Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

katarzyna_so... 12:34, 16 lut 2014

Dołączył: 13 lut 2014
Posty: 5
Dziękuję za pomoc nie obcięłam korzeni do połowy bo się bałam o storczyka ale namoczyłam przez 20 min obcięłam zasuszone i czarne korzenie zasypałam cynamonem na następny dzień kupiłam przeźroczystą doniczkę wsypałam podłoże z zaleceniami od Pana Zbigniewa. Jeszcze raz dziękuje za rady. Mam nadzieje że odratuje storczyka i będe mogła się pochwalić pięknym kwiatem niedługo. pozdrawiam.
____________________
zbigniew_gazda 13:54, 16 lut 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11168
Kasiu trzymam kciuki aby się udało zwłaszcza że to dla Ciebie roślina pamiątkowa. Na tym forum zwracamy się do siebie po imieniu. To już tradycja.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
katel 18:51, 24 maj 2014


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Jeśli to nie jest wątek w którym można się pochwalić swoimi storczykami to proszę o przeniesienie postu.
Dzięki mojemu kochanemu mężowi dostałam pięknego storczyka bezpośrednio od ich Polskiego producenta:

Tak wygląda dziś:

Jest piękny, tylko bardzo chybotliwy przez taką ilość kwiatów.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
iwonav23 12:47, 26 maj 2014


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Katel, wspaniały falek, jaki efektowny Na chybotliwość zaradzi cięższa osłonka. Zdradź, proszę, polskiego producenta.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
katel 22:13, 26 maj 2014


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Iwonko to JMP Flowers, mój mąż po wizycie u nich zawsze jest pod ogromnym wrażeniem samej firmy jak i pasji z jaką właściciele zajmują się roślinami. Jak do tej pory to nie specjalnie dobrze mi szło z roślinami doniczkowymi a ten storczyk tak pięknie odwdzięcza się za opiekę.
Przy zmianie osłonki powinnam wybrać większą, czy tej samej wielkości? W trakcie kwitnienia mogę go przesadzić czy lepiej się wstrzymać? Trochę boję się ryzykować.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
iwonav23 14:11, 27 maj 2014


Dołączył: 01 kwi 2013
Posty: 156
Kasiu, nic nie przesadzaj. Osłonka to druga doniczka, do której się wkłada roślinkę, aby się nie przewracała.
Akurat ja tego nie praktykuję, bo kiedyś zalalam korzenie. Jak nie masz doświadczenia to przeczytaj cały wątek i inne o pielęgnacji tych wspaniałych roślin. Są tu prawdziwi miłośnicy storczyków z długoletnim stażem.
Życzę długotrwałego kwitnienia tak pięknego okazu.
____________________
Pozdrawiam. Iwona
katel 22:06, 27 maj 2014


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Nie ma to jak czytać ze zrozumieniem tekstu - no tak, osłonka a nie doniczka!
Dzięki!
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Ewa777 23:57, 13 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
W tym roku ten okaz ma 50 kwiatków. Może tego nie widać na zdjęciu, bo z tyłu są gałązki zasłonięte przez te z przodu.



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
monteverde 00:03, 14 sie 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ewa777 napisał(a)
W tym roku ten okaz ma 50 kwiatków. Może tego nie widać na zdjęciu, bo z tyłu są gałązki zasłonięte przez te z przodu.




śliczny licz kwiatki ile będzie miał jednego roku miałam biało różowy wydał prawie 100 kwiatów
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ewa777 17:58, 30 lis 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Obecnie kwitną u mnie







____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies