Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

TAR 15:58, 22 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7554
za hortkami(w ciemno strzelam) sa runianki?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Misia 17:03, 22 kwi 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie wiem, czy pytasz o choinę drzewo, czy o karłowa odmianę Jeddeloh
Najstarszy egzemplarz tej pierwszej wygląda tak
choina
W zeszłym roku była cieta w celu zagęszczenia.

karłowa odmiana wygląda tak- to te zielone poduszeczki między hortensjami








Chodzi o tą pierwszą piękna ile ma już lat?? po zdjęciach widać jakby miała z 3-4 m masz z nią jakieś problemy ??
____________________
Misia - Między brzozami
Gruszka_na_w... 21:04, 22 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Misia napisał(a)


Chodzi o tą pierwszą piękna ile ma już lat?? po zdjęciach widać jakby miała z 3-4 m masz z nią jakieś problemy ??


Choina sama z siebie to drzewo. Zostawiona sama sobie z pewnością osiągnie spore rozmiary. Jest delikatna, zwiewna, raczej ażurowa z natury. Z ciętej można robić piękne żywopłoty dorównujące tym cisowym.
Ten egzemplarz ze zdjęcia wsadzany był 7 lat temu jako 20 cm kikutek. Po 5 latach mocno wyskoczyła w górę. Rok temu cięłam ją w celu zagęszczenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:05, 22 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Tarciu, tak to runianka. Znakomicie zadarnia cieniste zakątki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:22, 22 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Miałam dzisiaj kosić, bo trawa w sadzie trochę przypomina jesienne klimaty.

Żywopłotowe buki zaczęły zrzucać liście. Grabić mi się nie chce. Kosiarka ładnie by to zebrała.







Graby liście zrzuciły jesienią, a teraz już się zielenią. Na początku maja całość powinna już być w całości zielona.



Ze zbierania kosiarką liści nic nie wyszło, bo nadszedł oczekiwany od tygodnia transport 6 kubików drewna. Trzeba było je poprzenosić do drewutni, bo tarasuje wyjazd z garażu. Udało się przenieść połowę.

W sadzie pięknie kwitną grusze. W ciągu dnia było słonecznie, w miarę wietrznie. Może zapylacze się postarają dokonać cudu zamiany tego kwiecia w owoce.



Jabłonki jadalne jeszcze się wstrzymują z otwarciem kwiecia.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:37, 22 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Spektakl rozpoczęła jabłoń rajska Ola. Jak miło jest jeść posiłki w jej towarzystwie. Pięknie ją widać z okna jadalni.






Kwitnienie zaczynają azalie. Mam tylko te drobnokwiatowe. Sztuk dwie.



Pojawiły się listki na klonie pensylwańskim. Ze wszystkich moich klonów rośnie najwolniej.



I żyjąca własnym życiem brzozowa. W nasadzenia między brzozami już nie ingeruję. Rośnie to, co samo sobie tutaj radzi. Aktualnie na plan pierwszy wysuwa się wilczomlecz sosenka.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:54, 22 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Kuklików przybywa. Mam nadzieję, że spotkają się z kwitnącą wiśnią. Ten duet to jeden z moich ulubionych wiosennych widoków.



Brunnera po podlaniu ruszyła z kopyta. Myślałam, że będzie miała mniejsze wymagania wilgotnościowe.



W lutym, podczas cięcia traw, mocno redukowałam wielkość stipowych kęp. Odcinałam kawałki i wykopywałam. Stipy dobrze zniosły ten zabieg. W szczuplejszej wersji lepiej się będą prezentować. Mistrz drugiego planu nie pozwala mi na samotny obchód.



Trzcinniki Overdam są fajne przez cały sezon, ale wczesną wiosną wyglądają najładniej.


Tulipankowo.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 22:17, 22 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zrobiłam obchód razem z Tobą Podrap za uszkiem Mistrza drugiego planu.
____________________
Dwa ogrody
darkowa 22:21, 22 kwi 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Haniu powtórzę się,pięknie u Ciebie

Mam prośbę.Chcę zacząć opryski eko,czyli OW i PW
Poczytałam Polinkę i jej rozmowy z Mazanem,ale mam dylematy..
Czy możesz mi wskazać gdzie kupić kredę,tzn.jaką kredę?
A do PW ?propionan wapnia? gdzie to kupić?
Czytałam również o wapnie,czy nadaje się takie do bielenia drzew wiosną?

I jeszcze czy tymianek a tymol to to samo?Bo zgłupiałam
____________________
krystyna
galgAsia 22:48, 22 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ola prześliczna, nie dziwię się, że nie możesz się napatrzeć Też tak mam, a przecież Twoja większa i piękniejsza
Maksio przekochany, że Ciebie tak pilnuje, dajesz mu poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Nie mogę się doczekać, żeby go poznać osobiście.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies