Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » I znowu od początku...

Pokaż wątki Pokaż posty

I znowu od początku...

paula23 13:56, 17 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Jałowiec wokół oczka by był ładny ale on nie lubi zbyt wilgoci bynajmniej u mnie się zniszczył i ratowałam przesadzając bo miałam go koło oczka na kaskadzie (miałam odm wiltonii). Turzyca ice dane ładna,zimozielona, szybko rośnie więc da fajny i szybki efekty a azalie japońskie są małe i wolno rosną więc jako centralny punkt pasowało by dać 3 albo 5 sztuk obok siebie.
____________________
Paula Moje trudne początki
eluniak 14:02, 17 lut 2016


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
A może ten jałowiec dac zamiast floksa? Tylko że on bardzo wolno rośnie więc efekt zwieszania się po murku będzie za kilka lat dopiero . A z azalimi tak myślałam żeby posadzić kilka .
____________________
Ela-I znowu od początku
paula23 14:06, 17 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Na pewno da ładny efekt jak będzie zwisał po murku tam gdzie chcesz floksy to może by poszukać szybciej rosnącej odmiany albo większego okazu ja taki 130cm 2 odnogi kupiłam za 19 zł. Ewentualnie szybszym i tańszym rozwiązanie może być tojeść rozesłana aurea żeby pomieszać z jałowcem dopóki nie urośnie.

____________________
Paula Moje trudne początki
sylwia_slomc... 17:02, 17 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
paula23 napisał(a)
Kurcze nie mogę znaleźć zdjęcia o które mi chodziło ale tak poglądowo chodzi mi o gęste obsadzenie:
]

Do oczka i kamieni moim zdaniem pasują rododendrony, trawy, klon japoński, azalie japońskie,hosty ale hortensje dorzuciłabym na tył rabaty. Gęsto bym obsadziła oczko tylko musisz zadbać o nawadnianie i dopasować rośliny do ilości słońca. Zależy co chcesz tam uzyskać ale ja tam nie widzę takiej standardowej rabaty hortensje trawy i bukszpany do oczka mi to nie pasuje. Może byś tam znalazła miejsce jeszcze na jabłoń ozdobną albo magnolie. Taki ala "japoński" klimacik.

Drugie i trzecie do mnie przemawia
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:04, 17 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
eluniak napisał(a)
Dzis na Podlasiu troszkę przymroziło, Ale wyszło słoneczko. Zrobiłam mały obchód po ogrodzie i zajrzałam do piwnicy gdzie stoją tulipany, które posadziłam jesienią. i zobaczcie co znalazłam


Przeniosę je chyba do drewutni bo jest nie ocieplana i ciemna może trochę przystopują ze wzrostem

A teraz cebulki wysadzone do gruntu



Oj wiosna zbliża się już chyba wielkimi krokami

O la la
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:54, 17 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Wiem , że pewnie roślin za dużo , ale można coś ująć, ja to widzę tak z zastosowaniem części roślin wybranych przez Cię Drzewko to klonik palmowy na bank się zmieści bo można prowadzić w bonsai
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eluniak 18:23, 17 lut 2016


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wiem , że pewnie roślin za dużo , ale można coś ująć, ja to widzę tak z zastosowaniem części roślin wybranych przez Cię Drzewko to klonik palmowy na bank się zmieści bo można prowadzić w bonsai


Również bardzo ładnie tyle pomysłów na raz już sama nie wiem na co się zdecydowac A propos drzewka tam się nic nie zmieści a jak się zmieści to przemarznie mała przestrzeń i zaraz murek.
____________________
Ela-I znowu od początku
Gardener27 21:22, 17 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Twoje tulipany w donicach mocno podpędzone Moje sadzone w wigilię jeszcze nie wyszły
Hartuj swoje by Ci się nie wyciągnęły za bardzo do światła lub wnieś do domu i będziesz mieć wcześniej wiosnę
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
eluniak 08:48, 18 lut 2016


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
Gardener27 napisał(a)
Twoje tulipany w donicach mocno podpędzone Moje sadzone w wigilię jeszcze nie wyszły
Hartuj swoje by Ci się nie wyciągnęły za bardzo do światła lub wnieś do domu i będziesz mieć wcześniej wiosnę


Przemka ja swoje sądziłam jesienią . I to był błąd. W następnym roku posadze właśnie w okolicach Świat. Przeniosłem je do ciemnego zimnego miejsca.
____________________
Ela-I znowu od początku
eluniak 11:19, 19 lut 2016


Dołączył: 25 wrz 2015
Posty: 411
No i znowu pogoda byle jaka. Ciepło jest ale pada deszcz. Dziś wybrałam się do ogrodniczego i zrobiłam małe zakupy troszkę kwiatków, ziół, no i pomidorki. Pan w sklepie polecił mi odmianę pomidorów malinowych karłowatych. Mam nadzieje że będą smaczne z ogórkami w tamtym roku strzelił w 10





No i jeszcze coś dla storczyków kupiłam może zakwitną końcu przepraszam za jakość zdjęc



____________________
Ela-I znowu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies