Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

Anda 20:21, 04 lis 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Kasiu, piękny Twój okaz heptacodium Ten, którego widziałam w szkółce, miał całkiem czerwone liście. Pewnie to kwestia gleby. Mam go na mojej liście i jesli tylko kiedyś znajdę miejsce, to go posadzę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
katel 22:55, 04 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
anna_t napisał(a)
ja osad na zlewie to przeżyję, bardziej drazni mnie doprowadzanie do blysku czarnego blatu z granitu..czym ty czyścisz?


Mi się czarny marzył star galaxy ale mam biały laminowany też z zatopionymi srebrnymi drobinkami i w połysku tak więc nie doradzę.
Aniu przypomniało mi się gdzie kupiłam moje heptakodium - w e-clematis, przy okazji zakupu powojników.

Anda napisał(a)
Kasiu, piękny Twój okaz heptacodium Ten, którego widziałam w szkółce, miał całkiem czerwone liście. Pewnie to kwestia gleby. Mam go na mojej liście i jesli tylko kiedyś znajdę miejsce, to go posadzę

Jak ja kupowałam było tylko zwykłe, teraz jest jeszcze Minhep - podobno bardziej kompaktowe.
U mnie pewnie jest za mało kwaśna gleba, na czerwono jeszcze się nigdy nie wybarwił, nie zakwaszałam mu ziemi a i tak radzi sobie doskonale a mi w zasadzie już nie zależy żeby był czerwony bo obok posadziłam derenia który się tak wybarwia
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 10:26, 05 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
W tym roku mój śniegowiec pięknie zakwitł (pomimo że jest jeszcze malutki) i fantastycznie się przebarwił, same duże, błyszczące liście też mi się podobały ale muszę przyznać że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona , kwitnienie to oczywiście majowe.



____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 10:32, 05 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Jeszcze jedno wrześniowe i jedno październikowe.

Aniu i jeszcze dereń kwiecisty październikowy ale nie z tego roku bo jak napisałam pochorował mi się.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
gobasia 10:50, 05 lis 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
katel napisał(a)
W tym roku mój śniegowiec pięknie zakwitł (pomimo że jest jeszcze malutki) i fantastycznie się przebarwił, same duże, błyszczące liście też mi się podobały ale muszę przyznać że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona , kwitnienie to oczywiście majowe.





śniegowiec -ale sympatyczna nazwa
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
anna_t 13:30, 05 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
dereń kwiecisty przepieknie sie przebarwia ale sniegowiec tez tak ciekawie..naprawde same perełki masz !
nastawiasz się glównie na krzewy, jaki chcesz ogród?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
amelia_b 14:24, 05 lis 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Na tego derenia to i ja poluje prawda Kasiu?
____________________
Pogubiłam się po drodze
katel 17:30, 05 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
gobasia napisał(a)


śniegowiec -ale sympatyczna nazwa

Tak, taka słodziutka - zupełnie odwrotnie niż np. pluskwica .

anna_t napisał(a)
dereń kwiecisty przepieknie sie przebarwia ale sniegowiec tez tak ciekawie..naprawde same perełki masz !
nastawiasz się glównie na krzewy, jaki chcesz ogród?

Próbuję różnych roślin, co do większości mam spore obawy o to czy poradzą sobie u mnie zimą ale na razie całkiem nieźle to wychodzi i niektóre naprawdę piękne są.
Ogród na pewno będzie trochę ogrodem kolekcjonerskim a poza tym miało być kolorowo i trochę dziko ale w tym roku różyczki dostałam no i nie wiem jak się sytuacja rozwinie . Jestem jeszcze na początku drogi pierwsze nasadzenia były w 2012 ale potem przez rok ogród był pozostawiony sam sobie więc tak naprawdę ten rok 2016 był dopiero czwartym. Na razie skupiłam się na większych roślinach żeby szkielet zbudować.

amelia_b napisał(a)
Na tego derenia to i ja poluje prawda Kasiu?

Zgadza się, tylko Ty chcesz chyba derenia kousa - tego co u nas w szkółkach jest
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
jolanka 20:03, 05 lis 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kasia, nie znalam tego śniegowca, fajnie wygląda
też kupuje pojedyncze rośliny i ciesze się jeśli przetrzymują u mnie zimę Jak oglądam ogrody projektowane przez specjalistów i widzę duże plamy roślinne to tez mi sie podoba ale i tak kupuje to, co w danej chwili mi sie podoba - cieszy mnie kiedy łażę po ogrodzie i widzę takie różności
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
KasiaWB 09:25, 06 lis 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
jak szkielet urośnie, to warunki nieco się zmienią oczywiście na lepsze - będzie osłona Doświadczam tego z jednej strony tam gdzie mam serby, ale wczoraj również zobaczyłam jak dobrą robotę robi mi żywopłot z tujek m.in. osłania ogródek od chwastów z sąsiednich działek, dosłownie zatrzymuje je przy siatce i jakby mniej mam przeciągów )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies