Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

AnnaCh 19:03, 30 paź 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kasia, ale Ty masz drzew Koniecznie muszę u siebie o nich pomyśleć
____________________
Ania - Malutki pod lasem
katel 22:39, 30 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Anda napisał(a)
Piękną masz jesień w ogrodzie. Uwielbiam derenie Szkoda, że ta fotka z podpisanymi drzewami taka maciupka, nic nie widzę

Derenie są cudowne ja też je uwielbiam, mój najstarszy na froncie domu niestety w tym roku zachorował a zawsze był największą atrakcją ogrodu - tak wyglądał rok temu (ten czerwony).

W tym roku niestety tak, nie świeci czerwienią

Co do nazw to nie wiem jak zrobić żeby lepiej było, może tak?



amelia_b napisał(a)
No to się napracowałaś

No bo mi te napisy wywalało ciągle i od nowa musiałam robić .

jolanka napisał(a)
Kasiu, jeszcze u Ciebie sporo liści na drzewach i krzewach. Jesienne kolory barwią Ci ogród cudownie.

Jolu zdjęcia z 27 w międzyczasie był przymrozek i dwa dni wiało jak diabli lodowatym wiatrem no i już dziś to łysawo jest ale za zimno na zdjęcia i nie chciało mi się nosa wyściubić z domu .

AnnaCh napisał(a)
Kasia, ale Ty masz drzew Koniecznie muszę u siebie o nich pomyśleć

Sporo już nadziubdziane, kilka do przesadzenia i jeszcze kilka do dosadzenia ale już nie za wiele się zmieści , miało być kolorowo i raczej będzie.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Kasya 07:36, 31 paź 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
Obejrzałam fotki, śliczna kolorki i wszystkie maja liście u mnie Juz dużo gołych
i super ze wszystkie podpisane
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
kasja83 18:24, 31 paź 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
katel napisał(a)

Derenie są cudowne ja też je uwielbiam, mój najstarszy na froncie domu niestety w tym roku zachorował a zawsze był największą atrakcją ogrodu - tak wyglądał rok temu (ten czerwony).

W tym roku niestety tak, nie świeci czerwienią




Szkoda derenia...może się weźmie jeszcze w garść.Różnica niestety jest.Próbowałaś go jakoś ratować?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
katel 21:23, 31 paź 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Kasya napisał(a)
Obejrzałam fotki, śliczna kolorki i wszystkie maja liście u mnie Juz dużo gołych
i super ze wszystkie podpisane

Staram się , u Ciebie też pięknie popodpisywane.

kasja83 napisał(a)

Szkoda derenia...może się weźmie jeszcze w garść.Różnica niestety jest.Próbowałaś go jakoś ratować?

Pryskałam ale to plamistość nie da się cofnąć tylko zatrzymać się udało. Pierwszy raz mi się pochorował i mam nadzieję że to będzie ostatni
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
anna_t 19:50, 03 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
katel napisał(a)
Heptakodium chińskie, cibora zmienna, budleja, Pashmina.

Kasiu musze koniecznie zgłębic Twój watek bo masz wiele nietypowych na forum roślin...
powiedz proszę masz fotki Heptakodium przebarwionego jesiennie? szybko u Ciebie rośnie? szybko gubi liście i jak szybko wisoną dostaje?
będę wdzięczna za informacje o tym drzewku bo zastanawiam sie nad posadzeniem 2szt na srodku ogrodu w rabatach środkowych z trawami ozdobnymi..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
katel 23:38, 03 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj Aniu! Mam sporo różnych dziwadeł (czy perełek jak kto woli ), nie potrafię się nim oprzeć ale ogród świeży więc większość to maluszki.
Jest u nas wątek o heptakidium, sama mam zamiar wstawić tam kolejne fotki ale z czasem znowu cieniutko, jak nadrobię to powstawiam.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3794-heptacodium-miconioides
Tymczasem tu wrzucę kilka
Co do przebarwiania to jutro cyknę, choć już chyba nie za wiele ma liści ale u mnie takim lodowatym wiatrem wieje że mnie dziś 2 razy z ogrodu pogoniło - podobno jutro ma być lepiej. To jest z wczoraj, liście nie za bardzo się przebarwiły tyle, że jesienią zawsze mają takie ciemne obwódki.

Tu zdjęcia z 27 października.


Co do gubienia liści to raczej się nie spieszy a wiosną pierwszy startuje, przynajmniej u mnie. Dobrze znosi zimy, choć odkąd u mnie jest to takich super mrozów nie było i drzewko osłaniałam włókniną i podsypywałam korą od serca - myślę że kora pomaga zimować. Nie chorowało i nie miałam na nim żadnych szkodników - odpukać.
Jedynie pokrój może się niektórym nie podobać bo to taki rozczochraniec - ale ja go bardzo lubię. Tu jeszcze z 6 września.


____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
anna_t 11:35, 04 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasiu dziękuję. szukałam po polskiej nazwie wątku
czyli zimuje bez problemu i ładnie przyrasta. pokrój mi odpowiada bo ja poszukuje czegoś wielopniowego, twoj taki jest z tego co widzę?
powiedz kupowałaś go stacjonarnie czy mozesz coś z neta polecić?
jesienne przebarwienie raczej żółto-miedziane, nie czerwonawe?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
katel 19:39, 04 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Kupowałam przez internet chyba przez All.. ale nie pamiętam u kogo . Co do przebarwienia to opisy są że na czerwono ale u mnie ma tylko delikatny rumieniec, może jeszcze za młody a może Ph ma za wysokie, nie wiem. Dzisiejsze zdjęcia, całkiem sporo jeszcze liści.



Zaraz jeszcze fotki wstawię do wątku tematycznego bo akurat i korę sfociłam .
Co do zlewu w związku z rozmową u Kasji to odpowiedziałam chwilę temu ze swojego jestem super zadowolona ma świetną powłokę i kamień nie trzyma się go za bardzo.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
anna_t 20:16, 04 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ja osad na zlewie to przeżyję, bardziej drazni mnie doprowadzanie do blysku czarnego blatu z granitu..czym ty czyścisz?

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies