Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 15:52, 24 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Basilikum napisał(a)

zdziwisz sie jak krzaki wiosna zakwitna hihi
tez nie mam lili, jakos tez do mnie nie pasuja. Choc jak dziewczyny pokazuja fotki to mi sie podobaja przez chwile

Fotki jak zwykle pierwsza klasa rutewka mi sie podoba a nie mam chyba czas to zmienic. Ja sie z nasionek wysiewa?


Hehe, jak się rozrosną to w przyszłym roku M będzie miał jeszcze więcej cięcia

Rutewkę kupiłam u mnie w szkółce, ale wysiać chyba też można. U mnie rośnie w półcieniu, a i tak jak ją słońce dosięgło w czasie upałów to listki się żółte zrobiły.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:53, 24 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Ewa777 napisał(a)
Ale fajnie Trafiłam na fotki
A co to za fioletowe kwiatki z jeżówką? Czy to kłosowiec?


Tak, to kłosowiec. Bezproblematyczny, stoi sztywno czy słońce czy deszcz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 20:42, 24 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewo jak zawsze piękne zdjęcia i udane połączenia u Ciebie a do tego duża dawka wiedzy ogrodowej.

Dlaczego nie widzisz u siebie lilii ? piękne kwiaty a do tego jak pachną w całym ogrodzie, ba nawet w domu, jak okna otwarte. Ten zapach nie wszystkim jednak odpowiada. Moja znajoma która prowadzi kwiaciarnię ostatnio mi mówiła że na giełdzie kwiatowej coraz mniej pachnących właśnie tych kwiatów gdyż w niektórych kościołach księża zabronili ze względu na zapach ich używać, szkółkarze dopasowali się do wymagań rynku.

Ewa ta wysoka rutewka u Ciebie długo kwitnie ? mówisz że wolno u niej rozwijają się kwiatki. Pamiętasz te moje niskie rutewki jakie miałem w donicach na początku wiosny ? Wsadziłem do ziemi w cieniu i prawie mi wyłysiały, nie wiem czy one tak mają czy coś im nie pasuje ... Hmmm

Donoszę iż w Małopolsce Gaura bez okrywania częściowo przezimowała, dokupiłem więcej niedawno i tym razem zrobię osłony.

Ewa malujesz ? pędzle widzę na parapecie
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
patrycja 20:49, 24 lip 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Ewka
Nie pamietam czy to Ty pisałaś o dzikich mieczykach?
Masz je u siebie?
Jeśli to nie Ty to muszę szukać dalej
____________________
Patrycja mój ogródek
gosika67 20:52, 24 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ewka no wreszcie fotki, jak zwykle dla mnie bomba . Róże u mnie teraz też mniej kwitną, przed chwilą padało, w dzbankach rojniki gniją, część wyrzuciłam .
Liście w plamach. Ewka będziesz jeszcze pryskać róże na grzyba?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 20:54, 24 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Mam 2 krwawnice, póki co sprawują się dobrze.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Warmia 21:58, 24 lip 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Melduję, że wróciłam. Poczytałam, pooglądałam i teraz czekam na Ciebie za dwa tygodnie.
Summer piękna. Moja ładnie kwitła jak na młodziutki krzaczek, więc mam nadzięję, że w przyszłym roku też mnie nie zawiedzie.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
inka74 21:59, 24 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15022
Ktoś tu pisał, że nic nie kwitnie i jakieś nudy są. Ewuniu bezczelnie śmiem zasugerować wizytę u okulisty i okular dobry dobrać. Po prostu nie mam słów jak to nudy są. Summer Song obłędna. Bardzo bym chciała choć w połowie tak ładny krzaczek mieć. Trzy lata na angielkę aby pokazała co potrafi... Czyli jeszcze dwa mi przyjdzie czekać. Ćwiczę cierpliwość i skupiam się na innych roślinach. A u was Eisvogel pojawia się w sklepach? Jestem ciekawa czy na rodzimy rynek szybciej trafiają nowości.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
abiko 22:16, 24 lip 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
A mi wpadła w oko niebieska Agastache. Myślisz ze z nasinek jakbyś zebrała urośnie? I masz pod hortensja kocimiętkę? Ze na to nie wpadłam
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
kasja83 07:42, 25 lip 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Ale ta rutewka delikatniutka...takie koraliki zawieszone w powietrzu!Bardzo podoba mi się zestawienie z jeżówkami.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies