Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 10:36, 04 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
dzięki za opinię Kasiu (?)
zajrzałam do ogrodu Agani, rzeczywiście klony robią wrażenie. Chyba zamienię katalpe na klon
pergola razem z altana na wiosnę, mam nadzieje że nie zmieni mi się wizja. Próbuje sobie wyobrazić taka dłuugą pergolę (ok 15m) na końcu altana. Taras będzie zadaszony żaglem i altana też a pomiędzy nimi pergola porośnięta roślinnością.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
lindsay80 10:59, 04 lis 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Ja po pierwszym roku z katalpami, też je odradzam - niby do połowy sezonu są piękne, ale w sierpniu mączniak je złapał, potem przymrozek -1C i łyse się zrobiły.
Pięknych drzew jest mnóstwo, da się znaleźć coś mniej kapryśnego.
____________________
Tu ma być ogród :)
Kasya 11:19, 04 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41825
anna_t napisał(a)
dzięki za opinię Kasiu (?)
zajrzałam do ogrodu Agani, rzeczywiście klony robią wrażenie. Chyba zamienię katalpe na klon
pergola razem z altana na wiosnę, mam nadzieje że nie zmieni mi się wizja. Próbuje sobie wyobrazić taka dłuugą pergolę (ok 15m) na końcu altana. Taras będzie zadaszony żaglem i altana też a pomiędzy nimi pergola porośnięta roślinnością.


Ja mówię pergola na to co ty mówisz altana
Ale tak czy inaczej ty pewnie będziesz pierwsza wiec będę podglądac

To co ty chcesz zrobic czyli pergola jako przejście tez mi sie podoba
ale wg mnie powinna to być minimalistyczna konstrukcja, jak najprostsza,
nie za gęsta, zostawione większe odstepy, taka wg mnie będzie miała nowoczesny charakter

Cieszę sie ze przekonalas sie do klonów
Ale popatrz jeszcze na jarząby np Flanrock lub Dodong
są bardzo ozdobne i zmieszczą sie wszędzie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 13:23, 04 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Tak, tak konstrukcja ma być lekka, minimalistyczna. uhh dobrze ze ktoś odbiera moją wizje pozytywnie bo bajam się troszku
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kasya 13:28, 04 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41825
anna_t napisał(a)
Tak, tak konstrukcja ma być lekka, minimalistyczna. uhh dobrze ze ktoś odbiera moją wizje pozytywnie bo bajam się troszku


Będzie ślicznie, trzymaj sie tej wizji
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 18:08, 05 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie znam sie na projektowaniu ogrodów nowoczesnych wiec nic nie doradzę ale gdyby to był mój dom to w zadnym wypadku nie zrobiłabym pergoli z altaną na końcu przed tym dużym cudnym oknem z salonu. Tam powinny byc cudne rosliny , piękne latem i zima a jak m Ci posadzi na altanie lub pergoli winogrono to bedzie moim zdaniem tragedia bo ono nie wygląda ani ładnie ani porządnie. I będziesz przez te wielkie cudne okno patrzec na budowle?Przemyśl to , altanę daj gdzies blizej rogu działki a przed okem roślinny raj.To moja rada a zrobisz jak chcesz.Pozdrówka, mam nadzieje ze wiosną bedziemy mogły Cię poznac osobiscie, myślę o grupie łódzkiej , sama fajne dziewczyny i jeden chłopak choc ostatnio gdzies sie zapodział.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasya 19:08, 05 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41825
ale pergola moze byc porosnieta rozami, glicynią...
moze byc tak ciut romantycznie nawet w nowoczesnym ogrodzie
ja tak to widze
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 11:08, 06 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bogdzia napisał(a)
Nie znam sie na projektowaniu ogrodów nowoczesnych wiec nic nie doradzę ale gdyby to był mój dom to w zadnym wypadku nie zrobiłabym pergoli z altaną na końcu przed tym dużym cudnym oknem z salonu. Tam powinny byc cudne rosliny , piękne latem i zima a jak m Ci posadzi na altanie lub pergoli winogrono to bedzie moim zdaniem tragedia bo ono nie wygląda ani ładnie ani porządnie. I będziesz przez te wielkie cudne okno patrzec na budowle?Przemyśl to , altanę daj gdzies blizej rogu działki a przed okem roślinny raj.To moja rada a zrobisz jak chcesz.Pozdrówka, mam nadzieje ze wiosną bedziemy mogły Cię poznac osobiscie, myślę o grupie łódzkiej , sama fajne dziewczyny i jeden chłopak choc ostatnio gdzies sie zapodział.

to fakt zimą szału nie bedzie. okno ma 4m szer, taras 6m, pergole myslałam dać tak 2,5m szer (od lewej strony tarasu)a na końcu altana ok 5m obsadzona oczywiście rabatami.
na spotkania mocno liczę
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:09, 06 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya napisał(a)
ale pergola moze byc porosnieta rozami, glicynią...
moze byc tak ciut romantycznie nawet w nowoczesnym ogrodzie
ja tak to widze

no właśnie czy romantyzm w ogrodzie kłóci się z nowoczesnością?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Bogdzia 19:41, 06 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Aniu zrób to samo zdjęcie przy odsłoniętym oknie a potem wrysuj rośliny na jednym a na drugim altanę i pergolę i zobacz jaki widok wolisz, ja bym wolała z sanymni roślinami a pergola i altana gdzies indziej bo bedą ciężko masywnie tu wygladac , narysuj i sama zobacz.

Pergola z różami jest romantyczna ale Ania chce dosc dużą i długą to cała budowla, moim zdaniem za ciężka zeby stale na nia patrzec. Takie jest moje zdanie ale wcale nie musisz go brac pod uwagę bo to przeciez Twój ogród a nie mój i ja sie o to nie obrażę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies