Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

jolanka 15:12, 21 sty 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Anda napisał(a)
Inka - Iwonko, jeśli możesz, to myślę, że warto pomyśleć bardziej o sobie. Wiem, że czasami się nie da, ale jeśli się da, to przewracaj to życie zawodowe o 180 stopni. Może wtedy i satysfakcja będzie większa. Gdzieś przeczytałam przysłowie, że jeśli chcesz być szczęśliwa całe życie, to zostań ogrodniczką
Ja do Sangerhausen nie jadę, mimo że chciałam spotkać to Polskie Towarzystwo, ale termin niestety nie pasuje. Jadę za to do Rosengarten Zweibrücken. Też maja niezły zbiór róż 1.500 gatunków róż na 45.000 m2 Interesują mnie bardzo ich aranżacje róż z bylinami.


Ewa, szykuje się dla Ciebie wspaniale przeżycie Wyobrażam sobie jakie widoki Cię czekają
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasiek 18:03, 21 sty 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Anda napisał(a)


A co, do Ulm się wybierasz? W połowie lipca jedziemy do Rosengarten Zweibrücken a parę dni później do PL. Ulm już nie dam rady nigdzie wepchnąć

Róże nie lubią kory, bo ma dla nich niekorzystny wpływ. Mogą się rozwijać choroby grzybowe. Rozkładająca się kora zabiera azot i tlen, no i ph jest za niskie. Wiem, że są specjalne rodzaje kory dla róż, ale im się nie przyglądałam, więc nie znam składu. U mnie wiosną całe rabaty posypuje kompostem, a potem rosnące dookoła róż byliny i tak zabierają światło chwastom, więc nie ma zbyt dużo chwastów.


Mam pod nosem
I wlasnie takie same informacje o korze i ja wyczytalam i to chyba nawet ostatnio w katalogu roz Kordesa
____________________
Bawarka
inka74 18:11, 21 sty 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Oset jest potężny. Niby u nas chwast a jak kwitnie przy drodze na polu ładnie wygląda. Ja chyba spróbuję z chabrem drakiewnikiem lub wielkogłówkowym.

Dokładnie o tym samym zdjęciu myślimy ) uwielbiam je
http://pin.it/VJHDA_z
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Warmia 19:42, 21 sty 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
inka74 napisał(a)
Oset jest potężny. Niby u nas chwast a jak kwitnie przy drodze na polu ładnie wygląda. Ja chyba spróbuję z chabrem drakiewnikiem lub wielkogłówkowym.

Dokładnie o tym samym zdjęciu myślimy ) uwielbiam je
http://pin.it/VJHDA_z


Super jest to zestawienie. Też ma to zdjęcie w pinach.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Filomena 20:28, 21 sty 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
inka74 napisał(a)


Dokładnie o tym samym zdjęciu myślimy ) uwielbiam je
http://pin.it/VJHDA_z


A ja jak patrzę na takie zdjęcia to ogarnia mnie smutek.... chwilo trwaj!
To są takie ulotne chwile, ten zestaw jest taki przez 2 może 3 tygodnie.
Ciągle myślami błądzę jak ukształtować taką harmonię w swoim ogrodzie aby takich "chwil" w różnych zakątkach było jak najwięcej i trwały jak najdłużej
____________________
Filomena-w zielonej aptece
inka74 20:37, 21 sty 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Są takie zdjęcia, które po prostu same w pamięć zapadają. Ja mam jeszcze takie z różą Lady Sharllot, krwawnikiem lekko pomarańczowym i szałwią fioletową.

Patrzę właśnie na rdest himalajski fat domino - też fajnie by się z różami prezentował. Podobno długo kwitnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 20:41, 21 sty 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
Marta, witaj w klubie

Filomeno, i to jest chyba największe wyzwanie dla ogrodnika, tworzenie takich widoków ulotnych, które splecione ze sobą bedą tworzyły jedną kwitnącą długo całość.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AsiaK_Z 20:42, 21 sty 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
inka74 napisał(a)
Oset jest potężny. Niby u nas chwast a jak kwitnie przy drodze na polu ładnie wygląda. Ja chyba spróbuję z chabrem drakiewnikiem lub wielkogłówkowym.

Dokładnie o tym samym zdjęciu myślimy ) uwielbiam je
http://pin.it/VJHDA_z

Piękne kompozycje chyba coś zgapię
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Anda 20:43, 21 sty 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
Iwono, a tego nie znam chyba. Czy rdest nie jest zbyt inwazyjny? No i róża musiałaby mieć przynajmniej 1,7m żeby dobrze z nim wyglądać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:44, 21 sty 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33832
AsiaK_Z napisał(a)

Piękne kompozycje chyba coś zgapię


Zgapiaj, jako i ja zgapiam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies