Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

galgAsia 14:17, 10 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Widzę, że słonko koleżanka dziś ma A u mnie niespodzianka! znów pada... Oj, pięknie za chwilkę będzie, zacznie się wszystko zielenić Już jestem tą szaroburością zmęczona...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 20:30, 10 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Słonko było w przelocie. Ale dzień był wyjątkowo udany. Koleżanka przywiozła mi 25 kg końskiej kupy.
Nie muszę chyba pisać, że byłam uszczęśliwiona.

W poniedziałek otworzyliśmy wieko studni. U nas niestety opadów nie było tyle, co u Ciebie. Uzbierało się około 2000 litrów. A możliwości są ponad dwukrotnie większe.

Na dole studni jest drenaż, więc powolutku trochę wody ucieka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 21:11, 10 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No, tyle dobra... Sama radość

Muszę znaleźć miejsce pod te duże zbiorniki, wszystkie beczki pełne po brzegi...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 21:13, 10 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
25kg qpy!!! Bosko .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 21:22, 10 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
No, tyle dobra... Sama radość

Muszę znaleźć miejsce pod te duże zbiorniki, wszystkie beczki pełne po brzegi...


Gdzieć mi się rzuciły w oczy i zapisały w pamięci te sześcienne zbiorniki ustawione 2 lub 3 obok siebie i obrośnięte bluszczem. Z daleka wyglądały jak żywopłot.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:23, 10 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
25kg qpy!!! Bosko .


W kupie siła (moc).
Dobrze mieć koleżanki- pasjonatki jazdy konnej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 12:01, 11 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mirko, miedzian działa w niższej temperaturze niż promanal, wiec zwykle to od niego rozpoczyna się opryski. Używam go w sadzie do oprysku grusz, bo z nimi mam problemy (rdza gruszy).
Niektóre źródła podaja, że ma również działanie owadobójcze.
Owady i grzyby lubią zimować w różnych szparkach i zagłębieniach. Promanal robiony jest na bazie parafiny, która gęstnieje. Podejrzewam, że Pszczółka miała na myśli to, że parafina uniemożliwi dobre wniknięcie miedzianu w te zakamarki.
Ale mogę się mylić.


Nie mylisz się, chodzi właśnie o to.

To tak jakbyśmy nakładali peeling razem z maseczką kolagenową w jednym.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:01, 12 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Termometr wskazywał dzisiaj 20 stopni, ale silny wiatr skutecznie mnie zniechęcił do działań na zewnątrz.


Każdego dnia w ogrodzie pojawia się coś nowego.

puszkinia







Siewki wierzb na sąsiednim ugorze już zaczynają pylić. Wierzba Iwa dopiero się do tego szykuje.



Kończą się przebiśniegi, ale w gotowości do kwitnienia jest runianka.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:10, 12 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pojawiają się listki na krzewach.Lubię ten moment, bo zaczyna się proces osłaniania wnętrza ogrodu. Za moment znikną wszystkie niechciane widoki.
żylistek Nikko



tawuła wczesna



dereń Sibirica



berberys Bagatelle



w duecie z tatarakiem trawiastym Ogon- ten drugi nie wymaga cięcia. Rośnie w kształcie wachlarza.



Z każdym dniem trawa coraz ładniej podsycha. Jeśli nie nastąpią intensywne opady, to będzie można zrobić wertykulację trawnika.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:13, 12 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
I dla uspokojenia skołatanych nerwów- obecne gwiazdy ogrodu. Urocze.

















Jesienią dokupię ich jeszcze trochę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies