Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

amelia_b 07:41, 25 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Aniu dzięki Kasi i ja mam ochotę na derenia kwiecistego i już mam dla niego miejsce. Same plusy w nim widzę, a najważniejsze jest to że przebarwia się przy odpowiednich warunkach pogodowych na piękne kolory
____________________
Pogubiłam się po drodze
katel 23:42, 25 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
anka_ napisał(a)
Kasiu kurczę, ile ty masz perełek. Niektóre nazwy musiała sobie wygooglować (ot, choćby Chamedafne północną). Część wpisałam na listę chciejstw - Magnolię Iolanthe, dereń kwiecisty, Śniegowiec, Chief Joseph (to była na mojej liście i utwierdziłam się w przekonaniu, że warto), indygowiec Kiryłowa (naprawdę tak cudnie się przebarwia?), Stolwijk Gold- mam dla niego miejscówkę....Co do Hakonechloa to powiedz kobieto co ty robisz, że tak u ciebie rośnie?
Super skrzynie ...

Tych zakupów troszkę zazdroszczę...


No i kochana przez ciebie przepadłam... doczytałam że Daglezja/Ryki mają sklep internetowy....

Aaaa... ja też mam Zuzię, tylko trochę starszą.

Pozdrawiam serdecznie.

Chamedafne jest kompletnie niekłopotliwa, polecam - podobno znosi podmokłe tereny, u mnie to raczej może chwilami mieć zbyt sucho . Magnolia kwitnieniem mnie zachwyciła ale niestety u mnie jej kwiaty przemarzają, zobaczymy jak w tym roku będzie. Reszta wpisana na listę jak najbardziej godna polecenia - derenia możesz kupić u tego sprzedającego Ogrodnick, znalazłaś chyba adres. Ja Chiefa kupiłam w Daglezji ale w sklepie int. go nie mieli, dogadałam się telefonicznie z nimi i mi go wysłali - jeśli chcesz go to daj znać na priv to Ci szczegóły opowiem co i jak zrobić i kiedy .
Indygowiec rośnie ładnie, kwitnie ładnie ale jak tylko jest troszkę chłodniej to zaraz gubi liście zanim się jeszcze przebarwi - może mieć zbyt mało słoneczne stanowisko u mnie. Stolwijk jest zjawiskowy ale podsycha u mnie, chyba będę musiała go przesadzić - mam ciężką glinę i starałam się pod powojniki ją rozluźniać ale powoli dochodzę do wniosku że one tak bardzo tego nie potrzebują - ciągle badam ten temat .
Co do Hakone to nie wiem sama ale cieszę się strasznie, posadziłam dwie kolejne (w innych odmianach), zobaczymy jak one będą sobie radziły.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 23:44, 25 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
amelia_b napisał(a)
Aniu dzięki Kasi i ja mam ochotę na derenia kwiecistego i już mam dla niego miejsce. Same plusy w nim widzę, a najważniejsze jest to że przebarwia się przy odpowiednich warunkach pogodowych na piękne kolory

Można się zarazić takimi perełkami - ale na szczęście nie jest to zbyt niebezpieczne
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
amelia_b 23:57, 25 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
katel napisał(a)

Można się zarazić takimi perełkami - ale na szczęście nie jest to zbyt niebezpieczne
he he do czasu
____________________
Pogubiłam się po drodze
anka_ 08:35, 26 sty 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
katel napisał(a)
... Magnolia kwitnieniem mnie zachwyciła ale niestety u mnie jej kwiaty przemarzają, zobaczymy jak w tym roku będzie.
Dlatego do tej pory nie mam żadnej magnolii. Patrzyłam jak u sąsiadów piękne, całe pokryte pąkami co roku przemarzają. Ale żywopłot rośnie to może spróbuję....
Może wybiorę się w tym roku do Ryk- moje marzenie zobaczyć ich ogród- jak się nie uda uderzę do ciebie o konkrety transakcji...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
AgataP 11:48, 26 sty 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Kasia przeczytałam o powojnikach - mam już swojego faworyta
buziaczki i dziękuję za podpowiedzi w linkach też - przydały się
____________________
Z Pszenicznej...
Milka 15:17, 26 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Indygowiec cudnie się u mnie wybarwił, z tych strąków lecą nasiona i ciągle nowe krzaki mam. Ale ja mam na patelni i suszy wręcz.
Stolwijk mam rok, jeden rósł super, drugi mniej, zobaczymy, jak tym razem będzie. Jednak wilgoc lubią, ten co był lepszy, miał podlewanie
Jak magnolie Lolantha, u mnie sa pąki, oby w kwietniu nie padły
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
katel 21:53, 26 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
amelia_b napisał(a)
he he do czasu

No co Ty, wciągnęło Cię za bardzo?

anka_ napisał(a)
Dlatego do tej pory nie mam żadnej magnolii. Patrzyłam jak u sąsiadów piękne, całe pokryte pąkami co roku przemarzają. Ale żywopłot rośnie to może spróbuję....
Może wybiorę się w tym roku do Ryk- moje marzenie zobaczyć ich ogród- jak się nie uda uderzę do ciebie o konkrety transakcji...

Ja swoją sadziłam nie mając jeszcze pojęcia o roślinach (kupiłam ją w markecie) i posadziłam w wietrznym miejscu żeby wyhamowywała wiatry - niezła jestem nie - ale nie przesadzę jej, mam nadzieję, że jak większe iglaki podrosną to będzie dawała radę.

AgataP napisał(a)
Kasia przeczytałam o powojnikach - mam już swojego faworyta
buziaczki i dziękuję za podpowiedzi w linkach też - przydały się

Cieszę się, bałam się trochę że Ci bardziej namieszam niż pomogę .

Milka napisał(a)
Indygowiec cudnie się u mnie wybarwił, z tych strąków lecą nasiona i ciągle nowe krzaki mam. Ale ja mam na patelni i suszy wręcz.
Stolwijk mam rok, jeden rósł super, drugi mniej, zobaczymy, jak tym razem będzie. Jednak wilgoc lubią, ten co był lepszy, miał podlewanie
Jak magnolie Lolantha, u mnie sa pąki, oby w kwietniu nie padły

No to muszę indygowcowi zmienić miejscówkę. Iolanthe i u mnie ma pąki i to sporo, żeby tylko zakwitła to będzie widowisko .

Magnolia Iolanthe z pąkami - październikowa - gdzieś mi zdjęcia giną, miałam styczniową i mi gdzieś wyleciała .

No a tu na tarasie pod stołem postawiłam donice z cebulowymi, nie miałam lepszego miejsca, okryłam styropianem. Te białe po prawej tylko podtrzymują styropian.

Sadzone zgodnie z instrukcjami Danusi - najniżej czosnki potem tulipany i na samej górze krokusy. Tylko, że krokusy już wyłażą!!!

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
agnieszka_m 22:07, 26 sty 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Będzie pięknie

a dzisiaj w Brico były jeszcze cebule tulipanów do kupienia
nawet się nimi zainteresowałam bo ładnie wyglądały ale cena mnie przeraziła

Jakby były przecenione to bym wzieła
____________________
Mój mały ogródeczek :).
hanka_andrus 23:39, 26 sty 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Za chwile i w Twoich donicach zielono się zrobi! A Magnolia z pięknymi pączkami.
Wszystko czeka na słońce i ciepłe noce. Pozdrawiam
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies