Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 19:54, 25 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Kasiu, byłam

Iwonko, iwk4, dziękuję bardzo się cieszę, tym bardziej, że mamy trochę inne gusta, ty bardziej wyszukane, a ja bardziej wiejskie

Jankosia, a co to za piły u Ciebie chodzą? Donice będą, jeszcze troszkę Ciemiernika muszę niedługo do gruntu posadzić. Mój stary po przesadzeniu go dwa lata temu coś się obraził i słabo kwitnie.

Kamila66, Kamilko, muszę się rozejrzeć za legalnymi makami

Abiko, Aga, naprawdę, zjadły korzenie hortensji, a potem na szczęście pojawił się kot u sąsiadów i zeżarł myszy, bo już się bałam, że mi zjedzą też różę. Niestety, zostawiał po sobie "ślady", dlatego wysypałam te rabatki otoczakami.

Rene, Renatko, o widzisz, dobrze że to napisałaś, bo nie wiedziałam, mus zapamiętać.

Ewo Frezjo, no to rzeczywiscie miałaś zagadkę Szkoda tylko, że należącą do tych niemiłych.

Napia, Ago, u mnie wiosna. Co prawda w nocy był przymrozek, ale to normalne. Zabrałam się już trochę za porządki w ogrodzie i odkryłam pierwsze straty. Całe szczęście wychodzą już cebulowe

Babka, Olu, fajnie, że jesteś Zostań już na dłużej





____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:58, 25 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Wczoraj i dziś byłam trochę w ogrodzie, zaczęłam przycinać byliny po zimie i niestety z przykrością zauważyłam, że mi wymarzła albo wygniła tojeść ciemnopurpurowa. Gdzieś przeczytałam, że w celu przedłużenia jej żywotności, bo jest krotkowieczna, należy niedopuścić do zawiązania nasionek. Zastanawiam się, czy kupić ją jeszcze raz. Może się wysiała? No cóż, jakieś straty być muszą

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 20:00, 25 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
legalne maki widzialam kiedys w ogrodniczym
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
AsiaK_Z 20:03, 25 lut 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
U mnie chyba nie przeżyła zimy róża okrywowa, ale też jej nieco pomogłam Za mocno ją chyba przycięłam (jakieś 15 cm od ziemi), za co wczoraj zostałam nazwana "brutalem" Innych strat jeszcze nie znalazłam, ale z drugiej strony mam mało wszystkiego
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Zagajanka 20:47, 25 lut 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
U nas tę tojeść traktuje sie raczej jako jednoroczna. Dlatego zebralam jesienia nasionka i je teraz wysialam - sprobuje wyhodowac pare własnych roślinek.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
gosika67 20:49, 25 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć Ewka ciemierniki to teraz się sadzi? Nigdy nie miałam.Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Anda 20:54, 25 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Iza, u nas pewnie też będą, ale nie wiem, czy w tym kolorze który ja chcę

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:55, 25 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
AsiaK_Z napisał(a)
U mnie chyba nie przeżyła zimy róża okrywowa, ale też jej nieco pomogłam Za mocno ją chyba przycięłam (jakieś 15 cm od ziemi), za co wczoraj zostałam nazwana "brutalem" Innych strat jeszcze nie znalazłam, ale z drugiej strony mam mało wszystkiego


Asiu, a kiedy Ty ją tak krótko przycięłaś? Bo okrywowe to tak się przycina, nie powinno im to szkodzić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:57, 25 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Zagajanka napisał(a)
U nas tę tojeść traktuje sie raczej jako jednoroczna. Dlatego zebralam jesienia nasionka i je teraz wysialam - sprobuje wyhodowac pare własnych roślinek.


Myślałam, że u mnie przezimuje, ale mróz bez śniegu mi raczej nie pomógł. Teraz też tak będę robić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:00, 25 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
gosika67 napisał(a)
Cześć Ewka ciemierniki to teraz się sadzi? Nigdy nie miałam.Pozdrawiam.


Ja prawie wszystko sadzę i przesadzam wiosną, jak ziemia się trochę ociepli Rośliny mają czas się dobrze ukorzenić przed zimą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies