Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 13:45, 28 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
tulucy napisał(a)
Ja dziś przesadziłam jesienną Zephirine D. I tak popatruję na Kardynała R. i na Nuits de Jung. I chyba polecą obie na tyły do historycznych.
One były ostatnim piętrem przed drzewami, teraz jak nie mam tam drzew, a mam miejsce, to one są za wysokie chyba... A może nie? Podsadziłabym je od tyłu białą okrywową Kastelruther Spatzen Rose. mam dwie sztuki. Od lewej by były te, a na prawo mam już 5 Aspirin.

Wykarczowałam dziś do końca odrosty lilaka. Mam jeszcze z tej rabaty ze dwie taczki ziemi do wywiezienia i będzie czysto, gotowa do nasadzeń.


Łucja, spróbuj z tą Kastelruther. Ładna jest
A gdzie posadzilaś Zephirine?

Gotowa do nasadzeń, jak to ładnie i niewinnie brzmi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kawa 13:49, 28 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
jessssssssssuuu
wy tak walicie tymi nazwami że w ogóle nie wiem o co wam chodzi
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Anda 13:50, 28 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
mira napisał(a)


W lecie też i nie lubi ciężkiej gliniastej ziemi - trzeba piasku dodacw- mądrze się bo taka bylam niedouczona przed szkoda buuu

Anda- wczoraj cielam róże i przyszłam łzy otrzeć nie z powodu samego procederu cięcia ale jak drastycznie i nie wiadomo czy to cos da - moje roczne mlodziaki ledwie zipią

Pozdrawiam


Z tą bylicą będę dopiero próbować, ale lawenda mi przed domem rośnie jak szalona, więc myślę, że bylicy też się spodoba

Moja sadzona późnym latem Young Lycidas też mikrusek, ogiglaczek taki. Mam nadzieję, że do sierpnia się wzmocni. Trzymam kciuki za Twoje młodziaki. Jeśli miejsce szczepienia jest ok to odbiją stamtąd Najlepsze dóświadczenia mam z różami sadzonymi wiosną. Zawsze rosły mocno i pięknie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:51, 28 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Kawa napisał(a)
jessssssssssuuu
wy tak walicie tymi nazwami że w ogóle nie wiem o co wam chodzi


Kami, wiem, jak się czujesz Mam tak czasem w pracy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Filomena 14:55, 28 mar 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Anda napisał(a)


... Najlepsze dóświadczenia mam z różami sadzonymi wiosną. Zawsze rosły mocno i pięknie.


Ja też mam lepsze efekty po wiosennych nasadzeniach, a mówi się potocznie, że jesienią wszystko co się wsadzi w ziemię ma rosnąć, a wiosną trzeba pięknie prosić by rosło.
Może magiczna siła ręki ogrodnika?
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Anda 14:58, 28 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Filomena napisał(a)


Ja też mam lepsze efekty po wiosennych nasadzeniach, a mówi się potocznie, że jesienią wszystko co się wsadzi w ziemię ma rosnąć, a wiosną trzeba pięknie prosić by rosło.
Może magiczna siła ręki ogrodnika?


Mówisz? Fajnie by było, tylko dlaczego działa tylko wiosną?
Dla mnie to jakoś logiczne jest, że jak się wszystko budzi i zaczyna rosnąć to sadzę nowe i przesadzam, i dzielę to co mam. Tak jakoś brzuch mi podpowiada
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Filomena 15:02, 28 mar 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Czyli zgadza się: do całości potrzeba ciut magii, tego co trudno nazwać, kobiecej intuicji i jak w wielu innych kwestiach - miłości do tego co się robi.
Który to filozof mówił, że miłość bierze się z brzucha nie z serca czy głowy? Zapomniałam !
____________________
Filomena-w zielonej aptece
tulucy 17:40, 28 mar 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Zephirine poszła do kąta w narożniku teraz jest, będzie w takim razie za Kardynałem, Nuits..., Kastelruther. Pod lilakami białymi. Ma iść po siatce.
Przyszły już wszystkie róże, dziś dostałam piękną (tfu tfu tfu w niemalowane) przesyłkę z rosarium.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AgataP 19:34, 28 mar 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ewcia a tym chelatem żelaza teraz pryskać trawę z mchem ??
____________________
Z Pszenicznej...
Anda 19:42, 28 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Filomena napisał(a)
Czyli zgadza się: do całości potrzeba ciut magii, tego co trudno nazwać, kobiecej intuicji i jak w wielu innych kwestiach - miłości do tego co się robi.
Który to filozof mówił, że miłość bierze się z brzucha nie z serca czy głowy? Zapomniałam !


To musiał być mądry filozof Pięknie to napisałaś.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies