Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Pszczelarnia 16:24, 07 lis 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
250 szt. grabów i od razu super to wygląda!

Ja tez na gorąco zapisuję - mniej kwiatów w warzywniku a więcej warzyw.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wendy79 16:39, 07 lis 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pszczelarnia napisał(a)
250 szt. grabów i od razu super to wygląda!

Ja tez na gorąco zapisuję - mniej kwiatów w warzywniku a więcej warzyw.


Ha, a u mnie odwrotnie, więcej kwiatów w warzywniku. Nagietki już się pięknie wysiały, szkoda tylko, że niekoniecznie tam, gdzie bym je widziała Będziemy musieli się jakoś dogadać. Przycięłam maliny, wyrzuciłam jeżynomaliny i od razu więcej widać.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
mira 19:13, 07 lis 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wendy79 napisał(a)


Co wyszło mi w podsumowaniu? Hmmm, to pytanie zmusiło mnie do przemyśleń.
Nie jestem znawcą róż, wszystkiego się uczę, ale nie dałam się znajomym, którzy ciągle odradzali mi róże, bo są kłopotliwe i uciążliwe w utrzymaniu. Nie ma drugich takich roślin u mnie, tak intensywnie obserwowanych, wręcz z czułością. Różane rabaty były pierwszymi, które plewiłam, podlewałam, nawoziłam (wszystko robiłam tam z przyjemnością).
Numerem jeden dla mnie w tym roku była Majestic. Za zdrowotność, pięknie zbudowany krzak i nieoczywisty kolor. Zachwycała Pink Peace i pnąca Pink Cloud. Każda z Angielek zachowywała się w którymś momencie, jak rozkapryszona Dama, ale czekam na przyszły rok i na to co pokażą, gdy dojrzeją.
Różanka powiększa się, już przygotowałam ziemię. Dojechały dzisiaj nowe krzewy (niestety bez Voyage), dojdzie dużo nowych bylin do towarzystwa.
Róże, to będzie super przygoda, już to czuję


Ci znajomi mają rację - róże są wymagające i nie ma co się czarować że nie, no może za wyjątkiem okrywowych może jakiś pnących, ale generalnie wymagają stalej uwagi - no ale przecież to lubimy Yu już też

Ta róża Voager podoba mi się

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
violka171 20:12, 07 lis 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Witaj Agnieszko
napisałam na priv namiary na chryzantemy
pozdrawiam serdecznie i zapraszam też do siebie
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Wendy79 20:41, 07 lis 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
O tyle urośnie różanka. Część już przekopana i posadzone nowe róże, większość przesadzeń zostawiam na wiosnę, bo muszę przesadzić m.in. lawendę.




U mnie wciąż niektóre kwitną i mają nowe pąki.

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 20:44, 07 lis 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
violka171 napisał(a)
Witaj Agnieszko
napisałam na priv namiary na chryzantemy
pozdrawiam serdecznie i zapraszam też do siebie


Bardzo dziękuje i pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AniMa 20:49, 07 lis 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Agus, ale sobie pracy na wiosnę zaplanowałaś....
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AgataP 10:15, 08 lis 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
O tyle urośnie różanka. Część już przekopana i posadzone nowe róże, większość przesadzeń zostawiam na wiosnę, bo muszę przesadzić m.in. lawendę.




U mnie wciąż niektóre kwitną i mają nowe pąki.



No to poszłaś na całość... Zrobisz obwódkę? czy kwatery... jak to zaplanowałaś? a co z trawnikiem i nietrawnikiem ?
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 20:12, 08 lis 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ogólny plan ogrodu. Dom trochę źle umiejscowiłam ( powinien być bliżej ogrodzenia z przodu i o metr przesunięty do prawej strony), ale nie zmienia to ogólnej koncepcji.




Przemyślałam wszystkie za i przeciw, moje obecne czasowe możliwości zajmowania się ogrodem, przeanalizowałam to, co mi przeszkadzało w tym roku. Przegadaliśmy wszystko z eMem i postanowiliśmy jednak nie rezygnować z trawnika. Niech eM też ma jakieś obowiązki, bo jakoś go nie widzę przy plewieniu.
Przód i boki mają z założenia być jak najmniej absorbujące,zdecydowanie więcej pracy przewiduję na różankach i bylinówkach.
To jest oczywiście część "ozdobna"ogrodu, za plecami grabów jest jeszcze sad, a dalej ogród warzywny (druga połowa działki).
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 20:16, 08 lis 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


No to poszłaś na całość... Zrobisz obwódkę? czy kwatery... jak to zaplanowałaś? a co z trawnikiem i nietrawnikiem ?


Raczej myślałam o nasadzeniach bardziej swobodnych. Róże sadzone trzema pasami od najwyższych do najniższych. Pomiędzy nimi byliny, ewentualnie delikatne trawy dla lekkości.
Do tego kule bukszpanowe, które zapewne będą u mnie elementem łączącym różne rabaty.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies