Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

sylwia_mosinska 22:25, 18 lut 2015


Dołączył: 02 sie 2014
Posty: 8
No to teraz jestem spokojna dziekuje za podpowiedz
pozdrawiam
storczyk92 13:27, 23 mar 2015

Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 2
Metodą prób i błędów (niestety, bo zmarnowałam chyba 3 piękne storczyki) doszłam do wniosku, że najlepiej je podlewać jak mają srebrzyste korzenie. Wrzucam je wtedy do wanny z wodą na samym dnie i odżywką. Do tego spryskuję je specjalnym preparatem do storczyków na liście (nie kwiaty!). i żyją
rumiankowa 12:11, 21 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Uwielbiam storczyki! Przepiękne macie okazy. Ewa777 co za szalona ilość kwiatów!

Mam w sumie 5 egzemplarzy, 2 aktualnie kwitną. Zazwyczaj kupuję zabiedzone storczyki w Obi za kilka zł i czekam aż odżyją.

Tu mój 1 nabytek, mam go już 3 rok, będzie wkrótce przesadzany.



Ubiegłoroczny, imieninowy


A teraz mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie. Ten storczyk miał 2 pędy. Jeden z nich ucięłam nad oczkiem. Ku mojemu zaskoczeniu, wypuścił w tym miejscu liście oraz korzeń co powinnam z nim zrobić? Odciąć od rośliny-matki, czy jeszcze poczekać? Czy z tym 1 korzeniem da radę samodzielnie?



____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Sebek 18:12, 04 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeszcze poczekaj aż wytworzy kilka korzeni i będzie większy, potem przesadzisz do małej doniczki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
rumiankowa 18:19, 04 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Dzięki Sebek już mu idzie 2 korzonek
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
agnieszka_janta 15:49, 10 maj 2015

Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 1
Czy nie ma ktoś na sprzedaż Phalaenopsis Philadelphia ech poszukuje i nigdzie nie ma ;/ ew. mogę wymienić mam hoye.
mój email agness@twojestyle.pl
ploku13 11:22, 11 maj 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 1
Piękne kwiatki

http://autadoslubu.pl
Malcia 22:38, 11 cze 2015


Dołączył: 06 mar 2015
Posty: 23
Znalazłam ciekawe informacje nt pielęgnacji storczyków może się przyda http://seniorzy24.pl/storczyki-co-warto-wiedziec/ pozdrowienia
Basilikum 16:10, 14 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
to ja sie tez pochwale moim jedynym storczykiem. Ogolnie to balam sie storczykow i uwazalam za kwiaty o skomlikowanej obsludze. Tego dostalam w zeszlym roku od praktykantki na zakonczenie naszej rocznej wspolpracy. Kwitl bardzo dlugo i jak przekwitl wpadlam w panike. Ale moja kolezanka z pracy tez ma storczyki i mi poradzila, by go przyciac po trzecim oczku, podlewac i czekac.
No i sie wlasnie doczekalam. Zakwitl jeszcze piekniej niz rok temu




Na pewno bedzie ich wiecej, niedlugo mam 10 rocznice slubu a zaraz potem urodziny
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
igacz3 21:09, 18 lip 2015

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
Witam wszystkich!
Mam do was pytanie w związku z moimi storczykami mam ich 11 sztuk, wszystkie dostałam wiec nie wybierałam. problemem sa wiotczejące liście, storczyk kwitnie, wytwarza pędy kwiatowe a liście sa zwiotczałe i już nie wiem czy przesilony, czy przelany, czy nie dolany???? trzymam w plastikowych przezroczystych doniczkach odpyw jest, podlewam raz na dwa/trzy tygodnie w zależności od widocznej wilgoci wewnatrz doniczki, dodaję odzywkę w formie żelu, woda zawsze odstała w butelce czeka na nich. Ostatnio najstarsze egzemplarze przeszły przesadzanie i powycinałam trochę starych takich pomiażdżonych korzeni. I nie wiem co dalej?? Moze coś podpowiecie.
Czekam.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies