Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gożdzikowa - wiejski ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Gożdzikowa - wiejski ogród

gobasia 14:59, 19 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Makao_J napisał(a)
No hej.
Moja propozycja: jeśli zabierasz stamtąd żurawki no to fajnie.
-bukszpany się rozrosną więc nie wsadzałabym już tam nic w środek ani na brzegi czegoś co się mocno rozrasta. Bardziej chyba uderzyłabym w coś na niewysokim pniu w środek rabaty np.trzmielina. I dosadziłabym coś nisko płożącego np. runiankę.

-albo dosadź do tych bukszpanów w środek szałwię a na brzeg stipę

to jest pólnocna strona ziemia prochnicza i wilgotna,...a może hakone?
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Iwk4 16:08, 19 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Hortensje, to fajny pomysł. 4 by się zmieściły. Ale ja bym bukszpany posadziła wtedy tylko przed hortensjami. Zdaje się, że z tyłu też są.
Danusia radzi, by sadzić te średnich rozmiarów 5-7 sztuk na metrbieżący. Tak, by sie lekko stykały. Wtedy efekt obwódki jest zadowalający w szybkim czasie.
Takie coś bym tam widziała:

Zobacz, tą obwódkę przy hortensji sadziłam jesienią:

W plecach hortensji mam Miscant Claine Fontanne, w nogach żurawki czerwone, jako powtórzenie koloru dla wiśni Nigry, obwódka tylko z dwóch stron, a w wolnym miejscu mam jeszcze bodziszki. Tutaj mam jedną hortensję Polar Bear. Długo wybierałam rodzaj, w końcu zdecydowałam się na tą. Ma piękne, duże kwiaty. Długo białe. W innym miejscu mam Limlight i Vanilia Fraize. Na brak trawy nie patrz, bo wjazd czeka na kostkę, może za rok ...

____________________
Ogródek Iwony II
Makao_J 16:26, 19 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Jeśli możesz przesadzić bukszpany to może sobie zrób tę hortensjadę. W cień to na pewno ogrodowe będą pięknie wyglądać. Czy przezimują to ciężko powiedzieć. U Mirelli szpaler ogrodowych co sezon zachwyca.

Wówczas jak chcesz możesz podsadzić je tą hakone (tylko sprawdź ich rozmiary bo lubią tworzyć wielkie do 1m kępy.

Albo podsadzić je żółtą funkią i srebrną kostrzewą. Ładnie by wyglądały wtedy hortensje w różowym odcieniu.

Albo zrobić tylko tak
https://pl.pinterest.com/pin/72690981460566498/
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Iwk4 16:47, 19 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, ale ogrodowe nie dają gwarancji kwitnięcia co rok. Wiem, ze jest jedna odmiana, co kwitnie, nie znam jej nazwy. Wystarczy jednak, że mróz zmrozi pąki kwiatowe i będzie sama zieleń liści. Szkoda miejsca. Ja mam Vanilki w półcieniu - słońce tylko rano i ładnie kwitną. Bukietowe kwitną na tegorocznych przyrostach. Każda gałązka kończy się kwiatkiem. A z ogrodowymi jest różnie. Ja rok temu dostałam ogrodowe w prezencie. Piękny okaz, ale nie wiem, czy mi w tym roku zakwitnie, mimo, że rośnie w zaciszu i go opatuliłam na zimę.
____________________
Ogródek Iwony II
Anda 17:02, 19 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Basiu, to bardzo dobre miejsce na hortensje. Ogrodowe serii Endless Summer kwitną zawsze, na tegorocznych i ubiegłorocznych pędach. Mam z tej serii hortensje The Bride i tylko w pierwszym sezonie mało kwitła, potem już była ładna. Jest jeszcze seria Forever & Ever, która kwitnie na tegorocznych i ubiegłorocznych pędach. Sprawdź, która jest u Ciebie bardziej dostępna i sadź
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Iwk4 17:06, 19 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ja też sobie zapiszę te nazwy. Jeśli moja odmówi kwitnięcia, poszukam te, co Anda polecasz
____________________
Ogródek Iwony II
Makao_J 17:13, 19 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No widzisz - ja na bukietowych się nie znam bo jeszcze nie miałam, ale Ewa podsunęła Ci fajne egzemplarze.

Ten plan co narysowałaś też jest fajny.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 17:21, 19 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Jeśli chodzi o trawy to Carex w odmianach lubi półcień. Ładnie wyglada tez Luzula sylvatica Marginata - to odmiana wyhodowana przez mistrza Karla Foestera . Wiosna na tej cienistej rabacie ładnie wyglądałaby Anemone nemorosa, która kwitnie na bialo. Bardzo ładnie wyglada tez Epimedium w odmianach, ma śliczne, delikatne kwiaty. Latem w cieniu ladnie kwitnie Geranium nodosum Silverwood na biało, a Simon na różowo. Do cienia jak najbardziej nadaje się tez Liriope muscari - ślicznie kwitnie. Późną wiosna ładnie kwitnie tez Tiarella cordifolia Brandywine. Jesienią oprócz hortensji mogłoby kwitnąć Hypericum androsaemum Orange Flair. To duża roślina.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:23, 19 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Dziewczyny, fajnie ze wpadłyscie na te hortki. One takie piękne, a ogrodowe to najpiękniejsze jedynie we Francji widziałam. Nawet u mnie im czasem za zimno.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
iwka 17:36, 19 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Ogrodową mam jedną, nawet nie wiedzialam o istnieniu takich pewniakow kwitnących. Też sobie zapisałam

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies