Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 09:27, 18 sie 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kwiaty kocanki! U mnie też nigdy nie zakwitła
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 20:45, 18 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Dałam do donic pałeczki nawozowe. Może to od tego ta kocanka zakwitła. W zeszłym roku tylko podlewałam. Bezkwietna była.
Popracowałam dzisiaj w warzywniku. Ścięłam gorczycę, którą wysiałam na zielony nawóz na grządkach po groszku, bobie i czosnku. Przekopałam. Uprzątnęłam grządki z pozostałości po ogórkach. Wysiałam grykę. Zmieniłam stanowisko rabarbarowi. Poprzednia lokalizacja była zbyt sucha. Próbowałam go wpleść w rabaty ozdobne, ale nie było mu tam dobrze. Zobaczymy, czy nowe miejsce będzie mu odpowiadało.
Ogród dzisiaj

Mary Rose



Rabata zachodnia





Półksiężycowa

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Figielka 20:55, 18 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Witaj ,
Właśnie trafiłam do twojego ogrodu. bardzo podobają mi się twoje zestawienia kolorystyczne.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
ryska 21:40, 18 sie 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Gabrysiu, wiek dojrzały oprócz minusów , ma tez swoje plusy. Człowiek podejmuje bardziej pragmatyczne decyzje Nic nie musi. Dochodzi jeszcze pokora wobec świata (roślin). Ten mój ogród nie będzie powalał na kolana, wzbudzał ochów i achów, bo nie taka jest jego rola. Ma być taki, żebym mogła (miała siłę) ogarnąć go przez najbliższe kilkanaście lat i był jednocześnie miłą przystanią dla moich najbliższych.


Bardzo mądre słowa pod którymi i ja mogłabym się podpisać.
Dodatkowo jeszcze, przez możliwość wyhodowania sobie pożywienia wzrasta u mnie samozachwyt
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Figielka 21:45, 18 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Gabrysiu, wiek dojrzały oprócz minusów , ma tez swoje plusy. Człowiek podejmuje bardziej pragmatyczne decyzje Nic nie musi. Dochodzi jeszcze pokora wobec świata (roślin). Ten mój ogród nie będzie powalał na kolana, wzbudzał ochów i achów, bo nie taka jest jego rola. Ma być taki, żebym mogła (miała siłę) ogarnąć go przez najbliższe kilkanaście lat i był jednocześnie miłą przystanią dla moich najbliższych.

Ja także się pod tym podpisuję.Dodam jeszcze ,że w ogrodzie nie trzeba robić wszystkiego w jednym sezonie. Trzeba sobie zostawić coś do zrobienia w przyszłym sezonie.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Gruszka_na_w... 22:11, 18 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Figielka napisał(a)


Ja także się pod tym podpisuję.Dodam jeszcze ,że w ogrodzie nie trzeba robić wszystkiego w jednym sezonie. Trzeba sobie zostawić coś do zrobienia w przyszłym sezonie.


No z tym jest mały problem. Już się niestety nie da odkładać na później. (z racji tego wieku).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:14, 18 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
ryska napisał(a)


Bardzo mądre słowa pod którymi i ja mogłabym się podpisać.
Dodatkowo jeszcze, przez możliwość wyhodowania sobie pożywienia wzrasta u mnie samozachwyt


Witaj w klubie, Ryska. Za każdym razem, kiedy idę po warzywa do ogródka, przepełniają mnie podobne odczucia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:16, 18 sie 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Figielka napisał(a)
Witaj ,
Właśnie trafiłam do twojego ogrodu. bardzo podobają mi się twoje zestawienia kolorystyczne.


Cieszę się, że Ci się podobają. Życzę sukcesów ogrodowych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Figielka 22:27, 18 sie 2016


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Jeżeli czegoś nie zdążę -trudno.
Powiem ci ,że moje córki 16 i 18 lat w najlepszej części ogrodu zrobiły sobie boisko do gry w siatkę. Niestety mam zakaz sadzenia tam kwiatków i jak tylko się zbliżam z narzędziem ogrodniczym to jest pytanie "mamo co bedziesz robić". No cóż, ogród ma być przyjemnością dla wszystkich. A ja przeniosłam się z sadzeniem w inne części ogrodu.


____________________
IwonaOgródek przy lesie
Gosiek33 08:39, 19 sie 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
fantastyczne te rozchodniki, czemu moje jeszcze nie są tej fazie kwitnienia?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies