Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gożdzikowa - wiejski ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Gożdzikowa - wiejski ogród

19:13, 14 lut 2016
Gobasia a masz zdjęcie swojego powojnika z bliska? On ma takie charakterystyczne pręciki
katel 23:32, 14 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Aniaaa pewna nie jestem ale ten Twój to chyba nie jest Polish Spirit, on ma ciemniejsze pylniki u podstawy, zobacz sobie Etoile Violette.
Polish Spirit tak jak Gobasia napisała to taki pancerny jest, wybierając clematisy warto korzystać z tej listy:
http://www.clematis.com.pl/pl/informacje-o-roslinach/porady/458-lista-powojnikow-dla-poczatkujacych
bo jest dużo delikatnych odmian i potem chorują i łatwo się zniechęcić.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
gobasia 11:14, 15 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Jana napisał(a)
Dziękuję, też mam serduszka u mnie powojniki nie chcą rosnąć, to znaczy jeden jaki miałam mi padł i się zraziłam, ale mam na nie ochotę jak widzę u innych i to ogromną są piękne

ja doświadczenia z powojnikami nie mam mam tego jednego tylko,i to od wielu lat i nie bylo nigdy z nim problemu ,nigdy go nie okrywałam,nie nawoziłam niczym specjalnym,wczesną wiosną ścinam nisko nad ziemią i to wszystko.ten co mam to jest młoda sadzonka posadzona wiosną [stary zniszczyli mi jak ocieplali dom]
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
gobasia 11:33, 15 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Aniaaa napisał(a)
Gobasia a masz zdjęcie swojego powojnika z bliska? On ma takie charakterystyczne pręciki

z bliska nie mam,ale mój ma chyba jaśniejsze pręciki,myślałam ze mój to Polish Spirit,chyb,że tak jak pisze Kasia Twój jest Etoile Violette
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
14:41, 15 lut 2016
Katel,Gobasia a przez tyle lat myślałam,że mój to Polish Spirit a to Etoile Violette.FaktyczniePolish ma inne pylniki jak doczytałam,ma fioletowoczerwone na zielonkawych nitkach a Etoile żółtokremowe.Mój ma żółtokremowe więc to Etoile Violette No i jeszcze Polish jest przeważnie czteropłatkowy a mój ma więcej płatków.
Gobasia wszystko wskazuje na to,że Twój to Polish Spirit
Pozdrawiam

edit: na tym zdjęciu Twój ma po 4 łatki ale na poprzednim widzę po 5 płatków To już sama nie wiem jaki masz
katel 21:53, 15 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Polisch Spirit może mieć i pięciopłatkowe kwiaty. Gobasiu a to zdjęcie jest śliczne, uwielbiam takie energrtyczne zestawienia kolorów .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
gobasia 11:40, 16 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
katel napisał(a)
Polisch Spirit może mieć i pięciopłatkowe kwiaty. Gobasiu a to zdjęcie jest śliczne, uwielbiam takie energrtyczne zestawienia kolorów .

ma kwiaty o różnej ilości płatków,i kwitnie długo ,w sprzyjających warunkach nawet od lipca do mrozów

Poczatek lipca hortensja w pakach



a to z końca września i jeszcze kwitnie


Chyba muszę go przyciąć bo już ma pąki
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
zszywka 19:45, 16 lut 2016


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Ale ładny powojnik Muszę poczytać o odmianach i sobie jakiegoś sprawić
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Basilikum 20:05, 16 lut 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
powojnik sliczny i kolor ma super
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
gobasia 11:56, 17 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354

Takie wyhodowałam maleństwo


____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies