Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Kasya 07:40, 31 paź 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41983
Przyszłam przede wszystkim avatarek pochwalić
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Ewa777 09:17, 31 paź 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18457
Anda napisał(a)
Jesienne fotki


Cudne masz te chryzantemki
Awatar też pochwalę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anda 13:51, 31 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
bleebla napisał(a)
Udało mi się ukorzenić jeden patyczek romarynu z sześciu przywiezionych z Toskanii. Przezimuje u mnie w domu, potem spróbuję dać go do ogrodu. Ciekawe, czy przeżyje w naszych warunkach. To jakaś inna odmiana, płożąca. Pięknie wyglądała w donicy u właścicielki ogrodu.


To trzymam kciuki, bo Twój rozmaryn to taki luksusowy, do ciepełka przyzwyczajony Jeśli się uda to krzycz, to będę się cieszyć razem z Tobą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:02, 31 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
jankosia napisał(a)
Ale ci dobrze z tym rozmarynem. On strasznie ładnie kwitnie a ty masz szanse na trzymanie go w gruncie Co ja mówię, ty trzymasz go w gruncie Ja próbowałam kilkukrotnie i zawsze zmarzł. Fakt że co to za próba jak mówimy o pojedynczych gałązkach w warzywniku i to nieokrywanych. Kiedyś przeczytałam, nie wiem czy nie u Kasi Bellingham że on w naszym klimacie (naszym jeśli wsadzimy wczesną wiosną sadzonkę taką już kilkuletnią. Chciałam w tym roku mój krzaczek posadzić w końcu w gruncie bo trzy latka mu stuknęły ale wiosną obsypał się mączniakiem i poszedł do kosza. To był szok, bo pierwszy raz widziałam takiego mączniaka u siebie. Ten co to tak sypie pyłem jak mąką. Posypało mi się to na moje kuwetki z siewkami ale o dziwo nic na nich się nie rozwinęło. Na szczęście. Potem przeczytałam że rozmaryn tak reaguje na duże wahania temperatur i wilgotności. To by się zgadzało bo już wtedy hartowałam moje wysiewy przez mocne wietrzenie
Zazdroszczę ci możliwości upraw jakie u nas nie przezimują. My znowu z małżem oglądamy działki w Nowej Zelandii. Ech... gdyby nie hipoteka to pewnie już bym was drażniła na forum co ja mogę uprawiać a wy nie

Ewa, wiesz że do jutra igpoty? Wysyłasz coś?


Kurcze, szkoda że taki podrośnięty już egzemplarz powędrował do kosza. Gdybyś mieszkała bliżej, to dałabym Ci patyczki mojego. W sumie jeśli chcesz, to mogę Ci wiosną albo latem wysłać trochę patyczków. Parę dni w kopercie zawinięte w gazetę powinny wytrzymać. Może uda Ci się z niego ładne egzemplarze wyhodować? Chcesz? A może wybierasz się w moje strony?
Do Nowej Zelandii też chcemy się wybrać, ale tylko na dłuższy urlop Na razie zbieramy kasę.
W sumie to aż tak ciepło tutaj nie mam. Drzewka laurowe na dworze nie przezimują. Parę lat temu byliśmy we Francji w Bretanii. Tam to jest klimat... Hortensje ogrodowe na 2 metry rosną. Ech...

Na igpoty nic nie wysłałam. Roślinek jeszcze tak długo nie fotografuję. Muszę jeszcze trochę poćwiczyć i wtedy może coś wyślę. A Ty coś wysłałaś?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:03, 31 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Makao_J napisał(a)
Anda świetny awatarek.

Macham i ściskam


Dzięki Aniu Pozdrawiam serdecznie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:04, 31 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Basilikum napisał(a)
juz jestem ciekawa czy moj kieds zakwitnie. Moj ma tez twarde grube lodygi wiec to chyba z tych zimujacych. Kupilam go w P9 oczywiscie i nawet nie wiem gdzie ale chyba u ogrodnika, bo tam wiekszosc ziol nabylam


Zakwitnie, daj mu trochę czasu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:06, 31 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
inka74 napisał(a)
Ten rozmaryn wymiata. Taki krzaczek na Murterze rósł nam koło tarasu. Cięty był w kulkę. Wystarczyło lekko ręką potargać a już zapach wszędzie się roznosił. Ja mam mały krzaczek w doniczce na oknie. W ubiegłym roku kupiłam rozmaryn na malutkie drzewko formowany. Cudny był. Ale na ogródku nie ma szansy przeżyć w mojej strefie.


Ten zapach jest cudny, to prawda. W czasie upałów nawet nie trzeba było go dotykać. Pachniał ot tak, już na metr dookoła. Zresztą koper tak samo. Uwielbiam zapach kopru
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:07, 31 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Kuba napisał(a)
Ewuniu czarujesz swoimi zdjęciami, ogrodem i piękną buzią


Ewuś, dziękuję bardzo, ale mi się marzy avatar w stylu Twojego Ale nie umiem siebie tak namalować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:07, 31 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Kasya napisał(a)
Przyszłam przede wszystkim avatarek pochwalić


Kasiu, dzięki Ty też już jesienna się zrobiłaś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:09, 31 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Ewa777 napisał(a)


Cudne masz te chryzantemki
Awatar też pochwalę


Ewuś dzięki, moje chryzantemy bardzo lubię, całe lato na nie czekam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies