Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Daleka droga do ogrodu.......

Pokaż wątki Pokaż posty

Daleka droga do ogrodu.......

paulina_ns 06:43, 09 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Anetka napisał(a)


To jest bardzo wąska łezka ale może faktycznie cisy by się tutaj przydały. W planach były miskanty ale niestety nie było w szkółce. Nie mam za bardzo pomysłu na to miejsce więc wiosną mogę przerobić ale teraz niech cieszy oko. Bardzo chciałam mieć u siebie wrzosy ... to i mam . A może wsadzę tu jeszcze brzozę na pniu... okropnie mi się podoba i podsadzę trawami żeby zasłonić te kosze?


Ja bym tutaj dała standardowo hortensje one są wysokie i pięknie wyglądają połączone z miskantem morning light, na przód hortrnsji możesz zrobić obwódkę z turzyc,żurawek wybór duży i myślę,że było by pięknie. Wrzosy możesz przenieś tam gdzie nie musisz niczego zasłaniać.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Anetka 17:41, 09 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
paulina_ns napisał(a)


Ja bym tutaj dała standardowo hortensje one są wysokie i pięknie wyglądają połączone z miskantem morning light, na przód hortrnsji możesz zrobić obwódkę z turzyc,żurawek wybór duży i myślę,że było by pięknie. Wrzosy możesz przenieś tam gdzie nie musisz niczego zasłaniać.


Takie zestawienie napewno u mnie znajdzie miejsce ale tutaj to patelnia niesamowita. Strona południowa, słońce cały dzień.
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
paulina_ns 18:05, 09 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Anetka napisał(a)


Takie zestawienie napewno u mnie znajdzie miejsce ale tutaj to patelnia niesamowita. Strona południowa, słońce cały dzień.


U mnie hortki też rosną na patelni, póki co cienia u mnie brak i dają radę. Przetrwały nawet te największe upały, trochę je przypalilo ale tragedii nie ma
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Anetka 19:30, 09 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
No chyba jednak pojadę po 3 zwykłe szmaragdy lub cisy. Zależy co rośnie węższe. Nie wiem po co się uparłam żeby widać było kształt łezki. Bez sensu. Zgodnie z radą zasłonię śmieciory a przed nimi zostawię póki co wrzosy z trawami. Na działce mam 4 spore brzozy pod którymi będę chciała może za rok zrobić porządne wrzosowisko ale tam potrzebuję ze 100 sztuk więc to temat nie na ten rok.
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
paulina_ns 19:57, 09 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Anetka napisał(a)
No chyba jednak pojadę po 3 zwykłe szmaragdy lub cisy. Zależy co rośnie węższe. Nie wiem po co się uparłam żeby widać było kształt łezki. Bez sensu. Zgodnie z radą zasłonię śmieciory a przed nimi zostawię póki co wrzosy z trawami. Na działce mam 4 spore brzozy pod którymi będę chciała może za rok zrobić porządne wrzosowisko ale tam potrzebuję ze 100 sztuk więc to temat nie na ten rok.


Anetko cisy są węższe i bardzo ładnie wyglądaja.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Anetka 20:04, 09 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132




Oczywiście strona południowa. Słońce pali niemiłosiernie. I co w tm małym kawałeczku posadzić? Napewno chcę lawendę może i trawa... nie wiem jak zachowa się rozchodnik. Ale to napewno za mało. Berberys kolumnowy, obwódka z buksika ?
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
paulina_ns 20:10, 09 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Anetka napisał(a)




Oczywiście strona południowa. Słońce pali niemiłosiernie. I co w tm małym kawałeczku posadzić? Napewno chcę lawendę może i trawa... nie wiem jak zachowa się rozchodnik. Ale to napewno za mało. Berberys kolumnowy, obwódka z buksika ?


Rozchodnik uwielbia słońce,berberysy też,ale nie żółte ( przypala je) może się powtórzę ale ta rabata jest z przodu domu,powinna być reprezentacyjna cały rok, a jak berberys przekwitnie będzie łyso, ja bym tu widziała coś zimozielonego, obwódka z bukszpanu jak najbardziej może do tego jakiś iglak na pniu? Trzmielina? Ale tak sobie Głośno myślę, ja bym tu dała hortensje Limelight kilka sztuk do tego ML, hortensje widziałabys latem z okna ehhh rozmarzyłam się

Edit. Właśnie zauważyłam,że chyba tam jest za wąsko na limelight, więc jednak iglak na pniu obwódka z bukszpanu, kulki bukszpanowe i możesz jeszcze wcisnąć tam np bordowe żurawki.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Anetka 21:09, 09 wrz 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
Paulinko hortensje dam z boku domu , mimo że tam też słónce, to trochę cienia daje sąsiada żywopłot. Więc zostaje obwódka z bukszpanu, prawy róg lawenda , tujka na pniu i trawki. Widziałam też tu stożka z coniki ale tylko fajnie to wszysto wygląda na kartce w kratkę. O tym berberysie pomyślałam bo jest piękny bordowy ale fakt łysy zimą.

Napewno bordowe żurawki wytrzymają? Bo bardzo mi sie podobają.
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
bartek_luberda 21:54, 09 wrz 2015


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Moim zdaniem nie za dużo gatunków roślin Maksymalnie trzy Bo ta rabatka nie za duża a jak się wszystko rozrośnie to się nie pomieści Żurawki wytrzymają takie słońce bo moje w kamieniach dają radę
____________________
Ogródeczek
Edit 23:50, 09 wrz 2015


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Anetka napisał(a)


Takie zestawienie napewno u mnie znajdzie miejsce ale tutaj to patelnia niesamowita. Strona południowa, słońce cały dzień.

U mnie na patelni hortensje, miskanty i żurawki rosną najlepiej słońce mam od rana do wieczora
____________________
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies