Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jestem w polu

Pokaż wątki Pokaż posty

Jestem w polu

Warmia 22:21, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Makao_J napisał(a)
Ok już rozumiem. Jeśli nie zapomnę to wykonam obydwa. Tylko muszę pilnować temperatury. Jeśli zapomnę to nie będę płakać bo nigdy ich nie robiłam.
Ale chciałabym zrobić to będę miała porównanie czy warto tak pilnować "zegarka" czy nie.
Mam chyba wszystkie dostępne środki z ubiegłego roku, więc nie muszę pilnować dodatkowo zakupów.


Ja muszę sprawdzić co mam na stanie
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 22:22, 06 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Makao_J napisał(a)
Ok już rozumiem. Jeśli nie zapomnę to wykonam obydwa. Tylko muszę pilnować temperatury. Jeśli zapomnę to nie będę płakać bo nigdy ich nie robiłam.
Ale chciałabym zrobić to będę miała porównanie czy warto tak pilnować "zegarka" czy nie.
Mam chyba wszystkie dostępne środki z ubiegłego roku, więc nie muszę pilnować dodatkowo zakupów.

Aniu, też dotychczas nie robiłam tych oprysków, ale iglaki mam coraz większe i z wiekiem rośnie zagrożenie atakiem np. przez ochojnika i przędziorka (wszystkie świerki). Drzewka w sadzie weszły mi w okres owocowania- zależy mi, żeby owoce były bez czarnych plam.Posadziłam rododendrony, spryskam miedzianem glebę wokół, żeby nie dostały grzyba.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:23, 06 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Warmia napisał(a)


Ja muszę sprawdzić co mam na stanie

Błogosławionym? )
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
iwka 22:26, 06 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Posadziłam rododendrony, spryskam miedzianem glebę wokół, żeby nie dostały grzyba.
czy to znaczy że rh nie pryskamy miedzianem, jakich jeszcze nie pryskamy, czytałam, że traw i bylin
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Gruszka_na_w... 22:33, 06 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Iwonko, miedzian jest grzybobójczy- znasz swoje roślinki, wiesz, które są podatne na mączniaki, plamistość, szarą pleśń itp. Je spryskaj. Trawy raczej nie chorują z powodu grzybów. Tak mi się wydaje..
U siebie będę opryskiwała sad, róże, rododendrony, berberysy, świerki kłujące, wrzosowisko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao_J 22:34, 06 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Aniu, też dotychczas nie robiłam tych oprysków, ale iglaki mam coraz większe i z wiekiem rośnie zagrożenie atakiem np. przez ochojnika i przędziorka (wszystkie świerki). Drzewka w sadzie weszły mi w okres owocowania- zależy mi, żeby owoce były bez czarnych plam.Posadziłam rododendrony, spryskam miedzianem glebę wokół, żeby nie dostały grzyba.

To prawda. Z większymi jest gorzej. No muszę to sprawdzić i ocenić. Prawdopodobnie zrobię.
Jeszcze tylko napisz czy prykasz obydwoma środkami wszystkie ozdobne i owocowe czy są wyjątki.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Warmia 22:37, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Tak sobie wydumałam, że muszę nareszcie zrobić rabatę przy ścianie garażowej. Ewcia i Amelia natchnęły mnie piwoniowo. Zawsze o nich marzyłam, więc może tam. Rabata mocno nasłoneczniona o ok. 14h. Ściana ma ok. 4m długości. Mam tam już dwie kratki, na których można by puścić powojniki. Tylko trzeba by jeszcze coś co będzie kwitło jak przekwitną piwonie. Jutro zrobię zdjęcie tego miejsca, to będzie łatwiej.

Muszę jeszcze przemyśleć kolorystykę roślin, bo ściany domu są koloru powiedzmy kremowego (sama nie wiem jak określić ten kolor, czasami wpada w piaskowy).

____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Warmia 22:38, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Błogosławionym? )


Ło matko, przez głowę mi nie przeszło - już dawno
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Makao_J 22:38, 06 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Iwonko, miedzian jest grzybobójczy- znasz swoje roślinki, wiedz, które są podatne na mączniaki, plamistość, szara pleśń itp. Je spryskaj. Trawy raczej nie chorują z powodu grzybów. Tak mi się wydaje..

Z trawą to różnie bywa. Widziałam jak pleśnieje a u mnie np. rozsiała się grzybnia i od kilku sezonów po deszczu mam mnóstwo beżowych grzybków ( u nas potocznie psiunów). Z sezonu na sezon na szczęście coraz mniej ale pryskałam od grzybni cały trawnik.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Warmia 22:39, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
iwka napisał(a)
czy to znaczy że rh nie pryskamy miedzianem, jakich jeszcze nie pryskamy, czytałam, że traw i bylin


Dobrze wiedzieć
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies