Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 10:06, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
popcorn napisał(a)
Pięknie łączysz rośliny! Muszę częściej zaglądać


Karola, dziękuję i zapraszam

Waclaw napisał(a)
jestem, pięknie jak zwykle


Wacławie, fajnie, że wpadasz, bardzo się cieszę, dziękuję


deszczowymaj napisał(a)
Ewuś ..cóż mogę napisać no piknie piknie fantastyczne połączenia
jeżówka z rudbekią ..para idealna Cudownie masz


Dzięki kochana Para idealna, fakt
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:08, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
SlonecznyOgrod napisał(a)
W ogródeczku masz piękne kolorowe kwiaty, urzekła mnie jeżówka Vintage Wine
Zaciekawił mnie też stelaż na warzywniku, tam gdzie ogórki rosną, jak masz skonstruowane te listwy?


Dario, przy najbliższej okazji zrobię fotki tego stależa/pergoli Konstrukcja dość prosta, zrobiona przez eMa
Cieszę się, że kwiaty się podobają, u Ciebie wzdycham patrząc na Twoje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:15, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
anabuko1 napisał(a)

Piękne te ciemne rozchodniki.
Ewuś, powiedz co to za odmiana ?
Pozdrawiam


Aniu, to Sedum telephium Arthur Branch.

Makao_J napisał(a)
I zniknęła.

Wpadła, pokazała i wypadła.


Jestem, jestem Latem jakoś czas szybciej ucieka




Pszczelarnia napisał(a)


Ewo, jaki on jest dokładnie? Sam gatunek? Co robisz, że tak ładnie kwitnie? Jest obłędny.


Ewo, nie znam tej cytowanej na zdjęciu odmiany. Dostałam go z podziału od koleżanki tej wiosny. Podlewam go regularnie i nawożę płynnym nawozem, i kwitnie. Nie ma zbyt ciasnej doniczki. Gleba kompostowa, beztorfowa przepuszczalna z drenażem.
Ta ciemniejsza odmiana, gubiąca liście zimą to Northern Star.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:20, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
gosika67 napisał(a)
Ewka witaj, piękne roślinki pokazujesz, niektórych nie znałam.Jak róże u Ciebie?Pozdrawiam.


Gosiu, cieszę się, że do mnie zaglądasz Róże w tym roku ok, bez wow teraz w upale bardzo szybko przekwitają. Pozdrawiam

MiluniaB napisał(a)
Szok, że kosmos czekoladowy przezimował. Nigdy nie spotkałam się z tym, żeby u kogoś przetrwały zimę.


Summer Song podziwiam nieustannie. Mam ją dzięki Tobie


Też byłam w szoku Fajnie, że wróciłaś na forum i to od razu z przytupem.
Twoją SS pamiętam i cieszę się, że jesteś zadowolona Bo chyba jesteś?


andzia458 napisał(a)
W Twoim pięknym ogrodzie, przy tak bujnie kwitnących roślinkach, nawet skoszona trawa ma urok i tworzy obraz przyjemny dla oka.


Tak, wiejski i sielski Dziękuję Warto mulczować skoszoną trawą. Ziemia się przyjemnie odpłaca
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:27, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
deszczowymaj napisał(a)


Ach ta Nasza Ewcia



Hehe, fajnie, że Nasza Fajnie mi


Mala_Mi napisał(a)
Lustereczka ..coś nowego? Czy nieuważnie oglądałam, albo dawno nie byłam


Lustereczka, tak, chyba od czerwca są Nareszcie. Czaiłam się na nie już od roku Mogłaś przeoczyć, bo nieczęsto pokazuję.


Kasya napisał(a)
Moje agapanty w tym roku nie chcą kwitnąć, nie wiem czemu
Ismena tez poszła tylko w liście
Może cos podpowiesz ?


Agapanty lubią regularne podlewanie i nawóz oraz pełne słońce. Nie lubią stać w wodzie, drenaż być musi. Takie moje obserwacje
Ismeny nie mam. Teoretycznie lubi to samo, co agapant, tylko nie lubi południowego słońca.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:31, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ewa777 napisał(a)
Ewa, powiedz jakie masz sposoby na koty (cudze), które robią sobie toaletę w moim ogrodzie. Już nie mam siły.


W warzywniku mam porozkładane cegły tam, gdzie jest więcej miejsca między roślinami. Na rabatach na pewno też by to zadziałało. Patyki wbite w tych miejscach też czasem pomagają. Poza tym koty nie lubią kamyków na ziemi. Mam tak w przedogródku. Sciółkowania skoszoną trawą też nie lubią. Na razie to u mnie działa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:32, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
kasiab napisał(a)
Ewo przyjdziesz na chwilę? Mam problem z grabami


andzia458 napisał(a)
Widzę, że jestem kolejna, która prosi o pomoc Ewa, dawno Cię u mnie nie było... Zajrzysz?


Byłam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 11:37, 11 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Anda napisał(a)
Genialne Normalnie wezmę i zmaupuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Makao_J 11:41, 11 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Czy mączka bazaltowa mocno zwapnia glebę? Albo Zeolit?

Mam wapienną glebę i nie chcę już mieć gorszej ale ta mączka i zeolit mają właściwości odkażające i teraz jestem w kropce.
Może lepiej posypać na rośliny a nie na glebę tak jak to w Mai w ogrodzie było.

Chemii używać nie chcę a takich eko nie mogę a choroby grzybowe ogarniają moje rośliny coraz bardziej - zwłaszcza na jednej rabacie.
Ewidentnie widać że w tym miejscu gleba potrzebuje odkażacza.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 12:10, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
galgAsia napisał(a)
Genialne Normalnie wezmę i zmaupuję


Cieszę się, że się podoba Maupuj, to dla mnie komplement, dziękuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies