Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Zakrecona 15:36, 13 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Rysunek bardzo ładny

Ja tez z tych wiecznie niezdecydowanych

Ale też myślałam, że pod oknami 3 drzewa, a z drugiej strony 2 , znawca, hi hi

U mnie dużo bordowego by chyba też nie przeszło, a swego czasu myślałam o nich.

Rozważ jeszcze graby, mają kolumnowy pokrój, dziewczyny je tną, u mnie są już pączki na nich.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 09:06, 14 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Rysunek bardzo ładny

Ja tez z tych wiecznie niezdecydowanych

Ale też myślałam, że pod oknami 3 drzewa, a z drugiej strony 2 , znawca, hi hi

U mnie dużo bordowego by chyba też nie przeszło, a swego czasu myślałam o nich.

Rozważ jeszcze graby, mają kolumnowy pokrój, dziewczyny je tną, u mnie są już pączki na nich.


Zoabcze w tym roku jak cień będzie padał z śś - wezmę pod uwagę,że ona do 3 m dorasta.... ewentualnie posadzę jedna Pissardi na tą rabate... Ale co wtedy zrobić ze śś obelisk...na środku posadzić??

Mam u siebie żurawki jakieś,które są czerwone, a za nimi Red baron. Zurawki mam na obrzeżu najdłużej rabaty to ta rabata mnie przytłacza tym kolorem :/ żal mi wyrzucać,ale je wywalę,część oddam, a w zamian chciałabym coś innego na obrzeże...
- albo posadzę przywrotniki bo one szybko ruszają
- dosadze cisy
- albo sesleria jesienna


Graby... one też za mną chodziły...chyba łatwiej znaleźć drzewa kolumnowe niż o innym kształcie korony i żeby wielkie nie rosło
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:09, 14 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Obiela Lotus moon

Trzmielina

Hakuro

Pissardi
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 15:22, 14 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341



Pisardii mi się troszeczkę nie zmieściła :-\
Przedłużyłam rabatę do końca chodnika przy tarasie, wykorzystałam drzewa które masz czyli pisardii i dwie śś. Byliny te co tam masz. Eksmitowałam trzmieliny na nóżce bo wydaje mi się że one lepiej wyglądają na rababacie bez drzew. Jako element zimozielony rozrzucone kulki, trochę za bardzo w rządku mi wyszły bo miały być rozrzucone nieregularnie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sarenka 15:40, 14 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dorii napisał(a)



Pisardii mi się troszeczkę nie zmieściła :-\
Przedłużyłam rabatę do końca chodnika przy tarasie, wykorzystałam drzewa które masz czyli pisardii i dwie śś. Byliny te co tam masz. Eksmitowałam trzmieliny na nóżce bo wydaje mi się że one lepiej wyglądają na rababacie bez drzew. Jako element zimozielony rozrzucone kulki, trochę za bardzo w rządku mi wyszły bo miały być rozrzucone nieregularnie.

Twoje rysunki mnie przekonują i chyba tak zrobię na dniach można byłoby przesadzić śś czy czekać aż przekwitnie?

Trzmieliny może by poszły do donicy przy tarasie...no zobaczę gdzie je można dać...


To teraz mam zagwozdke - rabata wzdłuż podjazdu...to też dać ze 2-3 drzewa...choć miało tam być Gumball,śś i najbliżej domu Palibin
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 15:53, 14 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Właśnie nad tym myślę. Amangawy masz po drugiej stronie podjazdu?
Przydałoby się całościowo to potraktować a to już wyższa szkoła jazdy szczególnie że część już obsadzona.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 15:59, 14 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Drzewa na tej rabacie wzdłuż podjazdu już masz?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
LIDKA 16:41, 14 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Dorii napisał(a)



Pisardii mi się troszeczkę nie zmieściła :-\
Przedłużyłam rabatę do końca chodnika przy tarasie, wykorzystałam drzewa które masz czyli pisardii i dwie śś. Byliny te co tam masz. Eksmitowałam trzmieliny na nóżce bo wydaje mi się że one lepiej wyglądają na rababacie bez drzew. Jako element zimozielony rozrzucone kulki, trochę za bardzo w rządku mi wyszły bo miały być rozrzucone nieregularnie.


Masz talent plastyczny Dorii
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Dorii 16:48, 14 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Cofnęłam się u ciebie do dyskusji o drzewach na rabatach z zeszłego roku i widzę że masz trudność w ograniczeniu się do kilku gatunków co było by spójne z rabatami pod linijkę.

Wzdłuż jednej strony podjazdu masz amangawy i po drugiej stronie też bym się tego trzymała.
Jeśli nie chcesz się ograniczać to spoko, rozumiem. U mnie tylko brzozy mam sztuk sześć reszta również to co w planach jest pojedyncza. Ale jeśli ma być różnogatunkowo to zaprojektowanie tego w połączeniu z liniowymi nasadzeniami będzie bardzo trudne. Może jeszcze wstrzymaj się z przesadzankami. Myślę że warto było by skupić się na drzewach w całym ogrodzie. Co pod nimi to już inna rzecz. To zawsze można poprzesadzać a drzewa jednak nie lubią zmieniać miejsca i jak podrosną będzie to bardzo trudne.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Zakrecona 17:14, 14 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
sarenka napisał(a)


Zoabcze w tym roku jak cień będzie padał z śś - wezmę pod uwagę,że ona do 3 m dorasta.... ewentualnie posadzę jedna Pissardi na tą rabate... Ale co wtedy zrobić ze śś obelisk...na środku posadzić??

Mam u siebie żurawki jakieś,które są czerwone, a za nimi Red baron. Zurawki mam na obrzeżu najdłużej rabaty to ta rabata mnie przytłacza tym kolorem :/ żal mi wyrzucać,ale je wywalę,część oddam, a w zamian chciałabym coś innego na obrzeże...
- albo posadzę przywrotniki bo one szybko ruszają
- dosadze cisy
- albo sesleria jesienna


Graby... one też za mną chodziły...chyba łatwiej znaleźć drzewa kolumnowe niż o innym kształcie korony i żeby wielkie nie rosło


Daj seslerię jesienna, szybko rusza, u mnie po 2 latach wielkie kępy.

Przywrotnik po zimie jakiś taki lichy, mam alpejski, taki niziutki.

A i jeszcze mam problem z cisem, posadzonym chyba za blisko budynku, ciepło odbija się i chyba ma za ciepło, poza tym za sucho. Do przesadzenia. Także też zwróć uwagę na odległość od ścian. Tak piszę, bo za bardzo nie ogarniam odległości u Ciebie , żebyś roboty miała w przyszłości mniej

Mój eM jak o przesadzaniu cisa słyszy, już jest chory
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies