Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 10:54, 18 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
sarenka napisał(a)
Ewa, mogłabyś zajrzeć? Dodałam rysunek rabaty u teściowej.
A na stronie poptrzedniej zdjęcie miejsca gdzie myślę nad posadzeniem drzewa. Czy wg Ciebie powinnam wówczas tuje Danica przesadzić żeby zrobić miejsce na drzewa? Oczywiście nie mam wybranych jakie by to mogło być, e fajnie jakby tak całkiem bardzo nie zacienilo rabaty. W dwa miejsca bym chętnie drzewa dała


Zajrzę do Ciebie wieczorkiem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:54, 18 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
nyna76 napisał(a)
Ewcia, mam pytanie o świdośliwę.
Chciałam kupić Lamarcka, a kobita mi wcisnęła za niebotyczną kwotę 45 zł jakąś Hill. Mam ochotę zwrócić, ale czy jednak polecasz tą odminę? Bo jeżeli ma gorsze owoce niż Lamarck to oddam.

Okularów nie miałam i nie widziałam. Małe te literki - ale kobita w centumm na moje pytanie po obejrzeniu etykietki powiedziała, że tak.
W pracy czytam, że to dwie inne odmiany.

Robić dym, czy odpuścić?

Buźka


Odpisałam u Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 11:05, 18 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)
Odwiedziły nas ostatnio burze, tak więc zbiornik na deszczówkę mam znów pełen Hurra
Mam nadzieję, że wszędzie popadało tak, że ogrody mogły się wreszcie napić

Ewcia, u nas też ostro dolało, ponoć spadłoo w bardzo krótkim czasie 20l/m2. Zbiorniki na deszczówkę znów pełne I podlewanie z głowy na długi czas
____________________
Ewa777 11:44, 18 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
U mnie też problem z różami. Czarną plamistość dostała Elfe i św. Tereska z Liesieux. Nie wiem co robić z Elfe, bo rośnie w reprezentacyjnym miejscu- przy drzwiach wejściowych. Zastanawiam się, czy wiosną nie ściąć jej zupełnie nisko, żeby się odbudowała od początku. Teraz straszy na kracie.

A św. Tereski chyba chorują przez to (tak podejrzewam), że 2 lata buszowały na tej rabacie nornice. W tym roku nie mam tych gryzoni, ale róże wyglądają słabo. 3 krzewy wyschły do cna. Co byś poradziła? Wykopać każdy krzaczek i posadzić jeszcze raz? Kiedy to zrobić jesienią, czy wiosną?

Ziemia na rabacie jest bardzo żyzna. Daliśmy tam obornik, kompost jest podawany co roku jesienią jako kopczyki, a wiosną rozganiany wokół roślin. Do tego co roku też mączka rogowa.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Basilikum 11:53, 18 sie 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
u nas od majapada regularnie, podlewam w sumie tylko pomidory, ktorepod dachem stoja.

Pozdrawiam serdecznie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Anda 16:34, 19 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
effka napisał(a)

Ewcia, u nas też ostro dolało, ponoć spadłoo w bardzo krótkim czasie 20l/m2. Zbiorniki na deszczówkę znów pełne I podlewanie z głowy na długi czas


Ja się bardzo cieszę z deszczu. U mnie w sumie w ciągu ostatnich chyba 10 dni spadło ok. 60l/m2. Susza była taka, że trawnik miałam całkiem żółty niestety. Limka też już kiepsko wyglądała. Teraz wszystko odżywa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:41, 19 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Ewa777 napisał(a)
U mnie też problem z różami. Czarną plamistość dostała Elfe i św. Tereska z Liesieux. Nie wiem co robić z Elfe, bo rośnie w reprezentacyjnym miejscu- przy drzwiach wejściowych. Zastanawiam się, czy wiosną nie ściąć jej zupełnie nisko, żeby się odbudowała od początku. Teraz straszy na kracie.

A św. Tereski chyba chorują przez to (tak podejrzewam), że 2 lata buszowały na tej rabacie nornice. W tym roku nie mam tych gryzoni, ale róże wyglądają słabo. 3 krzewy wyschły do cna. Co byś poradziła? Wykopać każdy krzaczek i posadzić jeszcze raz? Kiedy to zrobić jesienią, czy wiosną?

Ziemia na rabacie jest bardzo żyzna. Daliśmy tam obornik, kompost jest podawany co roku jesienią jako kopczyki, a wiosną rozganiany wokół roślin. Do tego co roku też mączka rogowa.


Z Elfe to dobry pomysł. Przynajmniej zetniesz z gałęziami również zimujące zarodniki.

Tereski są osłabione. Trudno mi powiedzieć, co zrobić. Jeśli są bardzo kiepskie, ledwo żywe, to mogłabyś je posadzić do donic i tak je podkarmić Późną jesienią posadzić do ziemi, ale nie w poprzednim miejscu. Wiesz, zmęczenie gleby. Anglicy sadzą takie róże w kartonach w te same miejsca, ale nie wypróbowałam tego sposobu. Danusia pokazywała kiedyś. Jeśli chcesz je mieć w gruncie, to warto byłoby podsypać już teraz kompostu i dobrze podlewać, również żywokostem, żeby odbudowały korzenie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:42, 19 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Basilikum napisał(a)
u nas od majapada regularnie, podlewam w sumie tylko pomidory, ktorepod dachem stoja.

Pozdrawiam serdecznie


Ale dobrze masz z tym deszczem
Uściski ślę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaBawaria 13:41, 20 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ewo, zajrzysz do mnie ?Wstawilam fotki moich wzerow i nie jestem pewna czy to opurchlak
____________________
Zapraszam na kawe
sarenka 18:38, 20 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, dodałam zdj i z wymiarami.
I od razu zapytam- jakie inne drzewo niż platan alphen's globe byś mi poleciła. Szukam czegoś co by się ładnie przebarwialo i było ozdobne też latem. To na miejsce przy siatce od strony sąsiadów. 3 sztuki chciałam posadzić tej jesieni
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies