Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

mrokasia 08:25, 09 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Megi ja myślę, że z tych cisów to raczej półkule, poduchy zrobisz niż stożki. Przycięłabym tak hak Eda mówi i oprócz tego każdą gałązeczkę poniżej linii cięcia, tak by się rozkrzewiły i złapały objętości na dole. Robiłam tak ze swoimi i mam już całkiem zgrabne krzaczko-poduchy.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 08:35, 09 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak zrobię dziękuję Dziewczyny
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:05, 10 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
U mnie kolejne zmiany( mąż wymyślił,a ja nie mam nic przeciwko), mam posadzić drzewa na tej rabacie wzdłuż domu gdzie rośnie Pissardi... Ale jakie dosadzic? Też Pissardi czy inne??
Doradzicie?
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 13:40, 10 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Zdjęcie rabaty poproszę choć pewnie była ale szczeże mówiąc ostatnio mam duży problem z tym co u kogo.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
LIDKA 14:50, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
sarenka napisał(a)
U mnie kolejne zmiany( mąż wymyślił,a ja nie mam nic przeciwko), mam posadzić drzewa na tej rabacie wzdłuż domu gdzie rośnie Pissardi... Ale jakie dosadzic? Też Pissardi czy inne??
Doradzicie?


Mnie się podobaja rabaty z takich samych drzew. Powtórzylabym te pissarddi.
Ładne rabaty takie nowoczesne ma Wiola,Asia Johanka,Magleska.
Są z 3 czasem 5 drzewami.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
sarenka 15:11, 10 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pojechałam do Af ale zamknięte już
Dorii to jest ta rabata. Jest tam Pissardi,śś obelisk i dwie trzmieliny na pniu...np i byliny rabata ma.okolo 8m długości
Chciałam.posadzic jakaś pendule,ale mąż chce żeby drzewa okna zasłaniały latem...
____________________
Magda W samym sloncu
LIDKA 15:46, 10 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
sarenka napisał(a)
Pomarańczowe to śś Obelisk, zielona to Parocja, różowy to Palibin,a żółta to Pissardi, czerwona to przyszłe drzewo...




Piszesz że chcesz drzewa. Zacytowałam te fotka bo ja bym te 2 rabaty połączyła stylistycznie. Albo ozdobne albo owocowe.
Z drzew ozdobnych będą liście do sprzątania. Z owocowych liście i owoce do przerobienia. Pod warunkiem że kwiaty nie zmarzną a Owoców nie zjedzą robale i zarazy.
Pisardi to ładne drzewa. Fajne są też wisnie umbraculifera. Rosna kuliscie. Nie sa olbrzymie . Do tego trawy,hortki i jakes bylinki i będzie bosko.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
sarenka 15:58, 10 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
LIDKA napisał(a)



Piszesz że chcesz drzewa. Zacytowałam te fotka bo ja bym te 2 rabaty połączyła stylistycznie. Albo ozdobne albo owocowe.
Z drzew ozdobnych będą liście do sprzątania. Z owocowych liście i owoce do przerobienia. Pod warunkiem że kwiaty nie zmarzną a Owoców nie zjedzą robale i zarazy.
Pisardi to ładne drzewa. Fajne są też wisnie umbraculifera. Rosna kuliscie. Nie sa olbrzymie . Do tego trawy,hortki i jakes bylinki i będzie bosko.



Ja na tej rabacie byliny już mam i one zostaną i jedynie drzewa zostają do posadzenia...wiem,że od drzew się zaczyna, ale cóż

Dziś miałam pytać w ogrodniczym o Ambrowca Gumball,ale niestety już zamknięte było, więc może w połowie przyszłego tygodnia pojadę...

Ewentualnie dwa Gumball na tej rabacie wzdłuż domu? Jeden bliżej a drugi dalej domu,a pośrodku to co jest czyli Obelisk i Parocja ( a Pqlibin poszedłby na nową rabatę)

A pod domem dwie Pissardi?
Ale co wtedy na nową rabatę?
Brzoza doorenbos czy owocowa grusza?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:44, 10 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A cóż to wygląda wiosennych promyków
____________________
Magda W samym sloncu
Magleska 20:14, 10 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Magda widzę dylematy drzewne
to był też zawsze mój odwieczny problem jakie drzewa ,jak je posadzić itp,itd naprzesadzałam się tych moich drzew po ileś razy .....


nie potrafię daradzić ,co masz posadzić .....ja jezdziłam specjalnie do ogrodów pokazowych i oglądałam drzewa już takie 10-15 letnie ....
ja mam dużo drzew -jeszcze małych -zbytnio się tym nie martwię ,bo u mnie jest selekcja naturalna -kilka padło same ,a kilka psica mi załatwiła

sasanki świetne -uwielbiam je w tej fazie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies