Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

kamila66 10:16, 22 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Witam się Toszka dobrze Ci radzi, zmiana koloru altany pomoże go unowocześnić. Małe przeróbki i może wyglądać podobnie do tej http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-altanka_4.php
Osobiście bardzo lubię skarpy i nierówności terenu dzięki temu ogród może być dużo ciekawszy
Tu możesz zobaczyć jakie skarpy robiła Danusia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=8
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kasja83 07:31, 23 lis 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
iwka-witaj i dzięki
kamila66-witaj

hmmm.Chyba do tematu muszę podejść metodycznieZrobię więcej fotek frontu domu i od tego zacznę.W końcu mam całą zimę na planowanie
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kasja83 09:40, 23 lis 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
No, więc, żeby był jakiś ogólny pogląd wrzucam tutaj mapkę mojej działki plus moje amatorskie oznaczenia.Tak sobie myślałam, ze w pierwszej kolejności chciałabym ogarnąć teren przed domem i może coś wokół tarasu.
Na czerwono zaznaczyłam rabaty, które chciałabym stworzyć. Biała komunikacja raczej widziałaby mi się w formie prostokątnych płyt betonowych.
Chyba najprościej byłoby mi zacząć od zagospodarowania tych małych rabat wtopionych w kostkę brukową-myślałam tu o połączeniu jakichś zminozielonych kulek plus ciekawa trawa(nieduża), ewentualnie na tej rabacie pod oknem coś wyższego. Po południu zmierzę gabaryty rabat.


Ach no i przeszkadzaja z frontu-tuż obok chodnika jest dekielek szamba- na chwilę obecną ukryty pod małą górką z nasadzeniami,ale myślę, ze będzie to do likwidacji.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
waldek727 12:14, 23 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Witaj Katarzynko.
Ja krótko i na temat.

1) Gleba.
2) Mała architektura.
3) Rośliny.

Niektórzy zaczynają tworzyć ogród w odwrotnej kolejności, ale mnie się wydaje, że od pierwszego punktu będzie lepiej, prościej, łatwiej, taniej i przyjemniej.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kasja83 12:42, 23 lis 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
waldek727 napisał(a)
Witaj Katarzynko.
Ja krótko i na temat.

1) Gleba.
2) Mała architektura.
3) Rośliny.

Niektórzy zaczynają tworzyć ogród w odwrotnej kolejności, ale mnie się wydaje, że od pierwszego punktu będzie lepiej, prościej, łatwiej, taniej i przyjemniej.
Pozdrawiam.


Waldku nie bardzo rozumiemW sensie, że mam dookreślić co do gleby itd.?Czy też mam zacząć od jej wymiany?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Gardenarium 16:16, 23 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak myślałam, wszystko rozumiem. Gabion to wspaniały pomysł i pasuje do domu, stylu itd...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasja83 16:45, 23 lis 2015


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Czyli Danusiu zmierzam w dobrą stronę?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Filemon24 07:29, 25 lis 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Szkoda że te ogrodzenie takie zrobiliście bo one do nowoczesnego stylu w ogóle nie pasuje i do twojego domu,
jeśli ci chatka puchatka nie pasuje to ja bym rozebrała i zrobiła sobie coś co mi będzie odpowiadać, ale ja już tak mam zero sentymentów jak mi coś nie leży to to likwiduje dziadkowi bym powiedziała że była wichura i się uszkodziła i trzeba było rozebrać
W ogóle nie lubię takiego podejścia nie podoba mi się ale szkoda moi rodzice tak mają i mnie to wkurza strasznie. Coś wygląda na działce już nie powiem jak ale nie bo szkoda bo się wydało na to pieniądze i niech już tak zostanie
Ja też mam chatkę puchatka mówię tak na taką budę po królikach którą mam na działce a oczywiście ojcu szkoda było ją spalić....
____________________
beta 09:34, 25 lis 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Filemon...ty jeszcze na tym forum jesteś?....twoje komentarze są żenujące...skoro Dziewczyna pisze, że ma sentyment i nie chce rozbierać, to daj jej spokój.... w życiu liczy się coś więcej niż tylko dążenie do celu za wszelką cenę...odpuść sobie Filemon...będziesz zdrowsza
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
kamila66 11:53, 25 lis 2015


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
waldek727 napisał(a)
Witaj Katarzynko.
Ja krótko i na temat.

1) Gleba.
2) Mała architektura.
3) Rośliny.

Niektórzy zaczynają tworzyć ogród w odwrotnej kolejności, ale mnie się wydaje, że od pierwszego punktu będzie lepiej, prościej, łatwiej, taniej i przyjemniej.
Pozdrawiam.


Słuchaj Waldka i jego cennych rad
1. Gleba - od tego masz zacząć, poprawić jej jakość, trzeba ją po budowie nakarmić. Później już tego nie zrobisz. Załatw obornik, kompost ect.
2. Zaplanuj wszystkie elementy stałe, wiatę już masz, może kompostownik i drewutnię, ognisko, warzywnik, nie wiem co tam potrzebujesz.
3. Rośliny na końcu przed nimi ustal kształt rabat.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies