Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Nasze storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze storczyki

Karolinek 18:14, 04 lip 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Też należę do olbrzy...........miego grona wielbicieli storczyków. Mam ich pięć i nie rozpieszczam ich Podlewam, pozachwycam się i tyle...A one ciągle kwitną, wypuszczają nowe pędy.
Biały jeszcze w pąku, z różowymi przebarwieniami od spodu. Przypomina trochę rybę




Różowy aż nadto obdarzony


bladoróżowy


____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
natalia_sleczka 13:40, 18 wrz 2013

Dołączył: 13 cze 2013
Posty: 4
Witam. Posiadam storczyk dendrobium nobile. Ładnie sobie kwitł, piękne miał kwiaty lecz po pewnym czasie zaczeły schnąć i niestety musiałam je obciąć. Teraz (załączone zdjęcie) są trzy pędy łodygi, tylko nie wiem czy to z tego będą same liście czy będą w niedalekiej przyszłości z nich kwiaty ? nie wiem także jak podlewać je. Mógłby mi ktoś pomóc ?


Gardenarium 18:10, 22 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dendrobium lubi wschodnie okna lub południowe.

Od czerwca do października powinno być wystawione na zewnątrz pod drzewa w pólcieniu. Na zimę ustawiamy na południowym oknie i zapewniamy niskie temp. nocą.

Kup im nawóz do storczyków to na pewno pomoże im ponownie zakwitnąć. Impulsem do kwitnienia jest chłodny (poniżej 10 stopni) i suchy okres spoczynku (to wystawianie na zewnątrz).

Innym sposobem jest:

Na początku września zaprzestajemy podlewania (spoczynek) i chronimy przed deszczem.
Potem ustawiamy w domu i również nie podlewamy aż do grudnia, niskie temp. nocą.

Jak rozpoczną kwitnienie nawozimy regularnie. Zimą nie nawozimy.

Ważne: podlewamy deszczówką lub wodą destylowaną. Wstawiamy całą doniczkę do naczynia z wodą i trzymamy przez 15 minut. Potem wyjmujemy i czekamy aż odcieknie.












____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Amanda 19:16, 25 paź 2013

Dołączył: 25 paź 2013
Posty: 3
Witam na początku października dostałam storczyka, niestety już po pierwszym tygodniu zaczęły mu żółknąć liście i aż 4 mu opadły. Teraz zaczęły mu opadać kwiatki i jeden pęd zrobił się tez żółty, nie wiem jak go ratować…Zastanawiam się też czy powinnam go może przesadzić? Ma dużo korzeni wystających poza doniczkę. Co o tym sądzicie, pomóżcie, chciałabym go uratować…
____________________
Amanda
Sebek 11:33, 27 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Korzenie wyglądają normalnie...Może miałaś w nocy otwarte okno i go przymroziło?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 15:56, 27 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie miał czasem za mokro?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Amanda 21:15, 27 paź 2013

Dołączył: 25 paź 2013
Posty: 3
Mogło się zdarzyć, że go przewiało, bo przez pierwsze trzy dni stal na parapecie przy oknie, dopóki nie znalazlam mu innego miejca...I może też go za mocno wymoczyłam Sama nie wiem...A czy ten jeden żółty pęd, który wygląda na suchy powinnam obciąć całkowicie? I proszę abyście napisali mi jakieś porady jak go pielęgnować, przede wszystkim mam problem z tym jak długo powinnam go moczyć w naczynku z wodą? Czy te korzenie zewnętrzne nad doniczką tez muszą się napić, tzn. byc całkiem zielone? Bardzo zależy mi na tej roślince..
____________________
Amanda
Gardenarium 21:27, 31 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/271-phalaenopsis-czyli-jak-sebek-uprawia-storczyki

i tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/267-swiat-storczykow-phalaenopsis
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Amanda 22:33, 02 lis 2013

Dołączył: 25 paź 2013
Posty: 3
Dziekuję bardzo za linki, bardzo się przydaly Niestety wszystkie kwiatki opadly z obydwu pędów Pędy zrobily się zólte, a następnie uschly, bylam zmuszona obciąć je u samej nasady, mam nadzieje, że mój storczyk wypuści nowe
____________________
Amanda
kaisog1 14:26, 05 lis 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jeżeli pędy uschły samoistnie to dobrze zrobiłaś obcinając je.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies