Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

jolanka 17:09, 30 paź 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16467
Muszę sprawdzić swój rozmaryn. Zawsze kupowałam co roku nowy, ale może rzeczywiście okryje na zimę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 17:25, 30 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33502
abiko napisał(a)
Wiem Ewa, Gosia pół ogrodu by rozdała: takie ma serducho, jak i pół ogrodowiska
rozmaryn mnie powala, serio.. Seba mówisz, że w p9 no to czekamy na wiosnę


Aga, posadź wiosną rozmaryn w osłoniętym miejscu i może też Ci przezimuje. Warto wypróbować A Gosia to dobra duszyczka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:26, 30 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33502
Madzenka napisał(a)
Rozmaryn teraz wylansujesz na O


Marzenko, a Ty przypadkiem nie chcesz obok tarasu kuchennego takiego posadzić? Lubi cięcie Wtedy na pewno stałby się popularny na O
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:27, 30 paź 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33502
jolanka napisał(a)
Muszę sprawdzić swój rozmaryn. Zawsze kupowałam co roku nowy, ale może rzeczywiście okryje na zimę


Jolu spróbuj, może akurat się uda
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
bleebla 17:58, 30 paź 2016


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Udało mi się ukorzenić jeden patyczek romarynu z sześciu przywiezionych z Toskanii. Przezimuje u mnie w domu, potem spróbuję dać go do ogrodu. Ciekawe, czy przeżyje w naszych warunkach. To jakaś inna odmiana, płożąca. Pięknie wyglądała w donicy u właścicielki ogrodu.
____________________
Aga - Mała eLeczka
jankosia 18:25, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ale ci dobrze z tym rozmarynem. On strasznie ładnie kwitnie a ty masz szanse na trzymanie go w gruncie Co ja mówię, ty trzymasz go w gruncie Ja próbowałam kilkukrotnie i zawsze zmarzł. Fakt że co to za próba jak mówimy o pojedynczych gałązkach w warzywniku i to nieokrywanych. Kiedyś przeczytałam, nie wiem czy nie u Kasi Bellingham że on w naszym klimacie (naszym jeśli wsadzimy wczesną wiosną sadzonkę taką już kilkuletnią. Chciałam w tym roku mój krzaczek posadzić w końcu w gruncie bo trzy latka mu stuknęły ale wiosną obsypał się mączniakiem i poszedł do kosza. To był szok, bo pierwszy raz widziałam takiego mączniaka u siebie. Ten co to tak sypie pyłem jak mąką. Posypało mi się to na moje kuwetki z siewkami ale o dziwo nic na nich się nie rozwinęło. Na szczęście. Potem przeczytałam że rozmaryn tak reaguje na duże wahania temperatur i wilgotności. To by się zgadzało bo już wtedy hartowałam moje wysiewy przez mocne wietrzenie
Zazdroszczę ci możliwości upraw jakie u nas nie przezimują. My znowu z małżem oglądamy działki w Nowej Zelandii. Ech... gdyby nie hipoteka to pewnie już bym was drażniła na forum co ja mogę uprawiać a wy nie

Ewa, wiesz że do jutra igpoty? Wysyłasz coś?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Makao_J 19:43, 30 paź 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda świetny awatarek.

Macham i ściskam
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Basilikum 20:02, 30 paź 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
juz jestem ciekawa czy moj kieds zakwitnie. Moj ma tez twarde grube lodygi wiec to chyba z tych zimujacych. Kupilam go w P9 oczywiscie i nawet nie wiem gdzie ale chyba u ogrodnika, bo tam wiekszosc ziol nabylam
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
inka74 20:03, 30 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ten rozmaryn wymiata. Taki krzaczek na Murterze rósł nam koło tarasu. Cięty był w kulkę. Wystarczyło lekko ręką potargać a już zapach wszędzie się roznosił. Ja mam mały krzaczek w doniczce na oknie. W ubiegłym roku kupiłam rozmaryn na malutkie drzewko formowany. Cudny był. Ale na ogródku nie ma szansy przeżyć w mojej strefie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kuba 06:24, 31 paź 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Ewuniu czarujesz swoimi zdjęciami, ogrodem i piękną buzią
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies