Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Daleka droga do ogrodu.......

Pokaż wątki Pokaż posty

Daleka droga do ogrodu.......

anbu 20:11, 19 lip 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witaj Anetko zapowiada się ciekawie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Anetka 20:26, 19 lip 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
Karol99 napisał(a)
Witaj. Bardzo ładny domek.

Dziękuję bardzo. Teraz chciałabym ładny ogród.
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
omelka1 20:41, 19 lip 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Raczej tak bym to widziała

____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
waldek727 20:41, 19 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Anetka napisał(a)
Zamierzam więc powybierać to co widać na zdjęciach i siać trawę.

Witaj Anetko na forum.
Zamieszczam przydatny link pod którym dowiesz się jak prawidłowo przebiegają prace przed założeniem trawnika z siewu.
Pozdrawiam.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/526-zakladanie-trawnika-z-siewu
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
iwka 23:09, 19 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Witaj, ja również wpisuję się na listę obserwatorów
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Efffa 11:46, 21 lip 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Anetko co taka cisza? Co tam ciekawego kombinujesz?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Tess 12:03, 21 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Witaj, śliczny masz domek.
Jeśli nadal w glebie masz perz, to jeszcze nie zakładaj trawnika. Bo potem już go nie wyplenisz, i będzie bezkarnie panoszył się w trawie, aż zamieni trawnik w perzowisko.
Ja bym albo mechanicznie próbowała go wyciągnąć, albo jeszcze raz ruondapem (zaraz mnie zlinczują za tę radę)
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Anetka 22:11, 21 lip 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
Nie skapitulowałam. I walczę z tym perzem właśnie mechanicznie, wyciagam drugi wieczór ale juz bliżej końca. Albo on albo ja!!! Nie chcę po raz drugi randapować bo i tak może się okazać, że po dwutygodniowym opkresie karencji nie będę miała czasu i perz znów odrośnie. Już raz to przeszłam. Ja na leżaczku na wywczasach a perz bujał sobie.... Chociaż moim szczerym życzeniem żeby bujał się . Później przeorałam, największe chwaściory wybrałam a reszta znów odrosła. Teraz w miarę luźna gleba więc widełki, haczka, rękawiczki i kolanka.... jakoś idzie. Wygląda na to, że jutro wieczorem skończę. Chociaż dzisiaj zamówiłam 10 kg porzeczek więc jutro czeka mnie akcja soczki i słoiczki ale myślę, że wieczorkiem znów powalczę. Tak sobie wykoncypowałam, że na rabatę, którą chcę zrobić w tym wydartym kawałku położę folię, oczywiście tylko na czas nasadzeń żeby mnie chwasty nie przegoniły. Żadnej szmaty na stałe w ogródku moim nie będzie. A na resztę sieję trawkę i niech ona pomoże mi walczyć. Jakość zdjeć kiepska bo po nocy robione.


A i taką hortkę nabyłam za jedyne 15 zł w Brico. Napisane tylko Hydrangea paniculata. Hortensja bukietowa. Ale jaka ... ? Ktokolwiek wie pisze
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
Anetka 13:58, 26 lip 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
Na moją pierwszą rabatę zamierzam przenieść trochę roślin, które mam na zarośniętych rabatach. Szkoda mi tam zostawiać takie okazy jakie tam są. Kształt rabaty jednak chce pozostawić falisty, tak mi się bardziej podoba a i z przodu mam fale i łuki.
Mam do wykorzystania: wielką kulę o średnicy 1,10 m – rośnie ona pod wierzbą i za rok tam zmarnieje. Pod tą samą wierzbą rośnie trzmielina na pniu też zupełnie zaduszona. Do wykorzystania 6 szt bukszpanów i z tego co widzę będę mogła z ich przyrostów w zrobić sobie przedszkole. Mam też 3 odmiany host, które są zżerane przez ślimaki bo rosną w pobliżu rowu. Muszę koniecznie je przenieść. Mam dwa świerki Conica – jeden ok. 1,20 drugi ok. 0,80 m . Do przeniesienia azalia i rododendron i do wsadzenia hortensja. Dokupię żurawki , może polecicie jakieś małe ozdobne trawy. Mam też trzy dosyć rozłożone ale niskie chyba kosodrzewiny. Rabata ma mieć długośc ok. 10m. szerokość max do 2 m. na działce mam też wierzbę iwę.
W końcu odpuściły upały to można działać
Na zdjęciu widoczna kula do przeniesienia i nie dokońca zidentyfikowana kosodrzewina.


Tu widoczna trzmielina na pniu również schowana pod wierzbą . Musiałam trzymać galęzie żeby zrobić zdjęcie.


Tutaj bukszpany i rozchodnik okazały.
____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
Anetka 14:11, 26 lip 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
Najbliżej tarasu (prawa strona ) myślałam o tej dużej kuli. Kolejno od prawej pod pierwszym oknem trzmielina na pniu. Później hortensja azalia i rododendron (pod tym wąziutkim oknem. Pomiędzy oknami pasowałoby coś wyższego. Jakies drzewko o wąskiej koronie. na samym końcu po lewej kosodrzewina. I co do tego jeszcze i gdzie i jak? jak oglądam wasze ogrody to pomysłów mam tysiąc a do realizacji u siebie hamulec. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą coś z tego będzie. Pewnie się rodzić będzie w bólu... ale nie ma tak nigdy, że nie boli. Pomóżcie


Conica może też zmienić swoje miejsce. Ma niższą siostrę o ok 20 cm.



____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies