Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Zagajanka 23:32, 18 kwi 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Lista róż do wsadzenia imponująca

Cieszę się, ze kaliny dają radę. Myślę, ze magnolia też sobie poradzi. Tylko nawoź ją kilkakrotnie w sezonie i już za parę lat powinna dać czadu.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
AgataP 09:57, 19 kwi 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
W tym oczekiwaniu na koniec choroby i ciepłą wiosnę, zamówiłam kolejne róże:

Alabaster,
Escimo Flower Circus,
Patricia Flower Circus,
Foxy Flower Circus,
Pink Flower Circus,
Guernsey,
Acropolis,
Pastella,
Kurfurstin Sophie

Miejsce czeka na nowe Królowe i na zmiany. Potem biorę się za byliny do ich towarzystwa.




No to poleciałaś z tematem Kupiłaś po 1 szt czy więcej z gatunku?
Ja w tym roku dopiero kupiłam Pastelle, Guernsey mam już, zobaczymy czy się będzie ładnie rozrastać...
Posadziłaś już czy czekasz na poprawę pogody ?
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 22:32, 20 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


No to poleciałaś z tematem Kupiłaś po 1 szt czy więcej z gatunku?
Ja w tym roku dopiero kupiłam Pastelle, Guernsey mam już, zobaczymy czy się będzie ładnie rozrastać...
Posadziłaś już czy czekasz na poprawę pogody ?


Dojechały dzisiaj. Kupowałam po jednej, ale liczę się z tym, że te niskie może będę jeszcze dosadzać. Myślę, że na ten rok to prawie koniec z różami. Może jeszcze przywiozę dwie panny ze Święta Róż, bo czaję się na nie od tamtego roku.
Z sadzeniem to taki problem, że choruję już ponad dwa tygodnie: raz lepiej, raz gorzej, ale od wczoraj mam etap "gorszy". Nie wiem kiedy dojdę do siebie, ręce opadają. Pewnie Maciek będzie sadził.


Zauroczona zdjęciami powojnika u Pszczółki, zakupiłam też taki oto okaz, http://www.clematis.com.pl/pl/encyklopedia?view=plant&plantid=342,
puszczę go jako okrywowego na różanej.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 15:56, 24 kwi 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Aga no tak to jest z tymi chorobami -u nas młoda szwankuje.
W ogrodzie wyczyściłam rabatę z hortkami, zrobiłam kancik i będę korę sypać.
Ale to stopniowo, bo jakieś 30 worków minimum mi wejdzie.
Na bylinówce chwasty wybiłam przez te 4 lata więc mało rośnie, gorzej na różance bo młoda rabata więc tam trzeba częściej zajrzeć. Nie wspominając o warzywniku. Jak sobie radzisz z miejscem pod drzewami owocowymi? pielisz tam, czy pryskasz czymś na chwasty... ??

szykujesz się na weekend różany?? rosarium??
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 16:22, 24 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Aga no tak to jest z tymi chorobami -u nas młoda szwankuje.
W ogrodzie wyczyściłam rabatę z hortkami, zrobiłam kancik i będę korę sypać.
Ale to stopniowo, bo jakieś 30 worków minimum mi wejdzie.
Na bylinówce chwasty wybiłam przez te 4 lata więc mało rośnie, gorzej na różance bo młoda rabata więc tam trzeba częściej zajrzeć. Nie wspominając o warzywniku. Jak sobie radzisz z miejscem pod drzewami owocowymi? pielisz tam, czy pryskasz czymś na chwasty... ??

szykujesz się na weekend różany?? rosarium??


Ja znowu od dzisiaj na L4, zapalenie oskrzeli. Słów brak. Dobrze, że mam dobrą sąsiadkę, to pożycza nebulizator do inhalacji. W końcu znalazłam lekarkę, która nie wcisnęła mi od razu antybiotyku.
O ogrodzie mogę sobie tylko marzyć i obserwować zza szyby. Nie powiem, przejdę się czasami, pogłaskam roślinki, powiem dobre słowo, pozłorzeczę na chwasty (one sobie a ja sobie).
W tzw. sadzie, mam wysianą łąkę kwietną (brzmi szumnie ), a pod drzewkami, w obrębie ich korony utrzymuję ugór czarny. Bardzo rzadko muszę tam plewić. Teraz robiłam to w marcu i myślę, że przez cały sezon będę musiała wyrywać tylko pojedyncze chwasty (tak było w tamtym roku). Nie pryskam ( w części użytkowej w ogóle), teraz Maciek pryskał Leopardem na perz, skutków pozytywnych brak.

Tak, szykuję się Bardzo mi się podobało w tamtym roku.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mira 21:44, 24 kwi 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pozdrawiam, zdrowiej, zdrowiej ogród poczeka - pogoda wstrzymuje wszelkie prace w ogrodzie - ciekawa jestem Twoich róż w sezonie będzie pięknie.

zdrowiej!
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Wendy79 22:06, 24 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)
Pozdrawiam, zdrowiej, zdrowiej ogród poczeka - pogoda wstrzymuje wszelkie prace w ogrodzie - ciekawa jestem Twoich róż w sezonie będzie pięknie.

zdrowiej!


Dziękuję, oby U Góry wysłuchano dobrych życzeń
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Monia81 08:17, 25 kwi 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Zdrówka życzę, ogród poczeka i tak pogoda nie najlepsza....
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
mira 08:29, 25 kwi 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tej zoski będę bardzo ciekawa bo mnie nęci a acropolis mialam jesienią wsadzona wiosna slaby start i kaput ale mejsca dobrego chyba nie miala

Zatem czekamy
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Wendy79 13:49, 25 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Własnie odebrałam dostawę ze sklepu FutureGardens. To były moje ostatnie zakupy u nich, bardzo nieprofesjonalny stosunek do klienta (duży problem z dostawą, paczka od środy leżała na magazynie we Wrocławiu i mimo mojej interwencji, sklep się za bardzo nie interesował sprawą), po za tym chciałam byliny, a nie mchy i wątrobowce. Rośliny mają tak mokro, że szkoda gadać (tydzień po wysyłce), ciekawe czy nie są przelane.

Dobrze, że chociaż grujecznik wygląda na całego....

Wrrry... Moje "wypasione" floksy...



____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies