Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 09:28, 01 lis 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
inka74 napisał(a)
Nie pisałam ci jeszcze ale ta Claire Marshall przyszła mi bardzo ładna sadzonka. Idealnie powinna się zgrać z pozostałymi na rabatce. Na metce to obłędna w kolorze róża. Nie mogę już doczekać się czerwca.
Dziękuję za polecenie odmiany


Proszę bardzo Znam tą różę już dłużej pod nazwą Jennifer Rose tu w Niemczech i dopiero w tym roku się kapłam, że to Claire Marshall
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 09:33, 01 lis 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zwróciłam uwagę na to w katalogu Tantau - często pod spodem jest druga nazwa róży dla UK i nie tylko
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 09:37, 01 lis 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
W sumie takie różne nazwy to chaos mogą wprowadzić, a potem o pomyłki nietrudno. Nie wiem, czemu np. ta róża tutaj nie może się nazywać Claire Marshall. Jennifer to nie jest jakieś szczególnie piekne i popularne imię Dobrze że jej nie nazwali Kunigunda albo Hildegarde
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 09:46, 01 lis 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
Anda napisał(a)


Zimują. Tą magentową mam już chyba od czterech lat w donicy. A te dwie nowe dostałam od Gosi. Jej chryzantemy też zimujące.


ale pewnie nie wiesz jaka to odmiana ? chyba ciezko na takie rafic...trzeba miec farta
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jankosia 09:51, 01 lis 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Anda napisał(a)


Ja również chemii staram się nie używać w ogrodzie. Na mączniaka u mnie czasem pryskam świeżym mlekiem rozcieńczonym z wodą. Na różach pomaga
A co to są małpie ogony? Z Twoimi rodzicami masz bardzo wesoło Pozwól im uczyć się na własnych błędach
Za igpoty trzymam kciuki, może w tym roku się uda


Hihi małpie ogony mówimy na monkey tree czyli Araucarię araucana Sama mam już za sobą trzy sztuki. Ale nic z tego, kiepsko zimuje a jak podmarznie to zbyt długo leczy rany. Wiem że trafiają się u nas po kraju spore już całkiem egzemplarze ale u mnie widocznie za zimno. I chyba nawet dobrze mi x tym, dla mnie to wygląda jak kaktusowa choinka Póki małe oczywiście bo duże drzewa i na mnie robią wrażenie. U ciebie to na pewno rosną
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Anda 09:54, 01 lis 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Kasya napisał(a)


ale pewnie nie wiesz jaka to odmiana ? chyba ciezko na takie rafic...trzeba miec farta


Nie mam pojęcia Tak się zastanawiam... Może mogłabym Ci uszczknąć cosik wiosną i wysłać? Muszę się zapytać Gosi jak to się robi. Te dwie nowe dostałam właśnie od niej. Tylko już dostałam ukorzenione sadzonki. Przysłała mi jak byłam w Pl. Mowa o Gosi z Ogrodu od nasionka z widokiem na Lanckoronę.

W g..glach znalazłam sklep-chryzantema kropka com, który sprzedaje zimujące chryzantemy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:59, 01 lis 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
jankosia napisał(a)


Hihi małpie ogony mówimy na monkey tree czyli Araucarię araucana Sama mam już za sobą trzy sztuki. Ale nic z tego, kiepsko zimuje a jak podmarznie to zbyt długo leczy rany. Wiem że trafiają się u nas po kraju spore już całkiem egzemplarze ale u mnie widocznie za zimno. I chyba nawet dobrze mi x tym, dla mnie to wygląda jak kaktusowa choinka Póki małe oczywiście bo duże drzewa i na mnie robią wrażenie. U ciebie to na pewno rosną


Acha Poczytałam sobie o niej i u nas zimuje, ale nie wszędzie. W Berlinie raczej nie da rady. Ale u mnie dwie ulice dalej rośnie właśnie chyba ta dziwna prehistoryczna choinka i teraz wiem, jak się nazywa. Zrobię jej fotkę przy okazji i pokażę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewik 20:22, 01 lis 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Anda napisał(a)


Nie mam pojęcia Tak się zastanawiam... Może mogłabym Ci uszczknąć cosik wiosną i wysłać? Muszę się zapytać Gosi jak to się robi. Te dwie nowe dostałam właśnie od niej. Tylko już dostałam ukorzenione sadzonki. Przysłała mi jak byłam w Pl. Mowa o Gosi z Ogrodu od nasionka z widokiem na Lanckoronę.

W g..glach znalazłam sklep-chryzantema kropka com, który sprzedaje zimujące chryzantemy.


I ja pozachwycam sie Twoimi chryzantemami ? Nie masz na nich problemu z mączniakiem ?
za linka dziekuje , pocieszę oko
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Sylvana 20:31, 01 lis 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Fotki obejrzałam, trochę poczytałam i powiem Ci to co inni, że masz cudne chryzantemki a rozmiary Twojego rozmarynu wpędzają mnie w kompleksy
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
jankosia 20:58, 01 lis 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Anda napisał(a)


Acha Poczytałam sobie o niej i u nas zimuje, ale nie wszędzie. W Berlinie raczej nie da rady. Ale u mnie dwie ulice dalej rośnie właśnie chyba ta dziwna prehistoryczna choinka i teraz wiem, jak się nazywa. Zrobię jej fotkę przy okazji i pokażę


W moim mieście rośnie jedna, ma ze dwa i pół metra i daje radę. Moje wypadły i powtórki nie będzie. Żal tylko kasy bo za pierwszy egzemplarz mogliśmy kupić porządne drzewo Ale em się uparł i co mu zrobisz? Tym bardziej że oglądał na żywo to już racjonalne argumenty do niego nie trafiały Ale i tak bardzo lubię to że on też lubi zaszaleć z roślinami Drzewami bo bylinki to dla niego "kwiatki" i tyle Ale na punkcie drzew ma fioła i jeśli nawet naprawdę nie mamy kasy na takie rzeczy to kiedy zobaczy coś w szkółce to... "jakoś to będzie, bierzemy" A ty człowieku potem kombinuj gdzie to wsadzić
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies