywanie nie pomoże. Musisz pryskać. Co gorsze ona bardzo szybko się rozsiewa. Pierwszego sezonu bałam się dzieci wypuszczać po deszczu tyle ich było. Szok.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
kamila66 22:44, 06 lut 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Marta zajrzyj do mnie projekt rabaty zrobiłam.Potrzebne są opinie
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Warmia 22:45, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
kamila66 napisał(a)
Marta zajrzyj do mnie projekt rabaty zrobiłam.Potrzebne są opinie


To biegnę
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 22:46, 06 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Warmia napisał(a)


Moje ostróżki łapią mączniaka i co teraz? Mam spryskać ziemię, bo ich jeszcze nie widać?

Miedzianem można pryskać dłużej, w kilku fazach. Zaczekaj aż wylezie.Miedzian jest raczej profilaktyczny- w ostrej fazie choroby stosuje się już (lub nie) ostrzejsza chemie w postaci oprysków typowo grzybobójczych, chemicznych mocno. Miedzian to cos w rodzaju mleczka z czosnkiem lub herbatki z malinami na przeziębienie, a ostra chemia w ogrodzie to antybiotyk, ma skutki uboczne dla środowiska.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
zabaewa 22:54, 06 lut 2016


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Do piwonii mogą być róże albo floksy albo rudbekia w kępie. Mogą być werbeny albo firletki kwieciste. Możesz wstawć jakieś pionowe strzeliste - np. mieczyki albo szałwię muszkatołową. Piwonie mają piękne kępy liści aż do jesieni - jesienią się przebarwiają na czerwono. Same w sobie są atrakcyjne aż do jesieni.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies