Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 19:31, 07 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya napisał(a)


ja mam w tej chwili w takim ksztalcie tymczasowy namiot

ale altane chcę kanciastą

ja na tą chwilę też ale do wiosny tyle czasu..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:38, 07 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
kamila66 napisał(a)
Aniu
Myśląc o altanie bierzesz pod uwagę nasłonecznienie?
Sąsiedzi mają w całkowitym cieniu i taka altana sprawdza się znakomicie w gorące lato, niestety wiosną i jesienią z niej nie korzystają bo jest w nie zbyt zimno.

Kamila witaj u mnie
ja mam wszędzie patelnie bo cały tył działki na którym właśnie ma być altana i całe życie ogrodowe jest od południa tyłem altany będą świerki serbskie wiec z czasem trochę cienia dadzą
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kamila66 19:49, 07 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
anna_t napisał(a)

Kamila witaj u mnie
ja mam wszędzie patelnie bo cały tył działki na którym właśnie ma być altana i całe życie ogrodowe jest od południa tyłem altany będą świerki serbskie wiec z czasem trochę cienia dadzą

Patelnia skąd ja to znam u mnie już jednak coraz mniej, drzewa rosną
Na południowej stronie blisko słonecznego tarasu celowo mam niskie drzewa aby słońce było tam zawsze

Wczoraj pisałam, że wstawię dla Ciebie katalpę w moim wątku. Wstawiłam widziałaś?
Nie wiem dlaczego ma często niepochlebne opinie, ja swoją uwielbiam
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
anna_t 19:53, 07 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Rumianka napisał(a)
Czekamy na zdjęcia ...nowych pomysłów...

cześć Elisa szukam non stop inspiracji a eM sie wkurza po co ja tyle siedzę na tym ogrodowisku skoro dopiero za pół roku coś będziemy robić
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:02, 07 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kamila właśnie zajrzałam do Ciebie, wczoraj mi jakos umknęło. Generalnie to drzewo naprawdę jest piekne, taki chyba największy minus jaki zauwazyłam to pózny start po zimie. Napewno zaczne od ambrowca, grujecznika i sliwy a potem kto wie może standardem ogrodowiska będę dosadzać, dosadzać, poszerzac rabaty, poszerzać............
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kamila66 19:11, 08 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Mi wpadł w oko tulipanowiec Arnold jest kolumnowego pokroju, dumam nad zakupem. Ambrowiec i grujecznik też piękne ale dość duże drzewa. Porozglądam się po szkółkach, może występuje w mniejszych odmianach i się skuszę
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Rumianka 19:20, 08 lis 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
anna_t napisał(a)

cześć Elisa szukam non stop inspiracji a eM sie wkurza po co ja tyle siedzę na tym ogrodowisku skoro dopiero za pół roku coś będziemy robić

Najlepiej jest mieć 100 pomysłów, a dopiero 101 do realizacji...Nigdy do końca się nie wie, który pomysł bedzie ten najwłaściwszy... Szukaj, analizuj za i przeciw, a zobaczysz, że będzie bajecznie w Twoim ogrodzie...Tobie ma się podobać...Buziole.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 20:18, 08 lis 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Skopiowałam ze swojego watku coś takiego- mój pomysł. Wiem odbiega to od Twojej wizji, ale może???
Ta muszla powstała z konieczności, gdyż na całej działce nie było ani jednego drzewa. Czekać na cień z nowo posadzonych drzew możnaby całą wieczność. Od czasu do czasu jednak chce się gdzieś usiąść z kubkiem kawy i w cieniu chwilę odetchnąć od pracy. Stąd pomysł z muszlą. Poza tym po budowie domu zostało trochę drutu zbrojeniowego, który przerzucany był z miejsca na miejsce i w końcu znalazł zastosowanie w formie muszli, oczywiście po zespawaniu.

____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 20:22, 08 lis 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
A tu inny mój pomysł- pergola obok domu, na niej winogrona jak obejrzysz to usunę, nie będę zaśmiecać Ci wątku.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gardener27 21:39, 08 lis 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
anna_t napisał(a)
takie altany tworzy mój architekt, który projektował mój dom
zupełnie inna bajka niż ja chcę, chciałam tylko pokazać może komuś się spodoba
to tak na dobranoc, pozdrawiam wszystkich.uciekam a jutro "tworzę"


Kosmiczna konstrukcja Takiej jeszcze nie widziałem
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies