Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

AgataP 10:30, 07 kwi 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Aga ale masz wysiewów - oby się wszystko przyjęło
Ja wysiewy do gruntu będę uskuteczniać w połowie kwietnia bo to jest dobry czas wg. kalendarza biodynamicznego
Reszta sobie rośnie u Mamy pomidorki też
____________________
Z Pszenicznej...
AniMa 10:31, 07 kwi 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Dżisas...szkółka normalnie, no...ale tego jest
Niech Ci pięknie rośnie
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Makusia 11:06, 07 kwi 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Wendy79 napisał(a)


Moje "niewielkie" doświadczenie mówi: wtedy, gdy pojawi się para liści właściwych U mnie są one już trochę większe, ale jeżeli masz już takie listki, to możesz ( podłużny listek poniżej tych właściwych, to pierwsza para liści "siewkowych" - niewłaściwych)




Pomidory przy pikowaniu można wsadzać naprawdę głęboko, z łodyżki wypuszczają wtedy dodatkowe korzonki.


Ok- zrozumiałam, ale pojawiło się pytanie dodatkowe
Czy żeby pojawiły się liście właściwe, muszę te chwiejki-siewki poprzerywać, żeby zrobić im miejsce? Bo rosną w małym pojemniczku -powiedzmy jak rzeżucha gęsto No może rzadziej, ale jednak..
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
mira 12:01, 07 kwi 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ja to się boję do Ciebie zaglądać -ale jak sobie popatrzę na wysiewy to znów mi się chce.
Ja swoje lobelie i kleome chyba powoli wywalę do ogrodu bo mi ciasno choc mam dostać nowy blat dluzszy

Ciekawi mnie dlaczego tak Malo jest ziemi w tych kubeczkach czy będziesz dosypywać?

Zdrowka zdrowka życzę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Wendy79 12:50, 07 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
margaretka3 napisał(a)
Ja skończyłam wczoraj pikować. I wysiałam sobie mnóstwo nowych nasionek, między innymi baardzo dużo nowych odmian dyń i różnych odmian kosmosów.
Widzę, że i u Ciebie dalea jest taka bardzo rachityczna. Mnie sporo siewek dalei padło, ale na szczęście coś jeszcze zostało.


Dalea biała padła mi zupełnie, trzyma się tylko ta purpurowa i to tylko 5 sztuk, i od dłuższego czasu w takiej samej formie. No nic, co będzie to będzie.
Zmotywowałaś mnie, dzisiaj sieję dyniowe. Pewnie coś innego też wpadnie mi w łapki.
Nudzę się niesamowicie Przerabiam więc niektóre wątki. Obecnie: Rytlogród http://www.ogrodowisko.pl/watek/6903-rytlogrod-na-18-stop-hop-siup?page=14, trochę Ogród do kwadratu http://www.ogrodowisko.pl/watek/2253-ogrod-do-kwadratu?page=23 i Mój skromny ogród http://www.ogrodowisko.pl/watek/4818-moj-skromny-ogrod
Chcę do ogrodu!!!
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 12:52, 07 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
To ja powinnam już wysiać cynie.

Imponujące wysiewy. I zagony warzywne! I powstające rabaty.


Cynie chyba w sześciu kolorach, chcę ich dużo w tym roku Macham Pszczółko
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 12:54, 07 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Aga ale masz wysiewów - oby się wszystko przyjęło
Ja wysiewy do gruntu będę uskuteczniać w połowie kwietnia bo to jest dobry czas wg. kalendarza biodynamicznego
Reszta sobie rośnie u Mamy pomidorki też


Jedna znajoma z pracy, mówiła mi ostatnio, że ona wszystko na warzywnym wysiewa za jednym zamachem pod koniec kwietnia i jest zadowolona. Pytanie tylko, co dla niej oznacza "wszystko"?
W każdym razie młode kapustne przed Wielkanocą planuję umieścić na ich docelowym miejscu. Kolejne pokolenia bowiem mi już wschodzą
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 12:55, 07 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AniMa napisał(a)
Dżisas...szkółka normalnie, no...ale tego jest
Niech Ci pięknie rośnie


Szkółka, tak czasami chciałabym
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 12:56, 07 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Makusia napisał(a)


Ok- zrozumiałam, ale pojawiło się pytanie dodatkowe
Czy żeby pojawiły się liście właściwe, muszę te chwiejki-siewki poprzerywać, żeby zrobić im miejsce? Bo rosną w małym pojemniczku -powiedzmy jak rzeżucha gęsto No może rzadziej, ale jednak..


Jak rzeżucha? O matko! Nie, raczej nie musisz. Ja bym je zostawiła w spokoju
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 12:59, 07 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)


Ciekawi mnie dlaczego tak Malo jest ziemi w tych kubeczkach czy będziesz dosypywać?

Zdrowka zdrowka życzę


Z kubeczkami, to pozory - duże kubki po śmietanie Nie będę dosypywać, pomidorki wsadzę głębiej, jak będę sadzić w ogrodzie

Dziękuję, chociaż zamiast lepiej, jest gorzej I jeszcze fortunę na leki wydałam, zamiast na róże
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies