Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

margaretka3 11:06, 25 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
mira napisał(a)
Czytałam wczoraj będąc we wrzątku i pękałam ze śmiechu - co przez te 10 godzin zdziałałaś ? strasznie ciekawa jestem bo siać mi się chce ale jak mi bażant pokazał kto tu rządzi to mi się ciut odechciało.Tytoń wylazł?

pozdrawiam

Tytoń wylazł, ma się dobrze, ale na dziejszą noc wniosłam go do domu. Nie ryzykowałam. Bażant taki zadziorny?

Co zdziałałam w sobotę?
Pamiętacie rabatę, pod którą ziemię skopałam jesienią?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 11:13, 25 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Przekopałam, wybrałam korzenie chwastów i zaczęłam roszady roślinkowe Tylko te siewki... Głupia zapewne jestem, ale szkoda mi ich było i chciałam uratować jak najwięcej, aminek ładnie się wysiał, przegorzana sporo... A to ratowanie jest czasochłonne bardzo
Przed przesadzaniem rabata po lewej cała w chwastach, bo tam tej wiosny jeszcze nie dotarłam. Przez jej środek musiałam wykopać wszystkie rośliny, bo tam idzie linia żywopłotu.
Przed i po.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 11:27, 25 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Pod żywopłot nawiozłam ziemi, bo poziom rabaty jest za niski. Całą rabatę będę musiała podnieść, ale to już chyba nie w tym roku.
A nowa rabatka wygląda tak. Doniczki między brzozami - tu chyba derenie dojdą. Wydmurzycę uwięziłam w donicze, nie będzie mi się panoszyć za bardzo.
Pustynnika musiałam jednak przesadzić, bo rósł centralnie na lini żywopłotu, a żywopłot musze jak najszybciej posadzić.
Kupiłam rozchodnika Star Dust i podzieliłam go jak tylko się dało. Pomiędzy dojdzie rozplenica.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 11:28, 25 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Dominika11 napisał(a)
oko nacieszyłam pieknymi widokami

A to cieszę sie z Tobą
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Agania 11:28, 25 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
margaretka3 napisał(a)

Dobrze, że sobota była ładna i można było w ogródku popracować


Oj, tak,tak, sobotę też wykorzystałam na maxa...plewiłam trawnik z mleczy, a bylinówka też jeszcze zachwaszczona...czeka...na lepszą pogodę.

Piękne masz odmiany tulipanów

Podziwiam widoki, jakże można się rozmarzyć przy zachodzie słońca

Twój pustynnik przesadzony widzę, że ma się dobrze, ja też przesadzę, bo dwa z nich źle posadziłam i nie mają słońca, jeden ten trzeci zakwitnie dwoma pałkami, tego nie ruszam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
margaretka3 11:30, 25 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
zoja napisał(a)
o, masz ognistą rabatę
nazywasz je?

piękne tulipany

Zoja, tylko tę jedną na razie nazwałam
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Konieczki 11:31, 25 kwi 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
No chyba przyjade coby zachód słońca zobaczyć...
____________________
Zielonym do góry... :)
margaretka3 11:34, 25 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
laurowisnia napisał(a)
Ognista, pięknie z kolorkami wystartowała, widoczki Twoje zawsze podziwiam jak jestem w tych okolicach.
I wiesz co ja odkryłam w piątek, dwie dziury przy różach, słabo startowały, pogrzebałam i co, są. W innych miejscach mam otwarte, a tu były lekko przykryte ziemią. Będę dziś oglądać dokładniej, bo mnie nie było przez weekend.

Ja co chwilę chodze i udeptuję, codziennie w jakimś miejscu są nowe korytarze. Aż tak to dotąd nie było.
Na nowej rabatce marzy mi się kącik irysowy. Przed posadzony przywrotnik.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 11:39, 25 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Agania napisał(a)


Oj, tak,tak, sobotę też wykorzystałam na maxa...plewiłam trawnik z mleczy, a bylinówka też jeszcze zachwaszczona...czeka...na lepszą pogodę.

Piękne masz odmiany tulipanów

Podziwiam widoki, jakże można się rozmarzyć przy zachodzie słońca

Twój pustynnik przesadzony widzę, że ma się dobrze, ja też przesadzę, bo dwa z nich źle posadziłam i nie mają słońca, jeden ten trzeci zakwitnie dwoma pałkami, tego nie ruszam

Dobrze, że jest chłodno, roślinki się nie męczą po przesadzaniu, zwłaszcza że niektóre za chwilę będą kwitły. Pustynnika jednak musiałam, mimo przeciwnych zaleceń, z olbrzymią bryłą nawet ładnie się dał przenieść
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 11:40, 25 kwi 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Konieczki napisał(a)
No chyba przyjade coby zachód słońca zobaczyć...

Asia, no a co ja cały czas mówię?? Nie słuchasz mnie...
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies