Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

Dominika11 07:21, 08 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Kasieńko zdróweczka - szybko dojdź do siebie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Marga 21:48, 08 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witaj Kasiu Powojniki powaliły mnie na kolana! Niezłą kolekcję skompletowałaś.
Przywędrowałam do Ciebie od Gosi, bo zainteresowałaś mnie chęcią stworzenia rabaty z tawuły Goldmund i szałwi. Ja sobie podobną na jesieni zrobiłam, tylko zamiast szałwii wsadziłam lawendę przed tawułami. Tawuły będziesz cięła na półkoliście czy raczej jako dywan chcesz je prowadzić?
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
katel 08:14, 09 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Dominika11 - Dzięki, córcia jeszcze w domu ale ja już śmigam, wczoraj latałam pomiary robić, małej nie można z oka spuścić to na kilka razy ganiałam po 2-3 minuty przekomicznie to musiało wyglądać - wybiegam z domu, kładę miarkę zapisuję, lecę do domu za chwilę wypadam i tak co chwila ale to nie pierwszy i nie ostatni raz .
Marga - Witaj! Dzięki. Tawuły chcę w prostokątny żywopłocik ciąć (ew. w obły gdyby prostokątny źle wyglądał bo tam jest pochyły teren i nie wiem jak to mi w realu wyjdzie) ale jako całość a nie pojedyncze rośliny a przed nimi kilka kępek szałwii (lawendę też biorę pod uwagę gdyby się szałwia nie sprawdziła).
Masz zdjęcia swojej posadzonej? Muszę się do Ciebie na dłuższy spacer wybrać już zaglądałam parę razy ale w weekend na dłużej wpadnę .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Dominika11 08:18, 09 lut 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
niestety mamy taka mają znam to
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AgataP 09:23, 09 lut 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
katel napisał(a)
Lubię oglądać i porównywać jak było i jak jest teraz, tu kolejno 2012, 2013, 2014 i 2015.




Cała rabatka do przebudowy jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku


Ale cudny clematis - ten ciemno granatowy, na 4 zdjęciu. Już widzę go w objęciach new dawn, róży którą mam zamiar posadzić w tym roku. Poza tym masz piękny domek... też jeszcze widzę się urządzasz... zupełnie jak ja
____________________
Z Pszenicznej...
Marga 11:04, 09 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Bardzo lubię ten zakątek w Twoim ogrodzie
Kasiu, wkleiłam zdjęcia dla Ciebie u mnie, żeby Ci nie zaśmiecać wątku. Może Ci się bardziej rozjaśni koncepcja. Ja zamierzam ciąć moje tawuły w poduchy. Widać jak najpierw są 2 rzędy tawuły przechodzące w jeden. Z drugiej strony rabaty (już cienistej) mam posadzone hosty i obwódkę z bukszpanu.
____________________
Ogród dla moich synków
Gocha 12:09, 09 lut 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kasiu przepraszam że nie odpisywałam Ci ostatnio na Twój post na moim wątku ale choroba mnie zmogła niestety- jelitówka i później i nadal kaszel straszny. Ale przeczytałam że Ty podobne choróbstwa miałaś. Postaram się w ciągu kilku dni Ci na wszystko odpowiedzieć. I podziwiam że chciało Ci się przebrnąć przez mój wątek. Pozdrawiam gorąco
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
katel 13:50, 09 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Iwcia - dzięki!
Dominika11 - dokładnie!
AgataP - witaj Agatko! Ten clematis to jeden z moich pierwszych - Viola, on jest fioletowy ale na zdjęciach często wychodzi jako granatowy, jest jak najbardziej godny polecenia choć mój od dwóch lat łapie mączniaka (dopiero pod koniec kwitnienia) ale pewnie podsycha bo mi go kret obrył dookoła i na przykrycie nóżek coś mu trzeba dać.
Domek jeszcze urządzamy, nie ma już tego dużo ale jeszcze chwilkę nam to zajmie
Marga - zaraz polecę zobaczyć , nie wytrzymałam i zajrzałam - będzie ślicznie! U mnie to ma trochę inaczej wyglądać i nie wiem czy wyjdzie po mojemu (tam mam ciasno) ale u Ciebie to od razu widać że wyjdzie i to jak .
Gocha - Gosia, nic się nie przejmuj, wiem jak jest - czasu brak a ta jelitówka wyjątkowo zjadliwa była u mnie dzieciaki nigdy dłużej niż 3 dni nie miały a tym razem po 5 dni . Będę do Ciebie zaglądać, bo u Ciebie to z wątku aż bucha energią i fajnie się czyta.

Dziewczyny a wybieracie się może na kiermasz Eden? Bo ja się wybieram w niedzielę (ale mogę się dostosować), fajnie by było się spotkać!
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Gocha 14:38, 09 lut 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kasiu nie wiem o jakim kiermaszu mówisz. Napisz mi coś o tym. Zawsze chodziłam na targi ale były dużo później.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Marga 14:55, 09 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Gocha napisał(a)
Kasiu nie wiem o jakim kiermaszu mówisz. Napisz mi coś o tym. Zawsze chodziłam na targi ale były dużo później.

Kasiu, Gosia dobrze mówi. Targi ogrodnicze będą dopiero 23-24 kwietnia. Fajnie by było poznać ogrodowiskowe forumki z lubelszczyzny na żywo.
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies