Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

kasja83 07:55, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Mówisz, że listy po domu chowasz?Jak kiedyś znajdziesz to będziesz może zdziwiona tym, co chciałaś mieć w ogródku.Ja jak spojrzę na swoje gusta-to Bogu dziękuję, ze nie zabierałam się za robienie ogródka 4 lata temu-wszędzie byłyby tuje i powsadzane gdziekolwiek dary losu od tećiowejW układzie przypadkowym oczywiście
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
katel 23:59, 12 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Agnieszkz_malysa - na teraz to werbena i liatra kłosowa a później to pomidorki i coś się jeszcze pewnie znajdzie
kasja83 - no chowam, jakoś trzeba sobie radzić a na dodatek podobają mi się wszelkie dziwolągi a z czasem to mi się coraz więcej a nie mniej podoba.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Kasiek 17:41, 13 lut 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Dziekuje jeszcze raz, swietnie Ci to wyszlo
____________________
Bawarka
katel 19:37, 13 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Kasiek napisał(a)
Dziekuje jeszcze raz, swietnie Ci to wyszlo

Dzięki Kasiu! Jak się człowiek napracuje to potem tak milusio jak go ktoś pochwali .

Udało mi się zrobić pierwszy projekt więc wstawiam, proszę o wszelkie uwagi i sugestie które pomogą mi uniknąć błędów.
Zacznę od opisu. Nie do końca wiem jaki będzie styl ogrodu ale myślę, że to ogród miłośnika roślin który z czasem może jednak ewaluować w ogród miejski na skutek braku czasu (ale to się jeszcze okaże). Najpierw dla przypomnienia zdjęcie satelitarne:

Chodzi o warzywnik z lewej strony domu (patrząc na zdjęcie satelitarne), jest on zlokalizowany wzdłuż budynku. Zdjęcia z jednej i drugiej strony:


Jest tam lekki spadek, do tej pory było obrzeże drewniane które już spróchniało. Teraz chciałabym dać tam drewniane skrzynie na warzywa, chcę je postawić na wąskim pasku kostki lub po prostu na ziemi. Tu rysunek jak miałoby to wyglądać:
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
AnnaCh 19:41, 13 lut 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kasiu, fajnie Tylko ja bym dołożyła kostek po prawej stronie, po co Ci taka przerwa 20 cm? Ciężko będzie tam cokolwiek zrobić.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
katel 19:56, 13 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Zapomniałam jeszcze dodać że jest to ściana wychodząca na zachód. Jak widać na ścianie jest zewnętrzna jednostka klimatyzatora która skutecznie szpeci budynek, wpadłam więc na pomysł aby w tym miejscu pomiędzy skrzyniami posadzić drzewo ale nie chcę aby zacieniało mi warzywnik więc pomyślałam że może być formowane - a więc grab lub buk. Tylko to są wielkie drzewa i tu moje pytanie. Czy można je sadzić tak blisko domu (niecałe 1,5m) jeśli będą regularnie cięte? Czy trzeba wybrać jakąś konkretną odmianę. Bardzo podoba mi się Buk Purpurea Tricolor, czy mogę go tam posadzić?
Jeszcze jedno zdjęcie z widokiem na klimatyzator:

Tak mogłoby być (tu skrzynie tylko dwie bo trudno było mi wrysować trzy):
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 19:59, 13 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
AnnaCh napisał(a)
Kasiu, fajnie Tylko ja bym dołożyła kostek po prawej stronie, po co Ci taka przerwa 20 cm? Ciężko będzie tam cokolwiek zrobić.

Aniu ta wolna przestrzeń przy opasce domu i po prawej to podsypka kostki brukowej, panowie nie żałowali i o tyle się muszę odsunąć (około 20cm) bo skuć tego nie mogę, mam na to zamiar sypnąć żwirek, żeby dziury nie było.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 20:29, 13 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Jeszcze ogłoszenie:
Skleciłam poradnik hortensjowy na podstawie wątku Bożenki - Bozgi, to dokument Word 4MB ze zdjęciami o cięciu, rozmnażaniu, pielęgnacji itd. jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać, tylko na priv. prześlijcie swojego maila . No to takie ogłoszenie .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
iwka 20:31, 13 lut 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
no to ja pierwsza poproszę już piszę prv . Będzie co czytać wieczorem
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Karol99 20:33, 13 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja też z checią poproszę, jeśli to nie problem.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies