Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Alicja169 21:54, 08 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Gosiu, dzwonki dziękują za identyfikację i uratowanie przed unicestwieniem Buziak
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Gruszka_na_w... 22:38, 08 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
margaretka3 napisał(a)

Ewo, rzeczywiście masz radcję, rzadko spotykane, w żadnej szkółce czy w marketowych działach ogrodniczych dotąd ich nie spotkałam. A ja mam je z ogródka mamy


Przeniosłam je sobie z poprzedniego ogrodu, ale chyba za cieniście im się zrobiło i po 5 latach zniknęły. Fajne były, bo sztywno stały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
margaretka3 10:33, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
malgol napisał(a)


U mnie nieśmiało zaczyna kremowy. Mam jeszcze bordowy, ale ten na razie w szerz rosnie

Gosiu, na zdjęciach ten kremowy wychodzi dość blado.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:33, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Pszczelarnia napisał(a)
Ładne kwiatki i pięknie fotografowane. Poezja. A ścieżka wysiana już robi wrażenie.

W tym roku mam plan zbierać nasiona swoje.


Kwiatki zmęczone upałem. A dziś nie tylko upałem.
Wczoraj wieczorem przeszła potężna burza z ulewnym deszczem. Dwugodzinny ulewny deszcz z chwilowymi domieszkami drobnego gradu. Obchód zrobię dopiero po południu.
Także nie wiem, co zostało ze ścieżki. A już trawa zaczynała kiełkować.
Chwilę przed burzą porobiłam zdjęcia, rośliny jeszcze w pionie.

Jeżówka blada w gaurze i trawach.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:33, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Mirka napisał(a)
Gosia ja wiem że wiele roślin się same rozsiewają. Też mam takie byliny. Tylko jak zielsko wiosną rusza to jak je odnaleźć. Masz jakiś patent?

Mirko, patentu to nie mam, tylko trochę uważam. W sumie wiem, jak wygląda większość moich chwastów w ogrodzie, odróżniam, więc raczej nie mam problemu z wyrywaniem siewek.

Dwa lata temu wysiałam irysy. Kwitną w różnych kolorach, a zebrane były z jednego pędu kwitowego.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:34, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Magleska napisał(a)
Piękna ten Twój bylinowy raj cudne foteczki obejrzałam
Buziaki

Dzięki, Madziu. Byliny rządzą, to prawda

A tu nowa rabata.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:35, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Urszulla napisał(a)


Jeśli chodzi o ten wysoki niebieski to mnie trochę uspokoiłaś. Ale tylko trochę. Wysiewałam go z nasion od Laurowiśni w zeszłym roku.Znajoma która ode mnie dostała sadzonkę mówiła że jak go przesadzała z pustaka to pustak wyrwała Chyba bardzo się korzeni a ja muszę go spod magnolii wziąć- będzie walka.

A właśnie przytaszczyłam sadzonkę malutkiego na 10cm wysokości, taki płożący. To ten może się rozłazić. Masakra. A tak mi się podobał.


Ten wysoki, niebieski przetacznik mocno się korzeni. Już małe siewki ciężko się wyrywa. Najbardziej nie lubię, jak się wysiewa w irysach.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:35, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
abiko napisał(a)


Firletkę i coś jeszcze.. musze się cofnąć.

Ale ścieżka super.. i jak równo.. będzie miodzio

No może kiedyś będzie, bo nie wiem, czy już teraz. Ulewa była.

Chalcedońską białą czy pomarańczową?


____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:36, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
abiko napisał(a)
ja chyba mam dzwonek skupiony od Ciebie, nie mogłam sobie przypomnieć nazwy
Mam jeszcze jeden dzwonek i Sylwia mi dokupiła.. też nie wiem jaki.. jej jaka skleroza, znacie na to ratunek?

Nie, Aguś, ode mnie miałaś dzwonek Pink Octopus I Sylwia dokupiła ci tego samego
Spoko, nie przejmuj się. Ja ostatnio też wybitnie udowodniłam, jaką mam sklerozę, ale się nie przyznam
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:37, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
kasja83 napisał(a)

Ścieżka jak od linijki...u mnie w tym roku niestety takie sianie...po każdeym sianiu meega ulewa-ale coś tam kiełkuje.

Kasiu, no właśnie była ulewa.

Molinia ED jeszcze dobrze nie urosła, a już kwitnie.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies