Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

tulucy 08:36, 25 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ewa, mam je pod płotem, akurat w tym miejscu jest to mur, więc są osłonięte. Lekkie pochylenie tylko jest, bardziej może do światła albo pod ciężarem kwiatów
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Ewa777 14:13, 25 lip 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Anda napisał(a)


Tak, to kłosowiec. Bezproblematyczny, stoi sztywno czy słońce czy deszcz


Kłosowca już mam u siebie. Wiosną dostałam nasionka od Katkat i pięknie wzeszły Tylko moje są dużo niższe.

Twój rozchodnik jest jedynym, który mi się podoba Gdzieby tu znaleźć dla niego miejsce?..... trzeba pomyśleć
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anda 14:22, 25 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
Gardener27 napisał(a)
Ewo jak zawsze piękne zdjęcia i udane połączenia u Ciebie a do tego duża dawka wiedzy ogrodowej.

Dlaczego nie widzisz u siebie lilii ? piękne kwiaty a do tego jak pachną w całym ogrodzie, ba nawet w domu, jak okna otwarte. Ten zapach nie wszystkim jednak odpowiada. Moja znajoma która prowadzi kwiaciarnię ostatnio mi mówiła że na giełdzie kwiatowej coraz mniej pachnących właśnie tych kwiatów gdyż w niektórych kościołach księża zabronili ze względu na zapach ich używać, szkółkarze dopasowali się do wymagań rynku.

Ewa ta wysoka rutewka u Ciebie długo kwitnie ? mówisz że wolno u niej rozwijają się kwiatki. Pamiętasz te moje niskie rutewki jakie miałem w donicach na początku wiosny ? Wsadziłem do ziemi w cieniu i prawie mi wyłysiały, nie wiem czy one tak mają czy coś im nie pasuje ... Hmmm

Donoszę iż w Małopolsce Gaura bez okrywania częściowo przezimowała, dokupiłem więcej niedawno i tym razem zrobię osłony.

Ewa malujesz ? pędzle widzę na parapecie


Dzięki Przemku Lilie są jakoś zbyt wytworne do mojego ogrodu. Poza tym zajmują dużo miejsca, a tego nie mam zbyt wiele. Będąc w Ettenbühl napawalam się pięknym zapachem białych lilii drzewiastych. Naprawdę piękne to kwiaty Tutaj kościoły nie mają aż takiej mocy, więc chyba częściej można napotkać odmiany pachnące

Tą rutewkę posadziłam bodajże w kwietniu tego roku. Kuleczki ma już od czerwca, ale dopiero teraz zaczyna je otwierać. Ładnie urosła. Posadziłam ją na miejscu wymarzniętej hortensji, więc ziemię ma lekko kwaśną i najwyraźniej jej to służy. Rośnie w półcieniu i chyba lubi słońce, bo pochyla się bardzo w kierunku światła. Słońce ma do ok. 12. Teraz coraz mniej tego słońca, bo cień od domu coraz dłuższy. Może Twoja rośnie za bardzo w cieniu? Moja mimo cienia ma jednak cały czas dość dużo światła.

Skoro u Ciebie i nawet u Izy na Bawarii Gaura zimuje, to u mnie też musi

Malujemy z córą czasem jakieś bohomazy Spostrzegawczy jesteś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:25, 25 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
patrycja napisał(a)
Ewka
Nie pamietam czy to Ty pisałaś o dzikich mieczykach?
Masz je u siebie?
Jeśli to nie Ty to muszę szukać dalej


Pisałam o nich Gladiolus communis ssp. byzantinus, mieczyki bizantyjskie Mam je i dobrze u mnie zimują w ziemi. Kwitną wczesnym latem. W tym roku będę je dosadzać, bo prawie ich nie widać w moim buszu. Maja ok. 50-60 cm u mnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:28, 25 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
gosika67 napisał(a)
Ewka no wreszcie fotki, jak zwykle dla mnie bomba . Róże u mnie teraz też mniej kwitną, przed chwilą padało, w dzbankach rojniki gniją, część wyrzuciłam .
Liście w plamach. Ewka będziesz jeszcze pryskać róże na grzyba?


Rojników szkoda. Lepszy odpływ by im się przydał.
Na grzyba nie pryskam, tzn. chemią nie pryskam. Popryskam tylko skrzypem na wzmocnienie. Niedługo jesień, mokro i ciepło to grzyby cały czas w powietrzu. Rośliny jak się wzmocnią, to grzyby ich tak łatwo nie opanują.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:30, 25 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
gosika67 napisał(a)
Mam 2 krwawnice, póki co sprawują się dobrze.


A gdzie u Ciebie rosną? Mają bardzo mokro? Chętnie bym je u siebie posadziła, ale boję się, że będzie im za sucho.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:32, 25 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
Warmia napisał(a)
Melduję, że wróciłam. Poczytałam, pooglądałam i teraz czekam na Ciebie za dwa tygodnie.
Summer piękna. Moja ładnie kwitła jak na młodziutki krzaczek, więc mam nadzięję, że w przyszłym roku też mnie nie zawiedzie.


Marti, jesteś
Już się cieszę na spotkanko Obejrzę Twoją Summer na żywo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:38, 25 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
inka74 napisał(a)
Ktoś tu pisał, że nic nie kwitnie i jakieś nudy są. Ewuniu bezczelnie śmiem zasugerować wizytę u okulisty i okular dobry dobrać. Po prostu nie mam słów jak to nudy są. Summer Song obłędna. Bardzo bym chciała choć w połowie tak ładny krzaczek mieć. Trzy lata na angielkę aby pokazała co potrafi... Czyli jeszcze dwa mi przyjdzie czekać. Ćwiczę cierpliwość i skupiam się na innych roślinach. A u was Eisvogel pojawia się w sklepach? Jestem ciekawa czy na rodzimy rynek szybciej trafiają nowości.


W tym roku zmieniałam już okulary, myślisz że jeszcze raz muszę?
Moja Summer ma teraz chyba 5 sezon. Musiałabym sprawdzić w kompie.
Eisvogel widziałam tylko w sklepie Tantau w necie i dwóch innych wysyłkowych. Nie ma jej w największych szkółkach różanych, co mnie dziwi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:42, 25 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
abiko napisał(a)
A mi wpadła w oko niebieska Agastache. Myślisz ze z nasinek jakbyś zebrała urośnie? I masz pod hortensja kocimiętkę? Ze na to nie wpadłam


Moja się nie wysiewa. To chyba sterylna odmiana. Nasionka innego klosowca dostałam od Kasi Katkak. Jej to chyba bezodmianowa i ta się wysiewa. W tym roku nie dałam rady jej wysiać, ale w przyszłym będę ją wysiewać

Pod hortką mam kocimiętkę (normalnie sokole oko jesteś ) i dobrze tam rośnie. Miała być odmiana Superba ale dostałam pomyłkę i będę ją wywalać, bo w przyszłym roku będzie już za duża.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:43, 25 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
kasja83 napisał(a)
Ale ta rutewka delikatniutka...takie koraliki zawieszone w powietrzu!Bardzo podoba mi się zestawienie z jeżówkami.


Dzięki Kasiu Rutewka bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że mi dobrze przezimuje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies