Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 07:19, 25 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Waldku bardzo Ci dziękuję potrzebowałam takiego wyjaśnienia, czyli układ mojej kostki nie blokuje mnie przed tworzeniem nowoczesnego ogrodu. Bardzo się cieszę
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:58, 25 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jejku podpowiedzcie coś z tym przedogrodkiem...co sądzicie o różaneczniku 'Cunningham's White'?
czy wogóle zmienic koncepcję?i dać dwa marikeny po bokach a za danicami..eee..berberysy kolumnowe np. erecty?marikeny trawami podsadzic..by zza berberysów było widać, lekko by się zrobilo
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:00, 25 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
i czy jest taka zasada ze prawy i lewy przedogródek powinnam obsadzać takimi samymi gatunkami aby spójnosć była?tu widok od domu
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
jazzy 20:37, 25 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
anna_trzeciak napisał(a)
i czy jest taka zasada ze prawy i lewy przedogródek powinnam obsadzać takimi samymi gatunkami aby spójnosć była?tu widok od domu

Skoro wybrałaś styl nowoczesny, to nic bardziej mylnego
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gardener27 22:41, 25 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witaj Aniu
Fajny masz dom a teraz czas na ogród Dobrze zrobiłaś zakładając swój wątek Styl nowoczesny to raczej nie moja bajka w ogrodzie ale w następnym ogrodzie kto wie ?
Pergolę jaką chcesz postawić ma Michał http://www.ogrodowisko.pl/watek/5928-czy-facetowi-uda-sie-wyczarowac-ogrod-marzen?page=74 Zaczął ją budować i ma skończyć na wiosnę Możesz go zapytać co i jak
Zmykam już bo późno a jutro wcześnie wstaję do pracy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
waldek727 04:38, 26 paź 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Aniu.
Niezależnie od stylu w jakim zaprojektowany jest ogród, wszystkie one muszą się charakteryzować spójnością. W ogrodach nowoczesnych projektanci niemalże całkowicie odeszli od symetrii. Nawet rośliny zaprojektowane w liniach prostych ułożone są asymetrycznie, co nie oznacza, że nie może być powtarzalności gatunku.
Przykład: Jeżeli zaprojektujesz sobie przy wjeździe po lewej stronie szpaler z wysoko szczepionych na pniu buków, to już po prawej stronie z buków powinien być zrobiony co najwyżej niski żywopłot. Jeżeli dodatkowo posadzisz wokół buków carexy, to po przeciwległej stronie dobrze będzie wyglądał sznur spartyny grzebieniastej lub ewentualnie z odpowiednio dobranych miskantów.
Nasadzenia w ogrodach nowoczesnych powinny wprowadzać nieco optycznego chaosu (nie mylić z bałaganem ). W porównaniu z ogrodami w stylu formalnym wygląda to tak, jakbyśmy wsiedli do samolotu w Paryżu i wylądowali w Londynie lub w Rzymie.Choć nie dosłownie, ale nastąpił zwrot w stronę ogrodów angielskich i śródziemnomorskich.

Miłego spaceru Aniu po nowoczesnych ogrodach.
Zwróć uwagę na niemalże brak kulistych kształtów roślin.
Na malowanie ogrodów pastelami.
Na surowość architektury ogrodowej wykonanej z kortenowskiej stali.

-Ogrody nowoczesne: roślinność, architektura, materiały...
-Ogrody w/g projektu Luciano Giubbilei






____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ren133 09:11, 26 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Witaj Aniu
Trafiłam przypadkiem, będąc u Przemka, na Twój wątek.
Masz już fajną bazę wypadową żeby teraz tworzyć ogród. Wydaje mi się, że może jest już trochę późno aby teraz na szybko wymyślić coś fajnego na przedogródek Rośliny teraz już nie są takie okazałe jak na wiosnę, a Ty jeszcze planu nasadzeń nie masz, zimno jest ... dużo przyjemniej pracuje się wiosną, latem ... przynajmniej takie jest moje odczucie
Po ilości postów wnioskuję, że nie odwiedzasz regularnie innych wątków ... może zimą mogłabyś zajrzeć tu i tam, poprosić bardziej doświadczonych o rady i ... wiosną ruszyć pełną parą z gotową listą roślin

Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
anna_t 16:06, 26 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Gardener27 napisał(a)
Witaj Aniu
Fajny masz dom a teraz czas na ogród Dobrze zrobiłaś zakładając swój wątek Styl nowoczesny to raczej nie moja bajka w ogrodzie ale w następnym ogrodzie kto wie ?
Pergolę jaką chcesz postawić ma Michał http://www.ogrodowisko.pl/watek/5928-czy-facetowi-uda-sie-wyczarowac-ogrod-marzen?page=74 Zaczął ją budować i ma skończyć na wiosnę Możesz go zapytać co i jak
Zmykam już bo późno a jutro wcześnie wstaję do pracy

cześć, no właśnie u Michała spodobały mi się Twoje podpowiedzi i zajrzałam do Twojego ogrodu pełnego wyczucia i pięknych kolorów
myślę ze będę Michała jeszcze molestować o tą altanę.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 16:30, 26 paź 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jazzy, waldek mogę powiedzić tylko jedno..nie mialam pojecia co to ogród nowoczesny. wydawało mi sie ze to linie proste i powtarzalność gatunków aby uzyskać ogród poukładany, przejrzysty. Takie mi sie podobają i wydawało mi się że taki ogród bedzie pasował do mojego szarego domku
ren133 zaglądam do wielu watkow, w obserwowanych mam kilkanaście ale nie zawsze się odzywam bo średnia ze mnie jeszcze ogrodniczka Rzeczywiście lepiej by było rozpocząć na wiosnę tylko już mnie rączki świerzbią i wkurza góra kompostu przy wjeżdzie. A od kiedy odkryłam ogrodowisko boje sie czegokolwiek kupić do ogródka dopóki ktoś tutaj tego nie "klepnie"
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Iwk4 17:34, 26 paź 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anna_trzeciak napisał(a)
Już nic nie swojego nie będę wrzucać. Obserwuje Wasze ogrody od paru miesięcy i jak tylko mi się coś spodobało to kopiowałam fotkę na pulpit z opisem nazw roślin, nie pomyślałam zęby sobie linki tez zapisywać..

Witaj Aniu. Ja też tak na początku robiłam. Potem już miałam tak dużo inspiracji, że nie wiedziałam, z jakiego ogrodu jest zdjęcie. Zaczęłam robić foldery, ale na kompie. Nie było to dobre rozwiązanie.
Założyłam sobie konto na Pinteresie i tam założyłam foldery Ogrodowisko i Inspiracje ogrodowe itp. Teraz tam zapisuję fotki, także z innych tablic i mogę je swobodnie linkować. Po kliknięciu na zdjęcie jest przekierowanie na stronę wątku. Wygodne bardzo.

Ładnie zaczęłaś. Masz ładny dom. Ciekawa jestem dalszych poczynań. Najlepiej na planie sobie zaznaczyć miejsca, gdzie co byś chciała, tzn. jakie funkcje , elementy, kształt rabat chciałabyś w ogrodzie?
Zobacz, jak fajnie jest w ogrodzie nowoczesnym:
https://www.pinterest.com/pin/529876712387216819/
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies